כשאודיופילים וחשמל מלוכלך נפגשים

אדיופילים ברחבי יפן, שהחשמל המשותף בבתיהם פשוט לא עונה על דרישותיהם, בהחלט לקחו את החלום האודיופילי צעד אחד קדימה, הזמנת ...

14:00
  /  
16.08.2016
  
מאת: IamEzio
כולנו יודעים שאודיופיליות היא לא מילה גסה, הרי עוד איפה נמצא כבלי חשמל שמנסים למכור לנו חשמל נקי יותר ואיתו – סאונד טוב יותר, ועוד שלל מוצרים שמחוץ לקהילה היוקרתית יוכרזו אוטומטית כ"שמן נחשים" ויגררו מבטים כנראה לא נעימים. בסופו של יום סאונד הוא בעיקר סובייקטיבי למאזין, ועם זאת גם שוק המוצרים האודיופיליים, הוא סובייקטיבי בעיקרו ותלוי במוכנות (או בשיגעון כמו שרבים יכנו זאת) להשקיע במערכת והתמורה הולכת ופוחתת שמקבלים מול המחיר ההולך ומטפס.

ולמרות זאת, כאשר קהילת האודיופילים היפנית גילתה עד כמה "מלוכלך" החשמל הביתי שהם מקבלים כתוצאה מהשכנים הנהדרים ומוצרי הבית הפשוטים שלהם, וכיצד לטענתם הדבר פוגע בסאונד המתקבל ממערכת הסאונד היוקרתית שלהם, הם הלכו על הפתרון ההגיוני ביותר שמצאו – הזמנת עמודי חשמל פרטיים.

כשאודיופילים וחשמל מלוכלך נפגשים

פועלים המתקינים עמוד חשמל לאודיופיל בטוקיו. התמונה מאת "Yukio Yoshihara" שצילם את התקנת העמוד בביתו.

עמודי חשמל פרטיים עם לוחות מפסקים, שנאי וכבילה משודרגים, שיחברו את ביתם ישירות לרשת החשמל הראשית ובלי לסבול מהפרעות שמוצרי החשמל של השכנים יוצרים, דבר שלטענתם שיפר משמעותית את איכות הסאונד ו"אופיו". המחיר לשדרוג המערכת שכנראה לא יתקבל בעיין יפה מצד שכניכם עומד על כ-$40,000, שדרוג שהאודיופילים היפניים, אשר מחזיקים בלא מעט ציוד אודיו יוקרתי, לא לוקחים בכבדות: "כבר בזבזתי כל כך הרבה כסף על ציוד אודיו, אז למה לא לקחת את עוד צעד נוסף?"

הכתבה המקורית שפורסמה ב-THE WALL STREET JOURNAL

לדיון בנושא: כשאודיופילים וחשמל מלוכלך נפגשים


14:00
  /  
16.8.2016
  
מאת: IamEzio

1