סרט לסופשבוע-כלבי מלחמה (War Dogs)

"כלבי מלחמה" הוא סרט מעניין, עם מסר מעניין לא פחות שמסתתר בתוכו. 

13:00
  /  
18.08.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

הסרט "כלבי מלחמה" מבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש בארצות-הברית בתחילת העשור הקודם. גיבורי הסרט הם דיוויד פקהאוז (מיילס טלר המעולה) ואפרים דיברולי (ג'ונה היל המעולה גם הוא), שני צעירים אמביציוזיים אך חסרי השכלה ממיאמי, שמצליחים לנצל יוזמה ממשלתית שמאפשרת לעסקים קטנים לצאת לחוזי אספקת נשק עבור צבא ארצות הברית במהלך המלחמה בעיראק. השניים מתחילים בחוזים קטנים, כשלאט לאט הם גם מתחילים להרוויח. כאשר דיוויד ואפריים נתקלים במכרז לעסקת ענק של הפנטגון, שמציעים 300,000,000 דולר כדי לחמש את הצבא באפגניסטן, הם מחליטים לגשת אליו ולהפתעתם הרבה, הם עוברים אותו וחותמים על החוזה.  הסיפור מתחיל להסתבך כאשר הם מגלים שהעסקה שהם חתמו עליה כוללת מגע לא רק עם אנשי צבא, אלא גם עם כמה טיפוסים מאוד מפוקפקים. איך זה יתפתח? תראו את הסרט ותדעו.

 סרט לסופשבוע-כלבי מלחמה (War Dogs)

 

לביקורת 

את "כלבי מלחמה" ביים טוד פיליפס, שגם כתב את התסריט ביחד עם סטיבן צ'ין וג'ייסון שמילוביץ'. פיליפס מוכר לנו בעיקר כבמאי של קומדיות כמו "רוד טריפ" , "אל תילחצי אני בדרך", "סטארסקי והאץ'" וטרילוגיית "בדרך לחתונה".  "כלבי מלחמה" ממשיך את הטרנד המעניין מהשנה שעברה, שבמסגרתו במאים של סרטים שנחשבים קלילים וקומיים עוברים להתעסק בדברים קצת יותר רציניים. אחרי שאדם מקיי קיבל בשנה שעברה שבחים רבים על "מכונת הכסף", פיליפס כנראה החליט שהוא רוצה גם והתחיל לעבוד על "כלבי מלחמה". אחרי שראיתי אותו אני יכול לומר, שלא בטוח שהוא יקבל עליו אוסקר, אבל יצא לו סרט מעניין עם מסר לא פחות חשוב שמסתתר בתוכו.

 סרט לסופשבוע-כלבי מלחמה (War Dogs)

המסר הוא שמלחמה הוא עסק מלוכלך ולא פחות חשוב, מסוכן. שכל מה שאנחנו שומעים ורואים באמצעי התקשורת השונים הוא רק קצה הקרחון, שהחיילים ואנשי הצבא הם בובות על חוטים ומי שמנהל את העניינים הם לאו דווקא הפוליטיקאים, אלא אנשי עסקים שיש להם אינטרס שהמלחמה הזאת תתקיים והם מוכנים לעשות הכל בשביל שהכל יילך לפי מה שהם רוצים. הסרט מעביר את המסר הזה בין השורות ובצורה יחסית קלה לעיכול. זה מצליח בעזרת הבימוי הקצבי של פיליפס, הצילום והעריכה הוידאו קליפיים, הפסקול המצויין (זה הסרט השני החודש שמתהדר בפסקול ממש טוב) , ההומור והתסריט המהודק, שמתבסס על סיפור אמיתי ומעמיד במרכזו שני אנשים שהם לא הגיבורים האולטימטיביים, אלא יותר אנטי גיבורים. האנשים הללו שנראים הכי רגילים בעולם, אבל מבלי שיידעו מגלגלים עשרות מיליונים, המשחק המעולה של מיילס טלר וג'ונה היל, שנכנסים בקלות לעורם של דיויד ואפריים, גורם לנו להזדהות איתם. מיילס טלר, שאהבתי אותו מאוד ב"וויפלאש", עושה עבודה מעולה בתפקיד הראשי כצעיר התמים שמתחיל לגדול ולהצליח ומשתנה ביחד עם ההצלחה. טלר אמנם סוחב על גבו את רוב הסרט ודמותו גם מלווה את האירועים בסרט באמצעות קריינות, אבל ג'ונה היל הכריזמטי והקורע מצחוק מצליח לגנוב ממנו את הפוקוס ישר כשהוא נכנס לפריים ומתחיל לירות את הדיאלוגים השנונים שלו. אני מאוד מקווה שאם הסרט הזה יקבל מועמדויות לפרסים, טלר והיל יקבלו שתיים על המשחק. חוץ מהם מופיעים בסרט גם אנה דה-ארמס היפהפייה כחברתו של דיוויד, קווין פולאק מ"ללכת עד הסוף" כאיש עסקים תמים שמחליט להשקיע בחברה של דיוויד ואפריים ובראדלי קופר בתפקיד קטן אבל מאוד מרכזי.

 סרט לסופשבוע-כלבי מלחמה (War Dogs)

בקיצור-כדאי לראות

 סרט לסופשבוע-כלבי מלחמה (War Dogs)

כלבי מלחמה- ארצות-הברית 2016. 114 דקות. בימוי: טוד פיליפס. תסריט: טוד פיליפס, סטיבן צ'ין, ג'ייסון שמילוביץ. שחקנים: מיילס טלר, ג'ונה היל, בראדלי קופר, אנה דה-ארמס, קווין פולאק.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-כלבי מלחמה (War Dogs)


13:00
  /  
18.8.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1