סרט לסופשבוע-מסיבת נקניקיות (Sausage Party)

ב"מסיבת נקניקיות" סת' רוגן מותח את ההומור הפרוע שלו עד לקצה גבול היכולת. יצא לו סרט דבילי מצד אחד, אבל ...

22:00
  /  
11.08.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

הסרט "מסיבת נקניקיות" משתמש ברעיון המוכר והידוע של האנשת חפצים, אבל עם טוויסט. אם ב"צעצוע של סיפור" הגיבורים היו צעצועים, הפעם הגיבורים הם המאכלים שאנו אוכלים יום-יום. הסרט מתרחש בתוך סופרמרקט גדול, שבו מסודרים מאכלים מסוגים שונים שמחכים שבני האדם יבחרו בהם וייקחו אותם הביתה. כאשר נקניקיה בשם פרנק (בדיבובו של סת' רוגן, שגם כתב את התסריט), מגלה את הסיבה שבגללה בני האדם לוקחים אותם, הוא מזדעזע ומחליט לעשות משהו. הוא לוקח את חברתו הלחמניה (בדיבובה של קירסטן וויג) ועוד כמה מאכלים שהוא פוגש בדרך ומנסה לעשות כל דבר שהוא יכול כדי להזהיר את כל המאכלים מפני הסכנה שאורבת להם.

 סרט לסופשבוע-מסיבת נקניקיות (Sausage Party)

לביקורת

המוח מאחורי "מסיבת נקניקיות" הוא סת' רוגן, שזה הסרט השני שלו שיוצא הקיץ למסכים (אחרי "שכנים 2" שיצא במאי). רוגן כתב את התסריט ביחד עם אוון גולדברג (השניים כתבו ביחד גם את "סופרבאד", "סוף" ואת שני סרטי "שכנים"), מדבב את התפקיד הראשי ובנוסף, הביא את כל החברים שלו מהתעשייה כדי שייתרמו את קולם לתפקידים השונים בסרט. אחרי שראיתי את "מסיבת נקניקיות" אני יכול לומר לכם, שהוא לא מתאים לכל אחד. יש כאלה שיימצאו אותו קיצוני מדי, אבל מי שאוהב את סוג ההומור שסת' רוגן והחברים שלו משתמשים בו מאוד ייהנה ממנו. 

 סרט לסופשבוע-מסיבת נקניקיות (Sausage Party)

 "מסיבת נקניקיות" הוא סרט אנימציה. בגלל שבסרט אנימציה אפשר לעשות דברים שאי אפשר לעשות בסרט מצולם, רוגן וגולדברג ניצלו את זה כדי לקחת את ההומור הפרוע והמטורף שהם נוהגים בדרך-כלל להשתמש בו עד לקצה גבול היכולת. וזה השפיע על הסרט משני כיוונים שונים. מצד אחד, "מסיבת נקניקיות" הוא סרט מצחיק. אבל כשאני מתכוון למצחיק, אני לא מתכוון לכזה שמתאמץ להצחיק ויש בו 2-3 בדיחות ממש טובות, אלא לאחד כזה שקורע מצחוק. כל כמה דקות מגיעה בדיחה מכל סוג הומור אפשרי, כולל בדברים מאוד טריוויאליים כמו עיצוב הדמויות. היו שם כמה קטעים שכ"כ הצחיקו אותי עד שלא יכולתי לנשום בצורה סדירה למשך כמה דקות. מצד שני, רוגן וגולברג גם ניצלו את האנימציה כדי להשתחרר, להעז ולהראות דברים שלא היו יכולים להתקיים בסרט מצוייר שמיועד לכל המשפחה. זה התבטא בקטעים מסויימים שהיו או ממש דביליים, מה שגרם לצופים בהקרנה בה נכחתי להיקרע מצחוק. או קיצוניים בצורה דרסטית, שגרמו גם לפרצי צחוק בלתי נשלטים וגם להבעות גועל, כשהיו גם כאלה שהורידו את העיניים מהמסך. שיוף רציני של התסריט והידוק של האווירה הסופר משוחררת והקורעת הייתה רק מטיבה איתו.

סרט לסופשבוע-מסיבת נקניקיות (Sausage Party)

אבל עם כל הכבוד לאווירה, מה שעושה את הסרט למצחיק בנוסף לבדיחות הוא קאסט המדבבים המעולה. סת' רוגן וקירסטן וויג מצויינים בתפקידים הראשיים. חוץ מהם, אפשר לשמוע גם את אדוארד נורטון, שמדבב בייגל שנראה ומדבר בדיוק כמו וודי אלן, את דיוויד קרומהולץ שמדבב לאפה ואת סלמה הייק, שמדבבת טאקו וגונבת את ההצגה. מי שיקשיב ממש טוב יוכל לשמוע גם את ג'ונה היל (שעליו אדבר יותר בשבוע הבא, כאשר ייצא "כלבי מלחמה", הסרט החדש שלו), מייקל סרה, ג'יימס פרנקו, פול ראד וביל היידר (שזה הסרט השלישי שהוא מדבב השנה, אחרי "אנגרי בירדז" ו"מוצאים את דורי"). 

 סרט לסופשבוע-מסיבת נקניקיות (Sausage Party)

בקיצור-אפשר לראות.

 סרט לסופשבוע-מסיבת נקניקיות (Sausage Party)

"מסיבת נקניקיות"– ארצות-הברית 2016. 87 דקות. בימוי: קרייג טירנן, קונרד וורנון. תסריט: סת' רוגן, אוון גולדברג, ג'ונה היל. שחקנים: סת' רוגן, קירסטן וויג, ג'ונה היל, מייקל סרה, אדוארד נורטון, דיוויד קרומהולץ, סלמה הייק, ניק קרול, דני מקברייד, קרייג רובינסון, ביל היידר, ג'יימס פרנקו, פול ראד.

  

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-מסיבת נקניקיות (Sausage Party)


22:00
  /  
11.8.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1