סרט לסופשבוע-יחידת המתאבדים (Suicide Squad)

"יחידת המתאבדים" הוא סרט מהנה, צבעוני, רועש ועשוי טוב . הוא היה יכול להיות הרבה יותר טוב, אבל בשביל זה ...

10:00
  /  
04.08.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"יחידת המתאבדים" מבוסס על סדרת ספרי קומיקס של חברת dc. העלילה מתמקדת הפעם לא בגיבורי העל, אלא דווקא בנבלים. בזמן שהשלטונות עושים ככל שביכולתם כדי להילחם בטרור, סוכנת מודיעין בכירה בשם אמנדה וולר (ויולה דיוויס) עולה על רעיון מהפכני. היא מחליטה להקים יחידה מבצעית שמורכבת מפושעים בעלי כוחות על שכלואים בבתי-סוהר ברחבי ארצות-הברית, כדי שיבצעו משימות שונות וסודיות. אם המשימות הללו יצליחו והם ישארו בחיים, הם יקבלו קיצור משמעותי במאסר שלהם. מי שמגוייס ליחידה הם דדשוט (ויל סמית'), רוצח שכיר וצלף מיומן. הארלי קווין (מרגו רובי המצוינת), אהובתו של הג'וקר (ג'ארד לטו) ופסיכית לא קטנה בזכות עצמה). קפטן בומרנג (ג'אי קורטני), שודד מהיר ועצבני. "אל דיאבלו" (ג'יי הרננדז), בעל הכוח ליצור אש בעזרת הגוף וקרוק (אדוואלה אוקינאווה אדג'בה), שמוטציה גנטית העניקה לו תכונות של קרוקודיל. האם הם יצליחו לעבוד ביחד ולעבור את המשימה שהטילו עליהם?, תצטרכו לראות את הסרט כדי לדעת.

 סרט לסופשבוע-יחידת המתאבדים (Suicide Squad)

לביקורת

"יחידת המתאבדים" מגיע בתקופה מאוד משמעותית עבור לובשי החליפות ב"וורנר" וב"-dc". אחרי הקטילה של "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" ע"י המבקרים וחלק מהקהל (מה שלא גרע מההצלחה שלו בקופות) ואחרי תצוגת התכלית המדהימה שהייתה להם בקומיק-קון בחודש שעבר ובו הוצגו הטריילרים של "וונדר-וומן" ושל "ליגת הצדק" (שבשניהם אגב, יש לגל גדות תפקיד משמעותי). הבאזז החיובי שהם העלו נתן תחושה ש-dc יודעים מה הם עושים ושכדאי לשים אליהם לב בשנים הבאות. גם "יחידת המתאבדים" נהנה מבאזז חיובי שהתחיל משלב קדם ההפקה שלו והגיע לשיאו בטריילרים המעולים שיצאו לו לאורך השנה. היום, אחרי ציפיה ארוכה, "יחידת המתאבדים" מגיע סוף-סוף לבתי הקולנוע כשהוא נישא על גל של ביקורות מעורבות מאנשים שכבר נחשפו אליו. אחרי שראיתי אותו אני יכול להגיד לכם ש"יחידת המתאבדים" הוא סרט טוב. הוא צבעוני, רועש, מהנה. האקשן עשוי טוב, הליהוק קולע בחלקו והפסקול, אוי הפסקול. מה שכן, הוא היה יכול להיות הרבה יותר טוב. 

סרט לסופשבוע-יחידת המתאבדים (Suicide Squad)

את "יחידת המתאבדים" ביים דיוויד אייר. אייר הוא במאי ותסריטאי שאחראי על כמה פניני אקשן כמו "סוף המשמרת" ו"זעם" שאותם הוא כתב וביים ו"יום אימונים מסוכן", "מהיר ועצבני" הראשון ו"צוללת u-571" שעליהם הוא היה חתום כתסריטאי. אייר יודע לכתוב ולביים אקשן מאוד ריאליסטי וכששמעתי שהוא זה שיביים את "יחידת המתאבדים" הייתי מרוצה כי הבנתי שהוא האיש הנכון במקום הנכון. כשחושבים על זה לעומק, הוא עשה חצי עבודה. מצד אחד, "יחידת המתאבדים" מתחיל בהילוך חמישי ולא עוצר עד לכותרות הסיום. האקשן, האפקטים, התלת-מימד והפסקול. הכל מאוד גדול, צבעוני וסוחף את כל החושים, מה שמאוד עזר להעביר למסך הגדול קצת מהטירוף שיש בקומיקס המקורי. מצד שני, התסריט בעייתי. החלק הראשון של הסרט מצוין, עם אקספוזיציה שמספרת את מה שהוביל להקמתה של היחידה וכמה רגעים ממש טובים במהלכו. הבעיות מתגלות בחלק השני. לא כל הדמויות מקבלות את אותו זמן מסך ויש כאלו שמעפילות עם האחרות, הבאד גאייז אנמיים למדי ולא מתנהגים ככאלה. הם לא מאיימים או אפילו גורמים לצמרמורת של פחד. העלילה מתחילה להיות צפויה וחוץ מכמה בדיחות שהעלו גיחוך קל, הכל היה מאוד כבד, רציני וחסר הומור. אני לא קראתי באדיקות את הקומיקס, אבל שמעתי מאנשים ש"יחידת המתאבדים" הוא קומיקס אפל ומאוד אלים. אין לזה ממש זכר בסרט. לא ציפיתי לאיברים כרותים שעפים על המסך בתלת-מימד, אבל קצת דם לא היה מזיק .לפי דעתי, האולפנים ממש לא רצו שהסרט יקבל דירוג r כדי שהוא יצליח בקופות, אז הם עידנו את הסרט כדי שיקבל דירוג של pg-13. אם הסרט היה יותר אלים ואפל, זה היה עושה לו רק טוב. אני בטוח שכשלובשי החליפות ב-dc אישרו את ההפקה של "יחידת המתאבדים", הם חשבו על "שומרי הגלקסיה" פוגש את "דדפול".  כמו שכתבתי כאן כבר כמה פעמים בעבר, ב-dc צריכים להבין שהם לא יכולים לחקות את "מארוול". במקום לשרוף את הזמן בניסיון להיות כמוהם, הם יכולים לנצל אותו כדי לתת להם אלטרנטיבה ראויה. ברגע שהם יבינו את זה, הסרטים שלהם יהיו הרבה יותר טובים.  

