Kaspersky Total Security – Multi-Device – אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

בתחילת שנת 2016 השיקה חברת "קספרסקי", יצרנית מוצרי אבטחת המחשבים, מוצר חדש לשוק הביתי - "קספרסקי טוטאל סקיוריטי - מולטי ...

9:00
  /  
04.09.2016
  
מאת: דניאל מטלון

הקדמה

שנת 2016 מציינת בין היתר גם 30 שנות וירוסי מחשב. וירוס המחשב הראשון BRAIN פותח והופץ, על פי המחקר, ע"י זוג אחים מפקיסטן בשנת 1986. אם פעם היו אלה ניסיונות מוצלחים להשתעשע על חשבון משתמשי מחשב בעולם כולו, הרי היום תעשיית הווירוסים על סוגיהם השונים היא תעשייה שמייצרת כסף רב, לכותבים ולמפיצי הווירוסים, וגם לתעשיית יצרני האנטי-וירוסים, והטרנד הזה הולך ומשתכלל מיום ליום. חלק ניכר של פעילות זו כיום ממוקד לחלוטין, בין אם זה כנגד אנשים פרטיים או ארגונים בגדלים שונים ש"חוטפים" וירוס כזה משוכלל שביכולתו להצפין לארגון את רובהמידע השמור במחשביו או את כולו, ואז לדרוש גם כופר כספי בגודל משתנה עבור שחרור המידע. לתפר הדק והקצר שבין המחשב לראוטר ולחיבור לאינטרנט, נכנסת תוכנת האנטי-וירוס. בארגונים ניתן למצוא ציוד שונה כמו FIREWALL שמטרתם ניתור קבוע של תעבורת הרשת וניתוחה, מניעה ועצירה של תוכנות זדוניות. בבתים פרטיים ודירות נמצא ברוב המקרים ראוטר פשוט שאינו מסוגל לבצע פעילות כזו, ולכן תוכנת האנטי-וירוס היא הכרחית. לתפר זה, כאמור, נכנסת גם חברת "קספרסקי" עם מוצריה השונים, בסקירה זו נדבר על המוצר שנקרא 2016 Kaspersky Total Security – Multi-Device .

הכנות ראשונות

חברת "קספרסקי" מוציאה לשוק מוצרים רבים שמחולקים לפי פלחי שוק שונים. המוצר שלפנינו מיועד לשוק הביתי או למשרד הקטן. לפלח שוק זה, "קספרסקי טוטאל סקיוריטי מולטי דיוויס" הוא המוצר האולטימטיבי, והוא מיועד עד לחמישה אביזרים שונים, תלוי בצורך של הלקוח. את הצלילה לתוך המוצר אנחנו יכולים להתחיל באתר "קספרסקי" בישראל שממנו נרכוש את המוצר.

לוחצים על הלינק האדום עם המחיר לקנייה בתחתית המסך באמצעו. שימו לב שניתן לרכוש את המוצר בקומבינציה של עד חמישה אביזרים. זאת אומרת, באיזה שילוב רצוי שכולל מחשבים רגילים מחשבי מק, טאבלטים, וכן סמארטפונים, אייפון ואנדרואיד וכן WINDOWS PHONE. המחיר נקוב בדולרים. כמו כן, ניתן לרכוש רישיון לשנה או לשנתיים.

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

האתר שממנו ניתן לרכוש את התוכנה

לצורך הדגמה בחרנו בשלושה אביזרים ורישיון לשנה. כאמור, לחיצה על הלינק האדום מתחת למחיר (בתמונה הקודמת) מביאה אותנו לדף הבא:

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

 

ניתן גם להוריד את המוצר ל-30 ימי ניסיון, להתקין, להתנסות, ואז להחליט. ההורדה באתר בלינק כאן:

כך נראה עמוד האתר להורדה לניסיון:

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

כך נראה עמוד האתר להורדה לניסיון

התקנת גרסת ניסיון של "קספרסקי טוטאל סקיוריטי"

אחרי הורדת גרסת הניסיון של התוכנה ושמירתה במחשב, מתקינים בתור מנהל מערכת. יש לציין שבמקרה של מחשב עם "חלונות 10" של מיקרוסופט, ההתקנה החדשה של האנטי-וירוס תנטרל את תוכנת ההגנה שמצורפת ל"חלונות 10" – WINDOWS DEFENDER, אם מסירים את ההתקנה החדשה, יש לדאוג להחזיר לפעילות את תוכנת ההגנה המקורית. להלן סרטון הדגמה:

אם מחברים התקן חיצוני כלשהו, כמו דיסק-און-קי או כונן קשיח חיצוני, יצוץ המסך הבא, ועלינו להחליט האם לסרוק או לא, אחרת המסך יישאר. כמובן שאם בהתקנים חיצוניים עסקינן, רצוי לסרוק, כיוון שהם יכולים לשמש להעברת קבצים נגועים במיוחד אם מקבלים התקן כזה ממקור חוץ לא מוכר. אם ההתקן הזה שייך לנו, "והסתובב" במחוזות שונים הוא עלול היה להידבק בווירוסים ללא ידיעתנו.

