רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם

רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם ומוצריו, ומכריזה על שיווק מערכת בית חכם ייחודית ...

7:00
  /  
20.09.2016
  
מאת: דניאל מטלון

השקה והכרזה בניחוח חוצלארץ

חברת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם ומוצריו, ומכריזה על שיווק מערכת בית חכם ייחודית בפיתוח ישראלי. מעכשיו רשת iDigital היא לא רק בית חם למוצרי חברת אפל, אלא גם בית חם למוצרי בית חכם ולראשונה בישראל ובעולם, משיקה את Smart house iDigital – עולם שלם של מוצרי בית חכם ובראשם – מערכת בית חכם מלאה ומותאמת אישית כמוצר קמעונאי.

רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם

הכניסה לחנות הקונספט החדשה של iDigital בקניון עזריאלי בקומה הראשונה (צילום: דניאל מטלון)

באירוע שהתקיים אתמול בקומה הראשונה בקניון עזריאלי שבתל-אביב, השיקה איילת צרפתי רוזן מנכ"לית iDigital את החנות החדשה וכן את הליין החדש של מוצרי בית חכם בפיתוח ישראלי מקורי של חברת GREENPOINT, הנותן פיתרון בית חכם ברמה קימעונאית. הנה צילום וידאו של דבריה של איילת:

הנה דברים שאמרה איילת צרפתי רוזן לפני האירוע: "המהלך מתבסס על יכולותינו לספק חווית קניה ייחודית בעולם הטכנולוגי. מהלך הבית החכם האמיתי יאפשר לצרכן הישראלי לקבל מגוון שלם של פתרונות בתחום הבית החכם בשילוב חווית הקנייה והמומחיות של iDigital. עד כה, האפשרות היחידה ליהנות מחוויה של בית חכם מלא ומותאם לשונות של כל בית, הייתה לרכוש מערכות מורכבות ויקרות שדרשו שיפוץ וחיווט מחודש של כל הבית ולכן חוויה של בית חכם אמיתי היתה נחלתם של האלפיון העליון בלבד.

בשנים האחרונות, התפתחה הטכנולוגיה שאפשרה פיתוח מוצרים מתחום ה- Connected Devices שאפשרו פתרונות נקודתיים בעולם הבית החכם אך היו בעלי יכולות מוגבלות לשליטה מלאה בבית. לראשונה בארץ ובעולם , מציעה iDigital אפשרות לרכוש מערכת מורכבת ומתקדמת לחוויית בית חכם אמיתי באמצעות רכישה קמעונאית פשוטה , במחיר נגיש ובהתאמה מלאה לשונות של כל בית וצרכיו".

וכדי להבין קצת יותר על המערכת הייחודית החדשה, הנה וידאו מקורי של חברת GREENPOINT:

ההבדל המשמעותי בין מערכות בית חכם ותיקות וקיימות לבין המערכת של חברות גרין פוינט ו-iDigital הוא בזה שמערכות ותיקות ויקרות דורשות תיכנון מוקדם וחיווט ייעודי בתוך הבית, וכן התקנת מתגים וציוד אחר בארון החשמל כדי לגרום למערכת "לדבר" עם כל אביזר בבית דרך פרוטוקול אינטרנט או אחר. במערכת החדשה אין צורך בכל זה. "החוכמה" נמצאת בכל מתג ומתג שמחליף מפסקים ישנים ועושים שימוש בחיווט החשמל הקיים ללא החלפתו, דבר החוסך כסף רב.

הטכנולוגיה שמאחורי המערכת

בחנות מתחת למסך הגדול הוצבו שתי כורסאות ולידם משקפי VR בהן ראינו בהדגמת אנימצייה את המערכת החדשה של הבית החכם.

רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם

מוזמנים לאירוע התנסו במשקפי VR (צילום: דניאל מטלון)

הנה סרטון ה-VR בפורמט וידאו רגיל:

מערכת הבית החכם אותה תציע iDigital, מבוססת על טכנולוגיה ישראלית, שפותחה ע״י חברת Green Point והינה טכנולוגיה חדשנית וייחודית המוגנת בפטנט. המערכת מבוססת על שילוב בין מפסקים חכמים וחיישן חכם, שבאמצעות תקשורת אלחוטית ביניהם יכולים לשלוט בכל רכיבי החשמל בבית. בכל מתג, נמצא CPU זעיר המאפשר להגדירו על פי הרגלי הבית ולייצר הפעלה אוטומטית של הבית לפי הגדרות משתנות. כמו כן, ניתן לקבוע תסריטי הפעלה מתוכננים מראש, לשלוט מרחוק, ליצר הפעלה לפי זמנים ועוד. וכדי להבין טוב יותר איך המערכת הזאת עובדת בשונה ממערכות בית חכם ותיקות יותר, ערכתי ראיון טלפוני עם הבעלים של חברת GREEN POINT מר אלון אפלקר בו הדגיש את טיבה של המערכת שעובדת בצורה לגמרי decentralized, במילים אחרות החיישנים השונים והמפסקים אינם מדברים זה עם זה, וזה ההפך הגמור ממה שנקרא MESH. בנוסף התדר בו עובדים הרכיבים השונים הוא תדר RF בתחום 433-434 מה"ץ, ובפרוטוקול חדש שנקרא IGH – intelligent green home, אותו פתחה גרין פוינט בעצמה. בנוסף, בתוך כל רכיב במערכת קיים מעגל נוסף שנותן לו יכולות תיקשורת אינטרנט דו כיוונית בפרוטוקול TCPIP, מה שמאפשר לכל אביזר ביתי או תעשייתי שיודע לדבר TCPIP לתקשר עם המערכת החדשה, כולל מערכות אזעקה, רסיברים של קולנוע ביתי ועוד. אחד היתרונות של המערכת הזאת היא היכולת לתת לנו בזמן אמת נתוני צריכת חשמל בבית או במשרד, שלא לדבר על האופצייה לשלוט מרחוק על אותם מכשירים חשמליים ואביזרים המקושרים למערכת ולהגדיר את פעולתם. כדי להדגים את חדשנות המערכת, אפשר לי אלון אחרי התקנת אפליקציית iDigital לבית החכם לאנדרואיד בתוך אמולטור המותקן במחשב רגיל להתחבר למשרדים שלהם, ולהדליק את האור בחדר הישיבות ואף לסגור את התריס.

רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם

עמוד הבית של האפליקצייה לאנדרואיד

האפליקצייה שפותחה גם לאייפון וגם לאנדרואיד, מאפשרת הגדרות רבות במערכת, עם תסריטים רבים וקבלת התראות רבות במייל.

הנה דוגמה לשליטה בתאורה ובתריס בחדר הישיבות:

רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם

 

רכיבי המערכת

כל מוצרי החשמל בבית נשלטים ע״י ארבעה סוגי מפסקים חכמים עם מחשב זעיר אשר עובדים בצורה אוטונומית ללא תלות ברשת אינטרנט או רכזת – hub. טכנולוגיית המתגים מוגנת בפטנט. המתגים החכמים מחליפים את המתגים הקיימים בבית. בנוסף, כל מתג חכם מאפשר גם מדידה של צריכת החשמל והצגת ההוצאה הכספית שהוא מייצר.

  • מתג תאורה חכם: שליטה בכל מתגי התאורה כולל אפשרות דימור
  • מתג כוח חכם: שליטה במתגי עומס כבד – מזגן, דוד, תאורה חזקה
  • מתג תריס: שליטה בתריסים וצלונים חשמליים
  • מתג לשלט רחוק: מתג תוספתי לשלט הרחוק החכם המאפשר ניטור צריכת חשמל ויכולת לראות מרחוק אם המכשיר פועל או לא.
  • שלט רחוק חכם: באמצעות השלט הרחוק החכם ניתן לתכנת כל שלט בבית לאפליקציית הבית החכם (מערכות אודיו, טלוויזיה, מזגן וכו׳)ולשלוט על כולם כחלק מהמערכת.
רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם

סוגי המתגים השונים (צילום מסך באדיבות חברת Green Point ובאישור)

התקנה חכמה ופשוטה

על מנת לתת פתרון מלא, הוקם מערך התקנה ייעודי של iDigital שיבצע את ההתקנה בבית הלקוח. ניתן להתקין את מערכת הבית החכם של iDigital בכל בית ללא צורך בהכנת תשתיות או שיפוץ הבית. כל שנדרש הוא להחליף את המפסקים הקיימים בבית במפסקים החכמים, להתקין חיישנים חכמים, להקים ולהגדיר את הבית החכם באפליקציה כך שתוך שעות ספורות- הבית הופך לחכם.

רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם

אנשי iDigital מסבירים על האפליקצייה לתכנות מערכת הבית החכם. (צילום: דניאל מטלון)

יכולות מרכזיות של המערכת

אוטומציה: מערכת הבית החכם של iDigital מאפשרת להגדיר בכל חדר ולכל מפסק, פעילות אוטומטית לפי פרמטרים שונים:

זמן – כיבוי /הדלקה בזמנים קבועים מראש;

טמפרטורה / אור / תזוזה – באמצעות החיישן החכם, ניתן להגדיר הפעלה /כיבוי של מכשירים על פי רמת הטמפ׳, האור והתנועה בחדר. (לדוגמא אור נכבה כשאין תנועה בחדר, מזגן נדלק לפי הטמפ' שהוגדרה לחדר)

תסריטים: מערכת הבית החכם של iDigital תאפשר בניית תסריטים המאפשרים הפעלה של מספר רכיבים בבית , בו זמנית, בלחיצת כפתור אחת.

שליטה מרחוק: את כל הבית ניתן להפעיל מרחוק ולראות מכל מקום מה פועל ואיפה יש תנועה.

חסכון בחשמל: שימוש מלא במערכת יכול להביא לחסכון של עד 30% בצריכת החשמל עקב השימוש באוטומציה המאפשר כיבוי מכשירי חשמל שדולקים ללא צורך וניהול נכון של הצריכה באמצעות המידע המתקבל באפליקציה.

רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם

לוח הפעלה בגודל 7 אינצ', פועל בטכנולוגית מגע עם אור רקע, ממוגנט לקיר וניתן לניוד. (צילום מסך באדיבות גרינפוינט)

מערכת בית חכם אמיתי במחיר נגיש

מחיר הבית החכם האמיתי מבוסס על מודולריות מלאה כך שכל צרכן יוכל לבנות לעצמו בית חכם על פי צרכיו וגודל הבית שלו:

עלות הבנייה הראשונית של הבית החכם – 1,300 (חד פעמי) ש״ח וכן 549 ש״ח לכל רכיב.

(מינימום 5 רכיבים).

לדוגמא: בית ״ממוצע״ של 3 חדרים יוכל להפוך לבית חכם מלא ע״י התקנה של 15 רכיבים במחיר של כ- 9,000 ש״ח.

לצורך המהלך, פותחה מערכת תכנון ייחודית המאפשרת לכל אחד לתכנן את הבית החכם שלו כבר בחנות, על פי גודל הבית, הרגלי בני הבית ורמת התחכום אותו היה רוצה.

בתהליך קצר של כמה דקות, מקבל כל אחד את הבית החכם המותאם בדיוק לצרכיו.

הנה וידאו קצר שמתאר זאת:

חנות iDigital קונספט חדשנית וחווייתית לבית החכם האמיתי ולמוצרי אפל

על מנת לספק חווית קנייה מיוחדת של עולם הבית החכם נפתחה השבוע בעזריאלי חנות קונספט מיוחדת לעולם הבית החכם ובה תציע iDigital פורטפוליו מוצרים מגוון מעולם הבית החכם המתאים למגוון של צרכים ומחירים, לצד מערכת בית חכם אמיתי בהתאמה אישית.

בחנות תוצב עמדת VR ליצירת חוויה של מגורים בבית חכם לצד מערכת מידוף אינטראקטיבית להדגמת מוצרי בית חכם.

בחנות קיים חדר סאונד מיוחד להצגת פתרונות סאונד חכם ומערכות Multyroom.

כמו בכל חנויות iDigital , יוצגו בחנות הקונספט מוצרי Apple כמו בכל שאר חנויות הרשת.

הנה Walking Tour קצר של החנות החדשה:

וכדי להדגים איך עם ישראל מתלהב מדברים חדשים, גאדג'טים וטכנולוגייה, הנה וידאו קצר של פתיחת החנות אתמול ב-12 בצהרים כפי שנקלט בעדשת המצלמה:

לדיון בנושא: רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם


7:00
  /  
20.9.2016
  
מאת: דניאל מטלון

1