מה חשבנו על: LG 360 CAM. בדיקת שטח

משתעממים מצילום רגיל בסמארטפון? הטרנד הבא הוא צילום ב 360 מעלות.לקחנו את מצלמת ה LG 360 CAM לבדיקת שטח

18:00
  /  
09.08.2016
  
מאת: אלי חבוש

[סרטוני הדגמה של המצלמה בסוף המאמר]

לא שצריך סיבות כדי לרדת לשטח עם רכבי RZR לטיול ארוך ומהנה אבל כשמתווספת לזה אפשרות לבדיקת מצלמת ה 360 של LG, מה יכול להיות טוב מזה?

מצלמות 360 נותנות לצלם חוויה חדשה ומיוחדת. לא עוד צילום ועמידה מאחורי המצלמה אלא צילום שתופס את כל המתרחש בסביבה שלכם. כן, גם אתכם, שרגילים לצלם ומעולם לא להיות מצולמים.

רונלייט, יבואנית מוצרי המובייל של LG בישראל, יוצאת במבצע על מצלמות ה 360 שלה שיצאו בארץ כבר לפני למעלה מחודש כשמנגד עדיין מתמהמהת סמסונג עם הוצאת מצלמת ה 360 שלה. לצורך בדיקת היכולות של המצלמה, הוזמנו לנסיעת שטח באזור יקום. זאת לא הפעם הראשונה שבדקנו את המצלמה ושיחקנו איתה כבר בעבר במספר הזדמנויות אבל מי אנחנו שנסרב לנסיעת שטח באמצע היום?

מה חשבנו על: LG 360 CAM. בדיקת שטח

מצלמת ה 360 CAM של LG היא מסוג האביזרים שממש כיף להשתמש בהם, הם מדהימים בפעם הראשונה והשנייה, שוברים קרח במסיבות ואירועים אבל אחרי כמה זמן מחפשים מה לעשות איתם – יש לנו את הפתרון, עכשיו תמצאו לי בעיה.

מצלמת ה 360 תצלם את הסביבה שלכם ב 360 מעלות – למעלה למטה ולצדדים בוידאו ובסטילס כשניתן לצלם איתה גם רק דרך עדשה אחת (180 מעלות). צילום הוידאו באיכות של 1080P כשהתוצאה נראית טובה מאוד אבל לא מעולה והסוללה באביזר הזה תספיק לצילומים היומיים שלכם אבל לא יותר מזה ולא תוכלו לצלם איתה לאורך כל היום שלכם או להשתמש בה גם ביום שלמחרת מבלי להטעין אותה לפני.

החיתוך בין שתי עדשות המצלמה כמעט ולא נראה ותשימו לב אליו רק אם ממש תחפשו אותו. זהו יתרון משמעותי שהופך את הצילום והחוויה לחלקה יותר. 

מה חשבנו על: LG 360 CAM. בדיקת שטח

מבחינת סאונד, למצלמה יש 3 מיקרופונים והשמע מוקלט ונשמע היטב גם בסביבת רעש (בדקו את הסרטון הראשון למטה).

עיצוב המצלמה פשוט למדי ולא מלהיב את מי שמחפש קצת ריגוש בעיצוב המוצר אך הוא יעיל מאוד ונוח לאחוז המצלמה גם ישירות ביד וגם באמצעות מאריכים למיניהם שמתחברים לתחתית שלה. המצלמה מגיעה עם כיסוי פלסטיק שישמש גם כמעין חצובה/מעמד קטן שיגביה את המצלמה על משטח ישר. 

מה חשבנו על: LG 360 CAM. בדיקת שטח

המצלמה והכיסוי שמשמש גם כמעמד

ההטענה של המצלמה מתבצעת באמצעות חיבור USB C ואחד החסרונות הוא שלא תוכלו לטעון אותה ולצלם בו זמנית על חצובה משום ששם נמצא חיבור הטעינה.

מה חשבנו על: LG 360 CAM. בדיקת שטח

תחתית המצלמה – חיבור טעינה, חיבור חצובה וכניסת כרטיס זיכרון

הצימוד של המצלמה למכשיר שלכם מתבצע באמצעות אפליקציית החברים של LG שתזהה את המצלמה ותתחבר אליה. באותו הרגע תראו את הנוף מבעד לעדשה אחת מתוך השתיים כשתוכלו להחליף ביניהן. הצילום לעומת זאת יתבצע בשתיהן במקביל ליצירת צילום ב 360 מעלות. תוכלו לבחור בכל זאת לצלם רק באמצעות עדשה אחת.