 סרט לסופשבוע-יחידת המתאבדים (Suicide Squad)

 מבחינת הליהוק, זהו סרט אנסמבל גדול וכמו בכל סרט אנסמבל, יש את הטובים ויש את הטובים פחות. בקטגוריית המצטיינים יש את ויל סמית', שסוחב את הסרט על הכתפיים בתפקיד דדשוט ואת מרגו רובי, שגונבת לחלוטין את ההצגה ועושה את הארלי קווין בצורה נאמנה מאוד למקור הקומיקסי. היא ממש נכנסה לדמות וכשהיא על המסך אי אפשר להסתכל על שום דבר אחר. אני מקווה שב-dc  כבר מתכננים לה סרט משלה. גם ג'ואל קינמן וויולה דיוויס עושים עבודה טובה. קינמן סמכותי וכריזמטי בתפקיד ריק פלאג, הקצין שמפקד על היחידה והמבוגר האחראי בשטח. דיוויס ממשיכה את אותו תפקיד מצויין שעשתה ב"המדריך לרוצח", רק בלי הפאה המגוחכת וכמויות האיפור ומצליחה להיות טובה ורעה בו זמנית. שאר השחקנים שמגלמים את המתאבדים משחקים ככה ככה, כנראה כדי לא להעפיל על הדמויות של סמית' ורובי וזה די חבל. אבל הכי חבל לי על קארה דלווין, שהרסה את הרושם הטוב שהיא השאירה עלי ב"ערים של נייר" עם תפקיד נוראי שממש לא מחמיא לה. אני גם רוצה לדבר שניה גם על ג'ארד לטו, שמשחק בסרט הזה את הג'וקר. אחרי שהית' לדג'ר עשה אותו בצורה כ"כ טובה ב"האביר האפל" (וגם קיפח בגללו את חייו), חשבתי שאף אחד לא יוכל לשחק את התפקיד הזה. לשמחתי, התבדיתי. הג'וקר אמנם מופיע בסרט סה"כ חצי שעה, התפקיד שלו קטן והוא לא ממש תורם לעלילה. אבל זה מספיק כדי להשאיר חותם. לטו עושה עבודה טובה. הג'וקר שלו אחר לגמרי מאלו של לדג'ר וג'ק ניקולסון. הוא ילדותי וגברי בו זמנית, פסיכי ומטורף אבל בעיקר, מאיים ומצמרר במידה הנכונה.  יהיה מאוד מעניין לראות את התרומה שלו לסרטים הבאים של dc אם יהיו כאלה.

 סרט לסופשבוע-יחידת המתאבדים (Suicide Squad)

לפני סיום.  למרות הבעיות שלו, "יחידת המתאבדים" הוא סרט ששווה להשקיע זמן וללכת לראות אותו בקולנוע. עדיף על מסך כמה שיותר גדול ובתלת מימד. 

 סרט לסופשבוע-יחידת המתאבדים (Suicide Squad)

בקיצור-אפשר לראות.

 סרט לסופשבוע-יחידת המתאבדים (Suicide Squad)

"יחידת המתאבדים"- ארצות-הברית 2016. 123 דקות. תסריט ובימוי: דיוויד אייר. שחקנים: ויל סמית', מרגו רובי, ג'ארד לטו, ג'ואל קינמן, ויולה דיוויס, קארה דלווין, ג'אי קורטני, ג'יי הרננדז, אדוואלה אוקינאווה אדג'בה, אדם ביץ'. 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-יחידת המתאבדים (Suicide Squad)

 

 


10:00
  /  
4.8.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1