יום הקולנוע הישראלי 2016

היום חל בבתי הקולנוע ברחבי הארץ "יום הקולנוע הישראלי", שהפך כבר למסורת. הנה מדריך קטן על מה תוכלו לראות ואיפה

7:00
  /  
21.09.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

היום חל "יום הקולנוע הישראלי", שמתקיים ביוזמה של התאחדות ענף הקולנוע, משרד החינוך והתרבות ומפעל הפיס. היום השנה יעמוד בסימן הצדעה לסרט הקלאסי של אפריים קישון ושייקה אופיר "השוטר אזולאי", שהשנה מציין 45 שנים לצאתו לאקרנים.

יום הקולנוע הישראלי 2016

יום הקולנוע הישראלי מתקיים כבר 3 שנים, שבמהלכן הספיק להפוך למסורת וליום חג עבור צופים רבים.  בשנה שעברה אגב, הגיעו ביום הקולנוע הישראלי 100.000 צופים לבתי הקולנוע, רובם הגדול ניצלו אותו כדי לצפות ביותר מסרט אחד. היום יתקיים בבתי הקולנוע של "סינמה סיטי, "יס פלאנט",  "גלובוס מקס", "רב-חן", "לב" והסינמטקים בכל הארץ. במהלך היום, החל משעות הבוקר ועד חצות, יוקרנו  31 סרטים ישראליים, חלקם בהקרנת טרום בכורה חד פעמית מיוחדת, במחיר מיוחד של 10 ש"ח לכרטיס. בין היתר, יוקרנו סרטים שיצאו במהלך השנה כמו "ברש" (שעליו המלצתי בעבר), "ארבע על ארבע", "האוצר מעבר לנהר", "ירח בבית 12", "ג'נקשן 48","פוטו פרג'" , "מיסטר גאגא"," ג'רוזלם" ו"יגאליס קונקט".

יום הקולנוע הישראלי 2016

 

 יום הקולנוע הישראלי 2016

 

 יום הקולנוע הישראלי 2016

 כמו כן, יוקרנו  5 הסרטים המועמדים לפרס "הסרט הטוב ביותר" בטקס פרסי אופיר, שיתקיים מחר, יום חמישי ה-22.9.2016. "שבוע ויום" של אסף פולנסקי, "לעבור את הקיר" של רמה בורשטיין, "סופת חול" של עילית זקצר, "מעבר להרים ולגבעות" של ערן קולירין ו"אבינו" של מני יעיש.

 

 

 ולסיום, במהלך היום קהל הצופים יוכלו להיחשף בהקרנת טרום בכורה לסרטים שייצאו בחודשים הקרובים כמו "ישמח חתני" של שלומית נחמה ואמיל בן שמעון (שיוצא בחמישי הבא), "הפורצת" של הגר בן אשר, "הלהקה האחרונה בלבנון" של איציק קריחלי ובן בכר, "הולכת שבעה" של טומי לנג ו"הכל שבור ורוקד" של נוני גפן. 

 

 

 

לדיון בנושא: יום הקולנוע הישראלי 2016


7:00
  /  
21.9.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1