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

"קספרסקי" מקפיץ את החלון הבא עם חיבור התקן חיצוני

סקירה קצרה של המודולים השונים בתוכנה

בקטע הקודם ראינו התקנה של גרסת ניסיון של "קספרסקי טוטאל סקיוריטי 2016", עכשיו נעבור בקצרה על המודולים השונים בתוכנה. את הרשימה הזאת ראינו כבר במסך הראשי בזמן הורדת התוכנה מהאינטרנט. ואלו הם המודולים:

 • SECURITY – מגן על כל אביזרי המחשוב – מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים. מגן כנגד וירוסים, נוזקות אינטרנט ועוד. מדי יום משחררים פושעי סייבר וירוסים ונוזקות לתוך רשת האינטרנט. מערכות הענן של "קספרסקי" עובדות 24/7 כדי למנוע תפוצה של וירוסים חדשים, ואף עוצרת באנרים ופרסומות מדפי ווב ומסננת הודעות ספאם.
 • PRIVACY – התוכנה מגנה על הפרטיות שלך, וגם פועלת כנגד גניבת זהויות. מתקפות "פישינג" (PHISHING) נבלמות באופן אוטומטי. טכנולוגיית WEBCAM PROTECTION עוצרת חדירה למחשבך לצורך ריגול. לתוכנה אפשרות לעצור מעקב אחרי גלישה בדפדפנים השונים, וכן מונעת לכידה של מידע אישי.
 • MONEY – התוכנה מוסיפה שכבה נוספת של הגנה בזמן גישה לבנקאות אישית מקווננת וקניות באינטרנט. בזמן השימוש במחשב או במק לצורך גישה לבנק או קנייה באמצעות PAYPAL, לדוגמה, טכנולוגיית SAFE MONEY בודקת שהאתר שאליו ניגשים מאובטח, מוודאת שלא נפלנו על אתר מזויף, ופותחת את האתר שאליו ניגשנו במצב מוגן.
 • KIDS – התוכנה שומרת על הילדים מסכנות האינטרנט ועוד. ע"י שימוש בטכנולוגייה מתקדמת, התוכנה עוזרת לשמור על הילדים מסכנות ה-ONLINE, מונעת עליית דפי ווב עם תוכן לא ראוי, ואף מסוגלת לנהל הודעות ברשתות חברתיות. כל זאת במחשב, במק, באייפון, בטאבלט, ובאנדרואיד.
 • PASSWORDS – מנהל את הסיסמאות שלך – לכניסה לאפליקציות ולאתרים. כל הסיסמאות שלך לאפליקציות ולאתרים נשמרות מאובטחות ומסונכרנות כך שניתן לגשת אליהם מכל האביזרים השונים. עליך רק לזכור סיסמת "מאסטר" אחת כדי להגיע לרשימת הסיסמאות המאובטחת. התוכנה יודעת לייצר עבורך סיסמאות חזקות בעבור אפליקציות או אתרים במחשב או במק.
 • PERFORMANCE – התוכנה מספקת הגנה מצוינת ואינה מאטה את פעולת המחשב. הטכנולוגיות שמוטמעות בתוכנה עובדות ברקע – מאחורי הקלעים ואינן מאטות את פעולת המחשב.
 • FILES – התוכנה מגנה על התמונות, המוזיקה, המסמכים והקבצים שלך. בתוכנה מוטמעת טכנולוגיית גיבוי – BACKUP – המאפשרת לך לשמור עותקים של כל הקבצים שלך בענן של DROPBOX או בכל טכנולוגיית גיבוי אחרת. כמו כן, התוכנה מסוגלת להצפין קבצים כך שזר לא יוכל לפתוח אותם.
 • SIMPLICITY – ניהול חכם ופשוט בכל האביזרים השונים. חברת "קספרסקי" מאפשרת פתיחת אזור אישי –
  MY.KASPERSKY – שאליו נוכל לגשת מכל מקום ומכל אביזר, לצורך טיפול באביזרים השונים, בדיקת מצב הרישיון שלך, ועוד. פונקייה אחת חשובה היא האפשרות לאתר סמארטפון שנעלם, ואף למחוק אותו מרחוק.

