Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

כל חובב אוזניות מכיר את Sennheiser וה- HD800 שלהם. עברו השנים ועכשיו הגרמנים החליטו שהגיע הזמן להוציא גרסה חדשה לאוזניות ...

13:00
  /  
11.09.2016
  
מאת: איתי חזום

על היצרן

Sennheiser electronic GmbH & Co הוא יצרן אוזניות גרמני גדול וותיק אשר נוסד ב 1945 על ידי פריץ סנהייזר. היצרן מוכר כמובן בזכות המגוון הרחב של דגמי האוזניות שלו, אך ידוע בתחום המקצועי גם כיצרן מיקרופונים מתמחה. בכל הקשור לאוזניות, Sennheiser מכסים הכל – כפתור / IEM / ניידות / מתקפלות / בינוניות / גדולות / אלחוטיות, אולפניות ומי שמחפש אוזניות למטרה מסוימת ימצא אותן אצלם. אגב למי שלא יודע, Sennheiser עדיין נמצאת בבעלות פרטית.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

על האוזניות

ה- HD800 הן אוזניות פתוחות בגודל מלא שיצאו לשוק ב- 2009 ומאז היו, ברמה כזו או אחרת, מהמובילות בעולם האוזניות היוקרתי. כל זה התחיל עוד לפני פרוץ "סערת" אוזניות ה- Planar, אבל גם לאחר מכן, ה- HD800 נחשבו לטובות מסוגן, כלומר מאלו שעושות שימוש בדרייבר דינמי. העניין הוא שכבר מההתחלה היו כאלו שטענו שמדובר באוזניות שנשמעו בהירות מדי ולכן דורשות "שידוך" מאד זהיר עם הציוד הנלווה, במיוחד ההגברה. אגב, כשאני בחנתי אותן במבחן אוזניות קבוצתי ב- 2010, אני הרגשתי דומה וטענתי שאלו אוזניות על הצד המפורט ולכן יותר מתאימות להקלטות איכותיות שיכולות להוציא מהן את המיטב. בכל אופן, כל הסיפור הזה יצר סיטואציה של סצנת "שדרוגים" או Modding עבור האוזניות האלו, שבה מנסים לטפל באופן כזה או אחר בתחום התדרים העליון שלהן.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

אני מודה, מעולם לא הייתי חסיד של Modding. לקחת זוג אוזניות שהמאזין לא ממש אוהב ולשנות אותן רק בשביל שהוא כן יאהב אותן זה סוג של Wishful thinking לדעתי. העניין הוא ש- Sennheiser צפו, הקשיבו והסיקו מסקנות מהסיפור הזה. התוצאה? ה- HD800s. בראש ובראשונה חשוב להבהיר, נכון לעכשיו ה- HD800s לא באות להחליף את ה- HD800, אלא מוצעות בנוסף, כאשר הנקודה העיקרית של ה- “S”, עושה רושם, מאד דומה ל- Modding שהגיע ישר מקהילת חובבי האוזניות.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

קודם כל קצת על הבסיס המשותף של ה- HD800 ו HD800s. החידוש העיקרי שהוצג בזמנו עם האוזניות הוא הדרייבר שלהם. הדרייבר הוא עדיין דינמי, אבל מסוג Ring Radiator או "ראדיאטור טבעתי". הרעיון הוא שבמקום סליל המחובר לממברנה קונית, ישנו סליל המחובר לממברנה טבעתית שנמצאת משני צידי הסליל אבל לא במרכזו (על אותו עיקרון אגב עובדים חלק מהטוויטרים ברמקולים). הדרייברים מותקנים בגוף האוזנייה כך שהם נמצאים טיפה יותר מלפנים ומונחים מעט בזווית על מנת להעניק סאונד יותר "קידמי". המעטפת שמפרידה בין הדרייבר לחלל החיצוני נראית במבט ראשון כאילו היא עשויה ממתכת, אבל מבט קרוב מראה שמדובר בחומר סיבי רך ומעט שקוף. בחלק הפנימי כל העסק מכוסה בבד שחור שבמרכזו רקום הלוגו של היצרן וכמובן מעל הקשת נמצא המספר הסידורי שלידו, לא שזה באמת משנה, רשום דווקא HD800 ולא HD800s.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

השינוי העיקרי שמציגות ה- HD800s מגיע בדמות סוג של "מהוד הלמהולץ" שמיועד לטפל באופן נקודתי בתדרים הגבוהים, אך משפיע בעקיפין גם על התדרים הנמוכים. העניין מיושם בעזרת טבעת במידות מאד מסוימות אשר  יושבת בחלל מעל מרכז הממברנה. מעבר לזה בהחלט יכול להיות שמאחורי השטח ישנם שינויים נוספים ש- Sennheiser עשו במבנה הפנימי של האוזניות ו/או בדרייבר עצמו, אבל אותו מהוד הוא הדבר הראשון ששמים לב אליו.