מה חשבנו על: LG 360 CAM. בדיקת שטח

עדשה אחת. בצד השני אותה העדשה בדיוק

אתם לא חייבים סמארטפון של LG על מנת לצלם ב 360 עם המצלמה ולהתחבר אליה וניתן לבצע זאת מכל מכשיר אנדרויד ואפילו באמצעות מכשירי אייפון. יתרון גדול בהחלט.

שליפת המצלמה מתוך הכיסוי שלה תעמיד את המצלמה במצב המתנה ולחיצה אחת על כפתור הצילום תבצע צילום סטילס ולחיצה ארוכה תצלם וידאו. הצילום הוא מיידי ומעולה. הצילום דרך החיבור לסמארטפון הוא מיידי קצת פחות. החיבור לא היה תמיד טוב ולפעמים לקח זמן ארוך מידי כך שלא ניתן לבצע צילום גרילה מיידי דרך הסמארטפון.

מה חשבנו על: LG 360 CAM. בדיקת שטח

כפתור ההפעלה ובחירה בין צילום 360 ל- 180 מעלות

לאחר הצילום, שיתבצע על גבי כרטיס זיכרון שהכנסנו למצלמה מבעוד מועד, נוכל לראות את מה שצילמנו על גבי המכשיר. הפעולה של צפייה בצילום תוריד אוטומטית את התמונה או הוידאו למכשיר. תמונה תיקח שניה וחצי לרדת אבל וידאו יכול לקח אפילו שעה לעבור למכשיר. רק לאחר מכן ניתן יהיה לצפות בוידאו על גבי מסך המכשיר באופן היקפי של 360 – תנועה של המכשיר לצדדים תזיז גם את התמונה, ממש כאילו אנחנו שם באותו הרגע.

מה חשבנו על: LG 360 CAM. בדיקת שטח

ממשק תוכנת הצילום

את הוידאו תוכלו להעלות ליוטיוב דרך האפליקציה של LG . יוטיוב תומכת היום בסרטוני 360 ככה שלאחר ההעלאה תוכלו לשתף את הסרטון גם לחברים שלכם שיוכלו לראות אתכם ב 360 מעלות ואפילו להרכיב משקפיים מתאימים ולהסתכל מסביבכם כאילו הייתם ביחד עם הצלם במקום.

מצאתי שכל הליך הייבוא של הסרט והשיתוף שלו די מסורבלים ודורשים מידת סבלנות – יש לייבא את הסרטון לסמארטפון, דבר שלוקח זמן רב ומשם יש לייצא את הסרטון ליוטיוב או לרשת אחרת תומכת, דבר שלוקח זמן נוסף. הבעיה הנוספת היא שלא ניתן לערוך סרטי 360 בצורה קלה על גבי הסמארטפון. לא ניתן לחתוך ולחבר סרטים ולצורך כך יש לייבא אותם לתוכנת עריכה מתאימה שתתמוך בהשארת קובץ ה SOURCE מבלי לשנות אותו.

מחירים:

מצלמת ה 360 של LG אינה זולה ותעלה לכם 1,200 ש"ח

LG יצאה במבצע וכל לקוח שרוכש G5, יוכל לרכוש את המצלמה במחיר של 300 ש"ח בלבד. ההטבה הזאת מצטרפת להטבה נוספת שיקבלו רוכשי G5 – משקפי VR וסוללה נוספת במתנה וכך ניתן לקבל חווית תלת מימד/360 מקיפה וביחד מסתכמות ההטבות בערך של 1,500 ש"ח.

בסופו של דבר, נכון שצריך להתאמץ קצת ונכון שלא תמיד יש לנו מה לצלם ב 360, אך חווית הצילום ב 360 CAM של LG היא חוויה מצויינת והסרטים והתמונות מעניקות חוויה חדשה ושונה לשימוש בצילום שתשאיר לכם מזכרת שונה והיקפית יותר מהחוויה. המצלמה אינה מצלמת אקסטרים, לא מוגנת מים ואבק והשימוש בה מתאים יותר לסרטוני וידאו משפחתיים, ספורט או חוויות אקסטרים מתונות.

מצורפות 2 דוגמאות סרטוני 360 מעלות שביצענו. לצפייה מיטבית יש לצפות באמצעות מכשיר סלולרי דרך יוטיוב. (יש להזיז את המכשיר בזמן הצפייה בסרטונים):

נסיעה על RZR ב 360:

משחק כדורסל ב 360:

  

 

לדיון בנושא: מה חשבנו על: LG 360 CAM. בדיקת שטח


18:00
  /  
9.8.2016
  
מאת: אלי חבוש

1