סרט לסופשבוע – ברידג'ט ג'ונס בייבי (Bridget Jones's Baby)

למרות הסיפור הקלישאתי, "ברידג'ט ג'ונס בייבי" הוא אופציה נחמדה ליומית או לדייט. 

9:00
  /  
15.09.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"ברידג'ט ג'ונס בייבי" מפגיש אותנו שוב עם הרווקה הבריטית ברידג'ט ג'ונס (רנה זלווגר המצוינת), גיבורת ספריה של הסופרת הלן פילדינג. בסרט החדש ברידג'ט עובדת כמפיקה בכירה של תכנית חדשות מצליחה, מנהלת חיי חברה תוססים ומרגישה שהיא סוף-סוף בשליטה על החיים שלה. העניינים מתחילים להסתבך כשהיא פוגשת גבר אמריקאי כריזמטי בשם ג'ק (פטריק דמפסי), נתקלת באקס המיתולוגי מארק דארסי (קולין פירת') וגם נכנסת להיריון, אבל לא יודעת בדיוק מי האבא של התינוק שלה. איך זה יתפתח?, תצטרכו לראות את הסרט כדי לדעת.

 סרט לסופשבוע-ברידג'ט ג'ונס בייבי ( Bridget Jones's Baby)

 

לביקורת

"ברידג'ט ג'ונס בייבי" יוצא 16 שנים אחרי "יומנה של ברידג'ט ג'ונס", שהפך לאחת ההצלחות הקופתיות של קיץ 2001 וסידר לרנה זלווגר מועמדות לאוסקר, לגלובוס הזהב ולבאפט"א.  הוא גם יוצא 12 שנים אחרי סרט ההמשך "ברידג'ט ג'ונס: עובדות החיים", שיצא ב-2004, התקבל בביקורות מעורבות אבל הצליח מספיק בקופות. "ברידג'ט ג'ונס בייבי" ממשיך את הטרנד החדש של אולפני הקולנוע הגדולים להחיות מחדש מותגים ותיקים כדי להרוויח כסף. גם מהמעריצים של הסרט המקורי וגם מחדשים שעוד לא נחשפו אליו.  כששמעתי שהולכים להפיק סרט שלישי הייתי מאוד סקפטי. בעיקר בגלל שמאוד אהבתי את הסרט הראשון (כן, אני אוהב קומדיות רומנטיות. אבל רק אם הן עשויות טוב), אבל גם כי הסרט השני היה בינוני ושיש פער מאוד רציני בין שני הסרטים. הסרט עדיין לא יצא רשמית בכל העולם, ככה שעדיין לא נחשפו נתונים קופתיים וקשה לדעת אם הוא הצליח. אבל, אם אהבתם את שני הסרטים הקודמים, הסרט החדש הוא אופציה ממש טובה ליומית או לדייט.

 סרט לסופשבוע-ברידג'ט ג'ונס בייבי ( Bridget Jones's Baby)

למרות שעברו הרבה שנים מאז הפעם האחרונה שראינו אותם, עדיין כיף מאוד לראות ביחד על המסך את רנה זלווגר וקולין פירת'. הם אמנם התבגרו והשתנו (בעיקר פירת'), אבל כשהם חוזרים שוב לדמויות הללו קשה שלא להעלות חיוך. זה כמו שמישהו שהרבה שנים לא שחה או רכב על אופניים חוזר לעסוק בזה. ההתחלה קצת חורקת, אבל תמיד זוכרים שוב מה צריך לעשות. בשנה האחרונה זלווגר נכנסה לכותרות בנסיבות מאוד לא מחמיאות שקשורות למראה החדש שלה, אבל כשהיא נכנסת שוב לנעליים של ברידג'ט, שוכחים מזה מהר מאוד. המבטא הבריטי החמוד, הקלאמזיות, החיוך וחוסר הבטחון שהיא מראה לעיתים גרמו לי שוב להתאהב בה. קולין פירת', ששיחק במהלך השנים בלא מעט סרטים מצליחים וגם זכה באוסקר על "נאום המלך", מחליק בטבעיות גמורה לדמותו של מארק דארסי הצנון. את השלישייה משלים פטריק דמפסי. אמנם הוא משחק כבר שנים את אותה הדמות רק עם שם ובגדים שונים, אבל הפעם הוא מפתיע לטובה עם טיימינג קומי מעולה. שאר הקאסט, שהופיע גם בסרטים הקודמים, מספק הופעות סימפטיות. אמה תומפסון מפציעה כאן עם תפקיד קטן וגונב הצגה ויש גם כמה הופעות אורח נחמדות.

סרט לסופשבוע-ברידג'ט ג'ונס בייבי ( Bridget Jones's Baby)

הביצוע של השחקנים והבימוי הקצבי של שרון מגוויר, שבולט לטובה ברגעים הקומיים, מחפים על הבעיות שיש לסרט. התסריט היה יכול להיות בסיס לכל קומדיה רומנטית אחרת, הסיפור הבסיסי נדוש ומשתמש בכל קלישאה קולנועית אפשרית או במחוות לסצינות מהסרט המקורי. קצת חבל, כי ציפיתי ליותר. מה שכן, הדיאלוגים הפושרים מצליחים להישמע אמינים והבדיחות מצליחות להצחיק בזכות הבימוי, המשחק והשימוש המעניין בפסקול המגוון.

סרט לסופשבוע-ברידג'ט ג'ונס בייבי ( Bridget Jones's Baby)

לפני סיום. אם ראיתם את שני הסרטים הקודמים, אתם תיהנו גם מ"ברידג'ט ג'ונס בייבי. עדיף באולם קולנוע מלא באנשים צוחקים, או בערב בבית עם בת/בן הזוג או עם חברים/חברות. אם עוד לא ראיתם, אני ממליץ לכם לראות לפחות את הסרט הראשון לפני שתראו אותו.

 סרט לסופשבוע-ברידג'ט ג'ונס בייבי ( Bridget Jones's Baby)

בקיצור-אפשר לראות. 

 סרט לסופשבוע-ברידג'ט ג'ונס בייבי ( Bridget Jones's Baby)

"ברידג'ט ג'ונס בייבי"- בריטניה/צרפת/אירלנד/ארצות-הברית 2016. 122 דקות. בימוי: שרון מגוויר. תסריט: הלן פילדינג. דן מזר. שחקנים: רנה זלווגר, קולין פירת', פטריק דמפסי, אמה תומפסון, ג'ים ברודבנט, ג'מה ג'ונס, סאלי פיליפס, שרה סולימני, אד שירן.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – ברידג'ט ג'ונס בייבי (Bridget Jones's Baby)


9:00
  /  
15.9.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1