ה- HD800s הן אוזניות נאות, אבל לא במובן האופנתי, אלא יותר כמו יצירות של מהנדס היי טק קפדן. השינוי העיצובי היחידי בהשוואה ל- HD800 הוא המעבר לצבע שחור, שנראה יותר טוב לדעתי. איכות הבניה טובה, אבל המראה החיצוני אינו משדר יוקרה, ונראה לי שזה בכוונה על מנת להדגיש שכל הקטע של האוזניות האלו זה סאונד דרך טכנולוגיה, או משהו בסגנון. אגב למי שזה משנה, האוזניות, באופן די צפוי, מיוצרות בגרמניה.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

החבילה כוללת תיבת אחסון קשיחה ומרופדת ושני כבלים איכותיים ארוכים לשימוש ביתי, אחד בעל תקע סטנדרטי מסוג 6.35mm ואחד עם תקע מסוג XLR לשימוש במגברים שתומכים במצב Balanced (הכבל אינו כלול בחבילה של ה- HD800). בכל הקשור לנוחות השימוש, ה- HD800s, בדומה ל- HD800, הן לדעתי עדיין אחת האוזניות הכי נוחות שיש. הן לא כבדות, לא לוחצות מעבר לרצוי ויקיפו בקלות כל אפרכסת. הפדים הסטנדרטים עשויים מבד Velour נעים וכך גם הקשת. בהיבט הטכני, ה- HD800s עושות שימוש בדרייבר טבעתי גדול מהממוצע בקוטר 56mm, בעלות עכבה ממוצעת של 300Ω ורגישות של 102dB.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

על המגבר

ה- HDVD 800 מיועד קודם כל, באופן די ברור, כשידוך עבור האוזניות הבכירות של Sennheiser, שבמקרה, או שלא, בעלות עכבה גבוהה, אבל בלי קשר עדיין מדובר במגבר משולב ממיר DAC רציני לכל דבר. זהו מגבר שולחני גדול שבדומה ל- HD800s, מיוצר בגרמניה, אבל יותר קל משקל ממה שציפיתי. וכן, זהו מגבר שבאמת מיועד לשימוש שולחני, שכן אין לו שלט. עיקר היופי של המגבר בכל הקשור לתכונות זה מגוון גדול של יציאות וכניסות.

ה- HDVD 800 כולל את כל סוג הכניסות הדיגיטליות הנפוצות: אופטי, קואקסיאלי, USB ו- AES בחיבור XLR. יחד עם הכניסות הדיגיטליות שעושות שימוש בממיר ה- DAC הפנימי, ישנן גם כניסות אנלוגיות שעושות שימוש במגבר הפנימי בלבד. הכניסות האנלוגיות מגיעות גם כ- RCA וגם כ- XLR. אגב, ממיר ה- DAC הפנימי, מסוג PCM1792, תומך ב- 24Bit 192kHz בכל הכניסות.

בכל הקשור ליציאות, ישנן זוג יציאות XLR שאיתן ה- HDVD 800 יכול לשמש כקדם מגבר, ומלפנים ישנן ארבע יציאות לאוזניות: שתיים מסוג 6.35mm ושתיים מאוזנות מסוג XLR. המגבר מסוגל להניע ארבעה אוזניות בו זמנית בכל ארבעת היציאות, אבל לקחת בחשבון ש- Sennheiser מתייחסים רק לאוזניות בעלות עכבה גבוהה. בכל הקשור לעוצמה, Sennheiser מספקים רק נתון אחד: 480mw לעכבה של 600Ω דרך יציאת ה- XLR.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

Sennheiser אינם מציינים את עכבת המוצא של יציאות האוזניות ב- HDVD 800, אבל משיטוט ברשת ראיתי נתונים שעומדים על 16Ω עבור היציאה הסטנדרטית ו- 43Ω עבור יציאת ה- XLR המאוזנת. בשני המקרים מדובר בעכבת מוצא יחסית גבוהה ומכיון שהעניין סקרן אותי, בדקתי את ה- Frequency response של ה- HD800s עם שתי היציאות של ה- HDVD 800 ועם ה- Burson שאני בדר"כ משתמש בו. על מנת להוסיף גיוון, ביצעתי את אותה הבדיקה (ללא יציאות ה- XLR) עם ה- Beyerdynamic Custom One Pro Plus שבעלות עכבה הרבה יותר נמוכה בהשוואה ל- HD800s, אבל כזו שעדיין יחסית משתנה (34Ω בנקודה הכי גבוהה ו- 17Ω בנקודה הכי נמוכה).

