מהפכת VR כבר כאן – נפתח מרכז ראשון בנתניה

מרכז ראשון ל-VR נפתח בנתניה. היינו שם לדווח.


מהפכת ה-VR הגיעה לארץ. ראינו ניצנים ראשונים כגון של עורך המובייל שלנו – אלי חבוש, אשר רכש את ה-HTC VIVE, ואפילו ביקורת ראש בראש בין ה-VIVE לבין המתחרה שלו: Oculus Rift.

אבל לא מדובר בסידור שכל אחד יכול לעשות בבית וכאן מגיע מקומן של חברות כגון Virtual World אשר הקימה סניף ראשון בסמוך לאיקאה בנתניה. שם ניתן לחוות VR אמיתי. מדובר במקום ממוזג, שזה קריטי מכיוון שמדובר בפעילות פיזית – אתם לא רק יורים אלא צריכים להתכופף ולעבוד בשביל הכיף הזה!

מתחילים עם כמה דקות של הסבר בוידאו משעשע במיוחד (כל הכבוד על ההומור והקלילות שבה עשו את זה). ואז אפשר להתחיל. במשחקים מורכבים יותר, אורן – בעל המקום מסביר בפירוט את הפעולות הנדרבשות (חשוב להקשיב, חבל לבזבז זמן יקר בלהבין את השגעונות של ממשק של משחק ספציפי).

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

המקום כולל 4 מערכות VIVE מתקדמות עם המחשבים שלהם, מופרדות לאזורים נפרדים. ניתן להשתמש בהם כמו 4 יחידות נפרדות או מספר חברים (או במקרה שלי משפחה) יכולים לשחק בעצם באותו משחק בו זמנית ולשתף פעולה. זה הופך את כל החוויה למשהו חברתי בהרבה ממה שיכולתי לתאר לעצמי.

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

"החדרים" מרווחים אך עדיין מי שמתלהב יכול להתנגש בקירות ולכן הם מרופדים. יש מגוון משחקים מעולה – בעצם כל הקטלוג שזמין ל-VIVE זמין לכם. מה שכן, זו חוויה שדורשת לא מעט זמן. לוקח בין שעה לשעתיים עד שתתעיפו מהמשחקים, וכדאי לקחת בחשבון את זה כאשר מזמינים את המקום – לא מומלץ לקחת את המינימום (חצי שעה) כי זה פשוט לא יספיק לכם למצות את החוויה. 

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

יש עשרות משחקים ואופציות (מה שהופך את העצה של המדריך לקריטית בבחירה במה אתם תבלו את הזמן שלכם במרחב ה-VR). זה מתחיל ממשחקים די באנלים (אתם יורים במשהו), ממשיך ביותר מורכב (אתם יורים במשהו שיורה בחזרה), ממשיך דרך פעילויות (יש לכם משימה מורכבת להשלים), חוויות (תכנים שהם לרוב מיני פרקים של תוכן כלשהו עם אינטרקציה מוגבלת) ומסתיים בפעילויות חברתיות כגון חדר בריחה וירטואלי.

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

אגב, מי שמלווה אתכם ואינו משחק יכול לעקוב על גבי מסך מחשב במה שאתם רואים.

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

אם בעבר בעיקר נהנתי מפעילות יצירתית עם ה-VIVE, כגון ציור/פיסול-באור בתלת מימד, היתרון כאן של חוסר לחץ זמן מאפשר לבחון כהלכה את כל מגוון הפעילויות האפשרי. הגענו בהרכב של 4 חברים במשפחה: בן 11, בן 17, אני ואשתי. כל אחד בחר די מהר בפעילויות שונות למדי. הקטן העדיף את job simulator שבו מדמים עבודה אך לא ממש חייבים לבצע אותה כהלכה (למשל מכונאי רכב שצריך לתקן רכבים, או טבח במסעדת המבורגרים).

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

הגדול בחר במשחקי יריות מורכבים.

