סרט לסופשבוע – אומריקה (Umrika)

הסרט ההודי "אומריקה" מצליח לגעת בלב הצופים בזכות הפשטות שלו.

23:00
  /  
09.09.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

עלילת הסרט "אומריקה" מתרחשת בכפר קטן בהודו בשם ג'יטבאפור באמצע שנות ה-70. הסרט מתמקד במשפחה אחת, שבנם הבכור אודאי עוזב את הכפר ונוסע לארצות-הברית (או בשפה ההינדית "אומריקה") במטרה לבנות לעצמו עתיד טוב יותר. המשפחה ובעיקר ההורים לא מתרגלים לעובדה שאודאי עזב, אך לאחר כמה זמן הם מתחילים לקבל ממנו מכתבים ארוכים, שבהם הוא מסביר בהומור על החיים החדשים שלו בארצות הברית. המכתבים לא רק משמחים את המשפחה, אלא גם מעוררים עניין עבור כל הכפר. כאשר אירוע טרגי פוקד את המשפחה, האח הצעיר רמקאנט (שאותו מגלם סוראז' שארמה מ"חיי פיי"), חושב שהמכתבים שמספרים על אמריקה לא מגיעים משם בכלל. הוא מחליט לעזוב את הכפר ולצאת לחפש את אחי. איך זה יתפתח?, תצטרכו לראות את הסרט כדי לדעת.

 סרט לסופשבוע-אומריקה (Umrika)

לביקורת

"אומריקה" מגיע אלינו לאחר סבב פסטיבלים ארוך ברחבי העולם, במסגרתם זכה לביקורות טובות ובפרסים. בין היתר, הוא זכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל "סאנדאנס" ב-2015. כאשר ראיתי את הטריילר ל"אומריקה", הייתה לי תחושה שהוא יילך לאיבוד בין כל הסרטים שמוקרנים עכשיו בבתי הקולנוע משום שהוא לא מכיל אפקטים מיוחדים, הוא לא מוצג בתלת-מימד והוא לא דבר אנגלית או מדובב. אחרי שראיתי אותו כל-כך שמחתי שנתתי לו צ'אנס, כי כשמתעלמים ממחסום השפה ומתמקדים בסיפור, מקבלים סרט שמצליח לגעת בצופים שלו בגלל שהוא מאוד פשוט.

סרט לסופשבוע-אומריקה (Umrika)

הסיפור הבסיסי של הסרט הוא סיפור שיכול להתרחש בכל יום במקום אחר בעולם. כל צופה שיש לו בן משפחה רחוק או קרוב שנמצא בחו"ל ,יזדהה עם המשפחה בסרט ובעיקר עם ההורים שהבן הבכור שלהם עוזב את הבית ונוסע לחו"ל לתקופה בלתי מוגבלת. זאת הגדולה של הסרט בעיני. הסיפור אמנם מתרחש בהודו ומדבר הינדית, אבל הוא יכול להתרחש בכל מקום ובכל שפה. מה שעוד אהבתי הוא שהסרט בונה את הסיפור בהדרגה. כתוצאה מכך, הקצב של הסרט מאוד איטי. יש כאלה שיכולים למצוא את הסרט כמרדים ומשעמם, אבל הסרט מתנהל בקצב הזה מתוך מטרה להכניס את הצופים לאווירה שבה הוא מתרחש בצורה ייסודית, כדי שיבינו את הסיפור יותר טוב.. על הקצב האיטי מפצים הנופים היפים של הודו שנראים נהדר על המסך הגדול, התלבושות, הפסקול המגוון שממש עושה חשק לקנות כרטיס טיסה להודו והמשחק המצוין של השחקנים שרובם אלמונים וזאת הפעם הראשונה שהם משחקים בצורה מקצועית.

סרט לסופשבוע-אומריקה (Umrika)

 לפני סיום. אם ראיתם כבר את כל סרטי הקיץ שמוצגים בבתי הקולנוע ובא לכם משהו עם ניחוח וטעם אחרים ומעניינים, "אומריקה" זה הסרט בשבילכם.

סרט לסופשבוע-אומריקה (Umrika)

בקיצור-כדאי לראות.

 סרט לסופשבוע-אומריקה (Umrika)

"אומריקה"- הודו 2015. 98 דקות. תסריט ובימוי: פארשאנט נאיר. שחקנים: סוראז' שארמה, טוני ריוולורי.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – אומריקה (Umrika)


23:00
  /  
9.9.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1