התוצאה עם ה- HD800s היתה זהה לחלוטין בכל שלושת המקרים, אבל זה לא באמת הפתיע אותי, שכן ל- HD800s יש עכבה גבוהה עם ערך מינימלי של 360Ω. לעומת זאת, עם ה- Beyerdynamic כבר ראיתי הבדלים בתוצאות. בבסים היה הפרש מקסימלי של 2.5dB לטובת ה- HDVD 800, כאשר ההפרש הצטמצם לגמרי בדרך לאיזור המידריינג' והגבוהים עד לאיזור ה- 10kHz ששם היה הפרש מקסימלי של 1dB לטובת ה- HDVD 800, כל זה בהתאם לצורת העכבה של ה- Custom One Pro Plus. מה כל זה אומר בשפה פשוטה? שאם אתם מתכוונים לשדך ל- HDVD 800 אוזניות בעלות עכבה נמוכה משתנה, המגבר עלול לשנות מעט את חתימת הצליל שלהן, תלוי בעכבה. בגדול, המגבר יוסיף איפה שהעכבה של האוזניות עולה. במידה ואתם משתמשים באוזניות בעלות עכבה גבוהה כגון ה- HD800s, הנושא כבר חסר חשיבות.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

ה- HDVD 800 מעוצב בצורה אלגנטית ומינימליסטית, מארז כסוף מאליומיניום מוברש, יחד עם נגיעות עיצוב קטנות כגון חלון שקוף שמאפשר מבט לחלקו הפנימי של המגבר בתוספת תאורה כחולה שמבצבצת מבפנים בהתאם לסוג הכניסה אותה בחרנו. איכות הבניה מצויינת ולא ציפיתי לפחות מזה.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

מדידות

הגרף:

 • Frequency Response: על היענות התדרים אפשר לקרוא כאן. ניתן לראות בגרף דברים כגון האיזון הטונאלי של האוזניות, כמה נמוך הן יורדות בבסים, האם ישנם רזוננסים לא רצויים, ועוד.
 • Impedance: על עכבה אפשר לקרוא כאן.

מקרא:

 • ציר מאוזן: ציר התדרים כאשר הבסים (Bass) מצד שמאל, מידריינג' (Midrange) באמצע, וטרבל (Treble) מצד ימין.
 • ציר מאונך שמאלי: הפרשי עוצמה בדציבלים (dB). המספרים בגרף אינם מעידים על העוצמה האמיתית, אלא רק על ההפרשים.
 • ציר מאונך ימני: נתון העכבה באום (Ω).

סוגי גרפים:

 • גרף אדום: מייצג את ה Frequency Response של צד ימין.
 • גרף כחול: מייצג את ה Frequency Response של צד שמאל.
 • גרף שחור: מייצג את העכבה.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

Frequency Response: תוצאה יחסית מאוזנת עם דגש בתדרים הגבוהים. ישנה התאמה טובה בין צד שמאל לימין.

Impedance: כצפוי, עכבה גבוהה ולא יציבה. הנקודה הכי גבוהה נמצאת ב- 815Ω, כאשר הנמוכה נמצאת ב- 360Ω.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

האזנה

 • ממיר DAC משולב מגבר אוזניות: Sennheiser HDVD 800.
 • ממיר DAC משולב מגבר אוזניות: Burson audio HA-160D.
 • Samsung Note Edge.

על מנת לתאר במילים יפות את חווית ההאזנה שלי, קיים פה ושם שימוש במונחים סובייקטיביים כמו בהיר/קטיפתי/חד/במה וכו', אלו נתונים לפרשנות אישית, ולכן אינם תמיד מתארים את מה שאתם חושבים שזה אומר. מדובר על הרשמים האישיים שלי, עם המוזיקה שאני בחרתי ועם הציוד שברשותי, ולמישהו אחר עם טעם מוזיקלי אחר וציוד אחר, האוזניות יכולות להישמע שונה לגמרי, אז נא לקחת את זה בחשבון. מי שרוצה לדעת אם האוזניות נשמעות לטעמו פשוט יצטרך ללכת ולהאזין להן.

