סרט לסופשבוע-סאלי: נס על ההדסון (Sully)

, "סאלי: נס על ההדסון" מצליח בצורה מאוד מעניינת לספר סיפור שכבר שמענו בעבר, אבל תמיד כדאי לשמוע אותו שוב. 

9:00
  /  
08.09.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

הסרט "סאלי: נס על ההדסון" (או בקיצור-"סאלי") מספר את סיפורו האמיתי של צ'זלי "סאלי" סאלנברגר (שאותו מגלם טום הנקס). סאלנברגר הוא טייס ותיק ובעל ניסיון, שב-2009 הפך לגיבור אמריקני לאחר שביצע נחיתת חירום עם המטוס שלו לתוך מימיו של נהר ההדסון, והציל 155 נוסעים ואנשי צוות שהיו איתו בתוך המטוס. הסרט עוקב אחרי חייו של סאלי אחלאחר האירוע, כאשר יחד עם החיבוק הגדול שהוא מקבל מהעם, הוא נאלץ גם להתמודד עם ביקורת קשה שמוטחת בו מהממונים עליו ומרשות התעופה האמריקאית שחוקרת את האירוע.

 סרט לסופשבוע-סאלי: נס על ההדסון (Sully)

לביקורת

את "סאלי: נס על ההדסון" ביים קלינט איסטווד, שחגג השנה את יום הולדתו ה-86. איסטווד אמנם הפסיק לשחק, אך הוא עדיין מפיק ומביים סרטים. בלי שום ציניות, האיש ראוי לכל הערכה אפשרית. בגיל שבו רבים יוצאים לפנסיה ונחים, הוא עובד עם אנשים בגיל של הנכדים שלו, ומוציא תחת ידיו סרטים איכותיים שזוכים לביקורות טובות וגם לפרסים. סרטו האחרון "צלף אמריקאי", היה מועמד לשישה פרסי אוסקר כולל פרס הסרט הטוב ביותר. כמו "צלף אמריקאי", גם "סאלי" מבוסס על סיפור אמיתי. הוא גם מצליח בצורה מאוד מעניינת לספר סיפור שאנשים כבר שמעו פעם, אבל תמיד כדאי לשמוע אותו שוב.

 סרט לסופשבוע-סאלי: נס על ההדסון (Sully)

ועל כך מגיע לאיסטווד כל הכבוד. למרות שהסרט "צלף אמריקאי" מצא חן בעיני אנשים רבים מאוד, אני אישית לא אהבתי אותו, וחשבתי שהוא היה יותר מדי פטריוטי ולא מעניין. כשראיתי את הטריילר של "סאלי", חשבתי שהוא יהיה דרמה עבשה וקיטשית מהסוג שהאמריקאים אוהבים. לשמחתי, איסטווד הפעם מצליח להפתיע. הסרט מצליח לרתק מההתחלה ועד הסוף מבלי לאבד את העניין והמתח, כשהוא משלב יחד אימה ודרמה. הכוח שלו מגיע מכך שהוא מראה בצורה אחידה את האימה במטוס בעת האירוע, אבל גם את האווירה המתוחה והמלחיצה שהייתה בחדרי החקירות של רשות התעופה לאחר האירוע. סצנת הנחיתה עצמה היא אחת מסצנות האקשן/אימה הטובות שראיתי השנה, ואיסטווד מביים אותה במקצוענות שכל מי שמביים אקשן צריך ללמוד ממנה.

סרט לסופשבוע-סאלי: נס על ההדסון (Sully)

בנוסף לשני הסיפורים שהזכרתי קודם, הסרט גם מספר לנו את סיפורו של גיבור האירוע. הטייס סאלנברגר, איש פשוט שהפך לגיבור מבלי שרצה בכך. הוא לא ממש אוהב את המצב החדש שנקלע אליו, ורק רוצה לסיים את כל זה, לחזור הביתה לאשתו ולבנותיו ולהמשיך לעבוד. טום הנקס משחק את סאלי בתצוגת משחק מצויינת כהרגלו,  אני מקווה שכאשר תגיע עונת הפרסים הוא יקבל מועמדות בקטגוריית השחקן על התפקיד הזה. יחד איתו משחקים גם אהרון אקהארט כטייס המשנה שלו, לורה ליני כאשתו ואנה גאן (סקיילר מ"שובר שורות") בתפקיד החוקרת הבכירה של אירוע הנחיתה.

 סרט לסופשבוע-סאלי: נס על ההדסון (Sully)

לפני סיום. אחרי קיץ ארוך ולא ממש אחיד מבחינה קולנועית, "סאלי" הוא משב רוח קריר ונעים שמפתיע לטובה. אני מקווה שימשיך ויביא איתו המון סרטים טובים.

 סרט לסופשבוע-סאלי: נס על ההדסון (Sully)

בקיצור-כדאי לראות.

 סרט לסופשבוע-סאלי: נס על ההדסון (Sully)

"סאלי: נס על ההדסון"– ארצות-הברית 2016. 96 דקות. בימוי: קלינט איסטווד. תסריט: טוד קורמניקי. שחקנים: טום הנקס, לורה ליני, אהרון אקהארט, אנה גאן, אוטום ריסר, מייק אומאלי.

 

 

עריכת לשון: יעל פרנסס | Almah Translations

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-סאלי: נס על ההדסון (Sully)


9:00
  /  
8.9.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1