מהנדסי אינטל טוענים: חיבור ה-USB Type-C הולך להעלים את שקע ה-3.5 מ"מ האנלוגי

האם סוף סוף נמצא התחליף הדיגיטלי האולטימטיבי לחיבור 3.5 מ"מ האנלוגי? מהנדסי אינטל מכריזים: USB Type-C הוא מחבר האודיו של ...

14:00
  /  
23.08.2016
  
מאת: דורון נמרוד

את מחבר ה-3.5 מ"מ הותיק, אשר נהיה פופולרי במיוחד עם יציאת ה-Walkman של סוני, הלא הוא נגן קלטות האודיו משנות השמונים, כל אחד מכיר. עד היום, כל מכשיר נייד עדיין כולל אותו.

למחבר זה חסרונות רבים, החל ממגעים לא יציבים שגורמים לרעשים, דרך הנפח הרב שהשקע שלו תופס במכשירים של היום ועד לבעיות הרעשים שעלולים לגרום המגברים האנלוגיים הדרושים כדי להוציא דרכו את האודיו.
אך גם הסרה של שקע ה-3.5 מ"מ תגרום למפח נפש אצל רבים מאיתנו שייגרם מכך שכל הסטים של האוזניות אשר ברשותנו לא יהיה שמיש יותר.

ב-IDF 16, פורום הפיתוח ה-16 של אינטל אשר נערך בסן פרנסיסקו בשבוע שעבר הוצגה הצעה לתקן מהיר, איכותי ואמין עבור העברת אודיו בחיבור ה-USB Type-C, אשר עתיד להחליף את חיבור ה-Micro USB שמשמש כיום בעיקר לטעינת הסוללה ולחיבור למחשב. לטענתם, התקן הזה ייתן כל כל הרבה יתרונות, שכולנו נשתכנע שאין לנו בעייה לוותר על חיבור ה-3.5 מ"מ שכה התרגלנו אליו.

בין היתרונות של חיבור ה-USB Type-C ניתן למנות:

  • יכולת טעינה מהירה והוצאת הספק חשמלי של עד 100 וואט (לעומת כ-15 וואט בשקעי ה-Micro USB המוכרים לנו כיום).
  • התחברות מהירה יותר וסימטרית לחלוטין. אין חשיבות לכיוון בו תכניסו את התקע לשקע כמו ב-Micro USB.
  • יכולת תקשורת מהירה מאוד – יכול לשמש גם להעברת וידאו ותמונה בתקן DisplayPort.

אחת הטענות נגד הדיגיטציה של חיבור האודיו והפיכתו מ-3.5 מ"מ ל-USB Type-C היא צריכת הזרם הנוספת לכאורה הנגרמת מכך שבסט האוזניות החדש נצטרך מעגל אקטיבי להמרה והגברה. מהנדסי אינטל טוענים שהיות ובחיבור זה חסכנו את מעגלי ההמרה וההגברה האנלוגיים עבור שקע ה-3.5 מ"מ שבתוך המכשיר הנייד, הרי שבסופו של דבר ההבדל בצריכת ההספק זניח עד לא קיים.

כמו כן, נקבל יתרונות נוספים של שליטה על האודיו ישירות מהאוזניות שלנו, כמו האפשרות לעשות Pause למוסיקה, להריץ אחורה וקדימה וכו, והכל נעשה דרך אותו כבל המתחבר לתקע ה-USB Type-C, ללא הצורך לגשת למסך המכשיר הנייד שלנו.

ובאילו מכשירים ניתן כבר היום לראות שקע USB Type-C? ביניהם ניתן למנות את  המקבוקים החדשים של אפל, הלפטופים מסדרת Spectre של HP והסמארטפונים נקסוס 6P וסמסונג גלקסי Note 7.

באינטל מקווים ומייחלים לכך שהנה אוטוטו כולנו זורקים לפח את האוזניות שלנו עם תקעי ה-3.5 מ"מ ומשתדרגים. מה דעתכם? האם זה יקרה מהר יותר ממה שאנחנו חושבים?

 

מהנדסי אינטל טוענים: חיבור ה-USB Type-C הולך להעלים את שקע ה-3.5 מ''מ האנלוגי

לדיון בנושא: מהנדסי אינטל טוענים: חיבור ה-USB Type-C הולך להעלים את שקע ה-3.5 מ'מ האנלוגי


14:00
  /  
23.8.2016
  
מאת: דורון נמרוד

1