האזנה ל- HD800s היתה מלווה אצלי במידה רבה של סקרנות. עד כמה השינויים הקטנים שעשו Sennheiser מתבטאים בסאונד? האם זה יהיה שיפור או צעד אחורה? אני באופן כללי יותר אוהב אוזניות בעלות חתימה מאוזנת מה שהופך אותן ליותר Allrounders, וה- HD800 לא התאימו להגדרה הזו. הן מצטיינות באלמנטים מאד ספציפים, אבל אלו לא התאימו לכל סוג של תוכן. אז מה אם ה- HD800s? לדעתי, צעד בכיוון הנכון.

ה- HD800s נשארו אוזניות בעלות נטייה מסויימת בסאונד שלהן, אבל כעת הנטייה הזו הרבה יותר רחבה. האם האוזניות הפכו ל- Allrounders? לא, אבל זה מאד קרוב. מה שיפה ב- HD800s זה היכולת שלהן לקחת את התכונות החזקות של ה- HD800, אלו שחסרות לאוזניות אחרות, ולשמר אותן. כן, עדיין מדובר באוזניות בעלות מצגת מפורטת שחושפת כל פרט בהקלטה, אבל כעת זה נשמע יותר חלק, פחות חד ויותר נעים לאורך זמן. למי שחושש, אין פה שום סוג של עידון על חשבון פירוט, אלא פשוט עידון וזהו. כן, עדיין אפשר למצוא הקלטות שישמעו מעט בהירות מדי על האוזניות האלו, אבל לא כמו ב- HD800 שהרבה פחות סלחניות בכל הקשור לבחירת התוכן של המאזין.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

במה ו- Imaging באוזניות זה נושא בעייתי. "הרמקולים" שלהן נמצאים מאד קרוב לאוזניים, כל אוזן שומעת רק צד אחד, בשונה משניים ברמקולים והסאונד מגיע יותר מהצדדים מאשר לפנים. כל יצרן אוזניות מנסה למצוא את הדרך שלו לשפר את הנושא באופן כזה או אחר, בדר"כ על ידי מיקום הדרייברים של האוזניות יותר בזווית אל המאזין וכיול מסויים לחתימת הסאונד. ישנן אוזניות שיותר מצטיינות מאחרות, וה- HD800s בהחלט משתייכות לקבוצה הזו. לא, זה לא נשמע כמו האזנה לרמקולים, אבל ל- HD800s יש את היכולת לצמצם את המגבלות הטבעיות, אלו שיש לכל האוזניות, באופן יותר מוצלח. במיוחד מתבלטת לטובה היכולת שלהן להפיק במה תלת מימדית אבל כזו שבאותו הזמן נשמעת מאד מפוקסת. פשוט קל יותר למקם את הכלים במרחב וזה משהו שלא כל האוזניות יכולות לעשות.

יחד עם הבמה המוצלחת, ישנה יכולת מאד מרשימה לרדת לפרטים ודקויות שנמצאים בהקלטה. מן הסתם, כל זה תלוי בתוכן לו מאזינים, אבל אם ההקלטה ראויה, אתם תקבלו מצגת מרשימה בהתאם. המידריינג' מצטרף לתדרים הגבוהים באופן יחסית Laidback, כזה שלא מתבלט, אבל נוכח ואיכותי באופן ברור. יכול להיות שהאיזון הטונלי של ה- HD800s מעט מקצין את זה, אבל אם יושבים ומאזינים, המידריינג' דווקא נמצא במקום טוב שאינו מפריע.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

בס מעולם לא היה הקטע של ה- HD800, וזה תופס גם במקרה של ה- HD800s. חובבי בס, נא להתרחק. ה- HD800s מפיקות בס יותר נוכח בהשוואה ל- HD800, אבל הוא עדיין מקבל תשומת לב משנית בהשוואה לשאר הספקטרום ומיועד לעשות רק את מה שצריך. מה שכן, את המינימום שהבס מיועד לעשות פה, הוא עושה נפלא. הבס מאד מאוזן, רך, יחסית עמוק, משוחרר למדי  ואף פעם לא נשמע בומי או קופסאתי. מצד שני, באמת שהייתי רוצה קצת יותר דגש בתחום התחתון, כזה שישמור על האיכויות הקיימות שלו, אבל יעניק עוד קצת טפיחה. בסה"כ אם ניקח את כל האלמנטים שה- HD800s עושות נכון, נגלה שמדובר באוזניות מעולות שיותר קולעות לטעם שלי בהשוואה ל- HD800, אבל עדיין כאלה שלא יספקו בהכרח כל אחד. כן, משחקי "שידוך" עם הציוד הנלווה ישנו את התוצאה הסופית לכאן או לכאן, ומי שלא בטוח כדאי שיבדוק את התוצאה עם הציוד שברשותו.