  הנה לינק לסרטון קצר שמסביר את "קספרסקי.שלי"

התקנת גרסה מלאה של "קספרסקי טוטאל סקיוריטי"

כעעת, אחרי שרכשנו גרסה מלאה של "קספרסקי טוטאל סקיוריטי" וראינו אף איך מתקינים גרסת ניסיון כולל סריקה, נוכל לעבור להתקנה מלאה. בשלב זה "נעצור את הסוסים" לכמה דקות , וניתן מספר דגשים:

 • אם קיימת תוכנת אנטי-וירוס אחרת, יש להסירה ולעשות RESTART למחשב
 • אם המחשב נגוע כבר, סיכוי רב שהתקנת האנטי-וירוס החדש תיפול. יש לנקות את המחשב לפני ההתקנה
 • להירשם מראש ב-MY.KASPERSKY כפי שראינו בסרטון קודם, וכפי שנראה בהדגמה הבאה. שימו לב: בסרטון כשאתם מחפשים את מדינת ישראל ברשימת המדינות, אל תתאמצו- היא לא קיימת ברשימה זו. הירשמו עם OTHER בסוף הרשימה.

הנה הדגמה מלאה לרישום כולל מייל וסיסמה לפורטל MY.KASAPERSKY

אחרי שראינו סרטון הדגמה של פורטל "קספרסקי שלי", ואף נרשמנו, נוכל להתקין גרסה מלאה. נחזור להתקנה של גרסה מלאה שהורדנו מהאתר של "קספרסקי" או גרסת ניסיון, ונמלא את המספר הסריאלי החוקי שקבלנו במייל בתוך ארבעת המלבנים, כפי שמופיע בתמונה הבאה:

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

מסך התקנת המספר הסריאלי של התוכנה

לוחצים על הכפתור הירוק ACTIVATE שמתחת למלבנים, ולאחר מספר שניות מתקבלים המסכים הבאים:

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

 

בגמר הפעולות האלה, נקבל את המסך הבא, שמספר לנו שקיבלנו במייל אישור על הרישום:

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

 

לחיצה על הכפתור הירוק SIGN IN תקפיץ לנו את המסך הבא. יש למלא, כמובן, את המייל ואת הסיסמה שאיתם נרשמנו ל – MY KASPERSKY:

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

 

בסוף התהליך נקבל את המסך האחרון של הרישום, המסך הבא:

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

 

לחיצה על הכפתור הירוק FINISH מימין למטה (בתמונה הקודמת), תסיים את תהליך ההתקנה, ותקפיץ לנו את המסך הבא: הוא מסך "הבית" של "קספקסקי טוטאל סקיוריטי", שממנו נוכל לבצע את כל מטלות התוכנה, כמו עדכון, סריקה, קינפוגים מיוחדים, ניהול אביזרים, גיבויים ועוד.

Kaspersky Total Security – Multi-Device - אנטי-וירוס למחשב וגם לסמארטפון

 

מובייל – אנדרואיד ואייפון

"קספרסקי KTS2016" מאפשרת התקנה על מספר מכשירים שונים, כולל מובייל. בסרטון הבא מודגם תהליך ההתקנה המלא. יש לציין את חשיבות הכנת שם המשתמש (אימייל) והסיסמה לאתר של MY.KASPERSKY שלמעשה מנהל לנו את השימוש בתוכנה, כולל גישה למכשירים מרחוק וטיפול בסמאטרפון במיקרה של גניבה. הנה סרטון ההדגמה:

מובייל – במקרה של גניבה או אובדן

במקרים מצערים של אובדן הסמארטפון או גניבתו, ניתן לבצע מספר פעולות שייתכן ויעזרו לנו למצוא את הטלפון. פונקציות דומות קיימות גם במערכות של "גוגל" באנדראויד (FIND MY ANDROID) או באייפון, דרך הענן של "אפל" (FIND MY IPHONE). "קספרסקי" בגרסה זו מאפשרת גם להפעיל מספר דברים על הסמארטפון מרחוק. ננסה לבדוק אותם.

בקטע הווידאו הבא נוכל לראות הדגמה של מציאת סמאטרפון שהלך לאיבוד, שליחת הוראת צפצוף לטלפון ואף מחיקה שלו:

 

סיכום

סקירה זו של תוכנת האנטי-וירוס של "קספרסקי KTS2016", סקרתי חלק מן המודולים השונים בתוכנה. יש לציין שגם ניסיתי לבדוק אותה ברמת לכידת וירוסים וניקויים ע"י חיפוש מסיבי של חבילות וירוסים שונים ברשת, ולא מצאתי. במקביל, אחד המחשבים שעליו הותקנה התוכנה, חטף איזו נוזקה מסוג "חוטפי דפדפנים" שגורמת לדף הבית להתחלף, וכן גורמת תוך כדי עבודה על המחשב לפתיחת אתרי אינטרנט שלא ביקשתי. "קספרסקי" לא היה מסוגל לנקות בעיה זו. האתר www.av-comparatives.org שבודק כבר שנים מוצרי אנטי-וירוס שונים, דירג את המוצר של "קספרסקי" במקום השלישי השנה, ליד מוצרים של חברות אחרות עם ציונים מאוד גבוהים. אני כבר מחכה לגרסה החדשה.

 


9:00
  /  
4.9.2016
  
מאת: דניאל מטלון

1