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

אשתי העדיפה גולף וירטואלי ואני נהנתי מאוד ממשחק בשם Raw data שמשלב יריות ברובוטים ביחד עם משימות מורכבות, קואורדינציה ודמויות חכמות (הרובוטים הרעים מתוחכמים ויודעים להתחמק מהיריות שלי). 

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

בהמשך ניסינו פעילות קבוצתית, שלושה מאיתנו נכנסנו בעצם למשחק multi player שבו עלינו לירות בזומבים אבל גם להגן זה על זה מכיוון שמספיק שאחד מבני הקבוצה נהרג והמשחק מסתיים במפך נפש. זה היה מאוד מעניין כי יכולנו לראות ולדבר זה עם זה (אם כי היה קושי לזהות מי הוא מי, כי כל הדמויות משוריינות ולא מתוייגות משום מה). יכולנו לתקשר ולחפות זה על זה וכאשר לאחד נגמר הכדורים, אחר יכול להגן עליו). ככל שהתקדמנו במשחק, כך היה קל יותר לשתף פעולה ולהתקדם מהר יותר במשחק.

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

בסוף הפעילות ניסינו במקביל חדר בריחה. למי שלא מכיר את הז'אנר הזה שהפך פופולרי בישראל – בחדר בריחה יש אובייקטים רבים שחלקם מסיחים את הדעת וחלקם משמשים כחלק מהפאזל לטובת בריחה מהחדר. מכיוון שכולנו התחלנו ביחד, היה כאן לחץ זמן לפצח את המשחק לפני האחרים. לא מדובר במשימה קלה, אם כי אין לי מושג כמה זמן זה לקח בפועל (להערכתי בין חצי שעה ל-45 דקות). יש אובייקטים רבים, שלבים שונים ואתה נדרש לפעמים לקפוץ לגובה, לזחול על הרצפה ולנסות ולפענח מי נגד מי. גם כאשר התייאשתי וביקשתי רמזים – אורן, הבעלים, התחמק מלתת אותם ובצדק – אתם בסוף תצליחו לפצח את החידה, אם כי זו לא משימה קלה. בסופו של דבר כולנו הצלחנו במשימה, אך הבן שלי הביס אותי באופן מביש במהירות שבה הוא פיצח את החידות.

מהפכת VR כבר כאן - נפתח מרכז ראשון בנתניה

אני חייב לומר שגם אחרי זמן ממושך, זה לא ממש מעייף בן היתר בגלל האופן שבו המקום מאורגן, ללא לחץ ועם הגנה על המשחקים מפני נפילה על ידי חיבור עילי של הכבלים (אם כי אם אתם מנסים לזוז מהר, בכל זאת תרגישו את המתח של הכבל כאשר הוא נמשך מלמעלה). 

כולנו יצאנו עם חיוך מאוד רחב על הפנים. זו חוויה שרלוונטית בעצם לכל אחד שאוהב טכנולוגיה, נהנה לשחק ומחפש חוויה חדשה שהוא לא הכיר קודם לכן. תקצו לעצמכם זמן מספיק בכדי שתרגישו שמיציתם (לא פחות משעה, ומומלץ סביב שעה וחצי). תגיעו עם לבוש נוח ומוכנים לפעילות פיזית – זה לא משחק שבו אתם יושבים על הספה ולוחצים על כפתורים.

להערכתי מדובר רק בסנונית ראשונה ואנחנו נראה עוד סניפים דומים במקומות רבים ברחבי הארץ. אני רק יכול להמליץ בחום, אנחנו כולנו נהננו מאוד, מדובר בחוויה מדהימה למשפחה.

ניתן לקבוע תור באתר של המקום: http://www.virtualworld.co.il .

לא לשכוח לעדכן את המקום שהגעתם אליהם דרכנו – ואז גם נוכל לארגן מבצע מיוחד לחברי האתר. 

לדיון בנושא: מהפכת VR כבר כאן – נפתח מרכז ראשון בנתניה


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
28.08.2016
  
מאת: עפר לאור

1