מבחינת התאמה לציוד, אני אמנם לא מצפה מרוכשי האוזניות האלו לשדך אותן למכשיר טלפון, אבל עדיין בדקתי. עם ה- Note Edge, כצפוי, עוצמת השמע היתה נמוכה מדי. מה שכן, מי שעדיין רוצה שימוש "נייד" יכול פשוט לעשות שימוש במגבר נייד או לחילופין בנגן נייד ברמה גבוהה אשר כבר כולל הגברה ראויה. עם ה- HDVD 800 וה- Burson לא התגלו בעיות והמגברים לא התקשו להניע את האוזניות. עם ה- HDVD 800, שימוש ביציאות המאוזנות הביא לעוצמת שמע גבוהה יותר, אבל לא שמעתי יתרון סוני כזה או אחר.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

מה לגבי המתחרים? מתוך כל האוזניות שבחנתי, המתחרות הראשונות שקופצות לי לראש הן, כמה צפוי, ה- HD800… שתי האוזניות האלו אמנם הרבה יותר דומות משונות, אבל זה עדיין לא אותו הדבר. לדעתי ה- HD800s הן גרסה פחות מוקצנת בהשוואה ל- HD800, או במילים אחרות, יותר סכין שף מאשר סכין מנתחים, מה שאומר שאפשר לעשות יותר עם ה- HD800s, אבל ה- HD800 יכולות להצטיין יותר באספקטים ספציפים. מי שמחפש לשמוע יותר "ניצוץ" מההקלטה, יקבל את זה עם ה- HD800, אבל מצד שני הן דורשות תוכן יותר איכותי על מנת לא להישמע בהירות מדי. הבס ב- HD800s אמנם יותר נוכח, אבל ממש לא מדובר בשמיים וארץ. קראתי פה ושם טענות על בס פחות "הדוק" ואני דווקא נוטה להסכים קצת עם הטענה, אבל רק בהאזנה לקטעים ממש כבדים בבס. בכל מקרה אחר הנושא היה בלתי מורגש, לי בכל אופן. מי שכבר מחזיק ב- HD800, ויותר חשוב מזה, מרוצה מהן, אני לא רואה טעם לשדרג ל- HD800s, אבל אם הסקרנות גוברת עליכם, האזנה היא הפיתרון המומלץ.

ה- HIFIMAN HE1000 היו אוזניות השנה שלי ל- 2015, ונכון להיום נשארו האוזניות הכי אהובות עלי. איך הן בהשוואה? שונות למדי. אם במקרה של ה- HD800 הרגשתי שמדובר בנוקאאוט לטובת ה- HE1000, עם ה- HD800s זה כבר היה פחות ברור מאליו. באופן כללי, ה- HE1000 מפיקות סאונד יותר מאוזן לאורך כל הספקטרום ונשמעות יותר "עשירות" והומוגניות בהשוואה ל- HD800s. יש להן במה דווקא מעט יותר רחבה וגם בס הרבה יותר מוצלח. העניין הוא שמי שמחפש את הדובדבן שבקצפת הפירוט בסאונד, אולי יעדיף דווקא את ה- HD800s שמוציאות יותר אויר בין הכלים, מפיקות דקויות באופן מעט יותר טוב ובעלות במה יותר תלת מימדית ומפוקסת. אלו אוזניות פחות Allrounder בהשוואה ל- HE1000, אבל לא כל אחד מחפש אוזניות Allrounder. מעבר לזה שתי האוזניות מאד נוחות לשימוש, וה- HD800s מציגות יתרון נוסף בדמות עלות רכישה הרבה יותר נמוכה.

