הושלם המיזוג ההיסטורי של Dell ו- EMC

בשבוע שעבר הכריזה חברת DELL על סיום תהליך רכישת חברת האיחסון EMC ומיזוגה לתוך פעילות DELL העולמית עם השם החדש ...

18:00
  /  
10.09.2016
  
מאת: דניאל מטלון

ההכרזה

מספר שעות לפני שרוב עיתונאי הטכנולוגייה בעולם ביום רביעי האחרון 7.9.2016 , היו נשואות לעבר סן פרנסיסקו, בין אם בנוכחות באולם עצמו ובין אם בשידור החי דרך רשת האינטרנט, כדי לעקוב מקרוב אחרי ההכרזות החדשות של חברת אפל, יצאה בת קול קטנה ממטה חברת DELL בהכרזה על סיום תהליך המיזוג של חברת DELL עם חברת האיחסון EMC. מיזוג "קטן" זה, יצר בפועל את חברת המיחשוב הגדולה בעולם, והמיספרים בהחלט מרשימים.

הושלם המיזוג ההיסטורי של Dell ו- EMC

מייקל דל באולם בראשון לציון, לפני מספר חודשים, מספר על מיזוג DELL ו – EMC (צילום: דניאל מטלון)

Dell Technologies הודיעה ביום 7.9.2016 על השלמת הרכישה של חברת EMC אשר יוצרת קבוצה ייחודית של עסקים אשר מספקים את התשתית החיונית המאפשרת לארגונים לבנות את עתידם הדיגיטלי, לבצע טרנספורמציה ב-IT שלהם ולהגן על הנכס החשוב להם ביותר, המידע. השילוב בין החברות יוצר מובילת שוק בשווי 74 מיליארד דולר, עם פורטפוליו טכנולוגי רחב שמספק ללקוחות מענה על בעיות מורכבות בתחומי הצמיחה הבאים: ענן היברידי, מרכז נתונים מוגדר תוכנה, תשתית אחודה, פלטפורמה כשירות (PaaS), אנליזת נתונים והגנת סייבר.

ביום ד', 7 בספטמבר 2016, בשעה 5 אחה"צ שעון ישראל, התקיימה שיחת ועידה גלובלית בהובלת מייקל דל, אישים בכירים נוספים מחברת DELL, עיתונאים ואנליסטים. הנה לינק להקלטה של שיחה זו:

הרקע

DELL Technologies משרתת 98 אחוזים מחברות ה- Fortune 500 ונפרשת על פני חטיבות עסקיות מובילות שוק. שתי החטיבות הגדולות והמוכרות ביותר הןDell client solutions business ו- Dell EMC infrastructure solutions business, שתיהן נתמכות על ידי Dell EMC services. בנוסף, Dell Technologies כוללת את החברות: Boomi, Pivotal, RSA, Secure Works, Virtustream ו-VMware. מבנה ייחודי זה משלב מיקוד וחדשנות של סטארט-אפ עם קנה מידה גלובלי ושירות של חברת ענק. גודלה של Dell Technologies יאפשר לה לספק יותר חדשנות והשקעה במו"פ, שיווק ומכירות, שירותים ותמיכה, ולספק פתרונות יעילים וחסכוניים יותר עבור הלקוחות. החברה תדווח לציבור על תוצאותיה הכספיות, אולם היותה בבעלות פרטית, יאפשר לה לבצע השקעות ממוקדות יותר בלקוחות ובשותפים שלה לטווח הארוך.

הנה סרטון קצר שמתאר את DELL הממוזגת:

מדברי מייקל דל, יו"ר ומנכ"ל Dell Technologies: "אנחנו בשחר המהפכה התעשייתית הבאה. העולם שלנו נעשה יותר אינטליגנטי ומקושר יותר ברמת הדקה, ובסופו של דבר יהיה מקושר בצורה רחבה לאינטרנט של הדברים, ויסלול את הדרך עבור לקוחותינו לעשות דברים מדהימים. זו הסיבה שיצרנו את Dell Technologies. יש לנו את המוצרים, השירותים, הכישרון וקנה המידה הגלובלי, להיות הזרז לשינוי ולהדריך את הלקוחות , גדולים וקטנים, במסע הדיגיטלי שלהם."

קטע וידאו קצר משנת 2015 שמראה כמה מאתרי DELL ו- EMC, וכן מספר מילים מדברי מייקל דל על תוכנית המיזוג של שתי החברות

DELL TECHNOLOGIES משלבת את החוזקה של Dell בשוק העסקים הקטנים ובקרב לקוחות בשוק ארגוני הביניים, עם כוחה של EMC בשוק הארגונים הגדולים. Dell Technologies הינה מובילת שוק ברבים מתחומי הצמיחה החשובים ביותר בשוק ה-IT המגלגל שני טריליון דולרים. כמוכן, החברה מוצבת כמובילה ב-20 "ריבועי קסם" של חברת גרטנר ומחזיקה בפורטפוליו של יותר מעשרים אלף פטנטים ואפליקציות.

וכדי לתת תמונה על עוצמתה של חברת DELL לאחר רכישת EMC, הנה המספרים בתמונה מתוך דף העיתונות של DELL:

הושלם המיזוג ההיסטורי של Dell ו- EMC

DELL – EMC במספרים

לדיון בנושא: הושלם המיזוג ההיסטורי של Dell ו- EMC


18:00
  /  
10.9.2016
  
מאת: דניאל מטלון

1