שתי האלטרנטיבות הנוספות שאני מציע מגיעות בדמות ה- OPPO PM-2 וה- LCD-3 של Audeze. ה- PM-2 שונות למדי בהשוואה ל- HD800s ונשמעות הרבה יותר סלחניות, עם יותר דגש בתחום המידריינג' ובס בעל מעט יותר נפח. ה- LCD-3 יותר מזכירות לי את ה- HE1000, ובהשוואה ל- HD800s הן נשמעות יותר "סגורות" ופחות אווריריות, אבל מצד שני מפיקות בס הרבה יותר פאנצ'י ובעל נוכחות יחד עם מצגת מעט יותר מאוזנת לאורך כל הספקטרום. ה- PM-2 הן אוזניות נוחות ונמצאות בקבוצת מחיר הרבה יותר נמוכה מזו של ה- HD800’s, כאשר ה- LCD-3 גם נוחות, אבל יותר לוחצות על הראש והרבה יותר כבדות, כאשר מבחינת עלות הן בקבוצת מחיר מעט יותר גבוהה מזו של ה- HD800s.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

ה- HDVD 800 לכשעצמו נשמע מצויין, אבל צריך לשים לב לאיזה אוזניות משדכים אותו. כמו שכבר ציינתי, שידוך לאוזניות בעלות עכבה נמוכה משתנה עלול לשנות מעט את חתימת הסאונד של האוזניות, בהתאם לעכבה שלהן. ה- Beyerdynamic Custom One Pro Plus היו במקרה האוזניות שבדקתי עם ה- HDVD 800, אבל הנושא תקף לכל זוג אוזניות שמתאימות לקריטריונים שציינתי. האם שמעתי הבדל בין ה- Burson ל- HDVD 800 כמו שראיתי במדידות? כן. האם ההבדל היה גדול? לא, לפחות במקרה הזה. גם במקרה של ה- HD800s וגם במקרה של ה- Beyerdynamic, ה- HDVD 800 נשמע חזק, נקי ובשליטה מלאה. מי שמעדיף לבחור בעצמו את ממיר ה- DAC, אבל עדיין מעוניין במגבר של ה- HDVD 800, יכול לבדוק את ה- HDVD 600 שכולל רק את ההגברה.

מה לגבי המתחרים? ה- OPPO HA-1 הוא המוצר הכי דומה מבין אלו שבחנתי. גם פה מדובר במגבר משולב ממיר DAC, וגם פה שני המוצרים מציעים מגוון של כניסות/יציאות כולל יציאות מסוג Balanced לאוזניות. מה שכן, ה- HA-1 הרבה יותר עשיר בתכונות, בעל הגברה יותר חזקה ונמצא בקבוצת מחיר נמוכה יותר. ה- HA-1, שבעל עכבת מוצא נמוכה ביציאת האוזניות, לא ישנה את חתימת הסאונד של אוזניות בעלות עכבה נמוכה משתנה, אבל ישנם אלה שדווקא יעדיפו את השינוי הקטן שעושה מגבר כמו ה- HDVD 800. בכל מקרה שניהם נשמעים פנטסטי ומצריכים בדיקה פרטנית עם האוזניות שברשותכם לפני רכישה.

Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו

סיכום

היום זה כבר לא מוזר או יוצא דופן להוציא סכומים גבוהים עבור ציוד אוזניות, לפחות אצל חובבי אודיו, וה- HD800s יחד עם ה- HDVD 800 מתברגים יפה מאד לקטגוריה. ה- HDVD 800 הוא בן לוויה קלאסי עבור ה- HD800s, ומציג את אותה תשומת לב לפרטים שמצפים מהגרמנים. אם אתם שוקלים לשדך אותו לאוזניות בעלות עכבה נמוכה משתנה, אני ממליץ קודם כל לבדוק שהתוצאה לטעמכם, אבל מעבר לזה מדובר במגבר משולב ממיר DAC מצויין.

ה- HD800s מהוות אבולוציה ראויה של ה- HD800 ויקלעו למגוון רחב יותר של טעמים למעט אלו שאוהבים בס מודגש. ה- HD800s לדעתי אמנם לא מאוזנות לגמרי ולא Allrounders ב- 100%, אבל זה לא מונע מהן להיות האוזניות הדינמיות הכי טובות ששמעתי. מדובר באוזניות רפרנס וכאלו שיתמודדו בכבוד מול המתחרים בשוק, שמאז הצגת ה- HD800, הפך רווי למדי.

Sennheiser HD800s – מחיר מומלץ לצרכן: 7,350 ש"ח.
Sennheiser HDVD 800 – מחיר מומלץ לצרכן: 11,200 ש"ח.

מוצרי Sennhesier משווקים בישראל על ידי "שוחט סל המוסיקה בע"מ".

לדיון בנושא: Sennheiser HD800s + HDVD 800 – דיוק גרמני במיטבו


13:00
  /  
11.9.2016
  
מאת: איתי חזום

1