Apple Music, עכשיו גם אצלנו!

שירות הזרמת המוזיקה של אפל, שהושק רק לפני שנה ועד כה היה נעול לקהל הישראלי, נפתח היום רשמית לשימוש בארץ ...

6:00
  /  
04.08.2016
  
מאת: IamEzio
נראה כי לאחרונה עם התקדמות תשתיות האינטרנט, הביתיות והסלולריות (LTE) בפרט, אופן צריכת המדיה של רובנו השתנה מקצה לקצה, מי שבעבר היה קונה דיסקים כדי לשמוע מוזיקה באיכות גבוהה, היום – יכול פשוט לקנות אותם באופן דיגטילי ואף באיכות גבוהה מזאת שבדיסק עצמו, אחת מהדוגמאות מני רבות, וזאת לפני שמזכירים שירותי הזרמה בסגנון "Tidel" (שאגב פתוח בארצנו) השואפים להביא את איכות האודיו גם לסצנה שבא, לרוב הוא לא שיקול.

הבעיה עם רובם של שירותי ההזרמה השונים, מאז ומתמיד היתה המיקום, או לייתר דיוק גישה מחוץ למדינה שבא השירות מבוסס, במיוחד בעידן האינטרנט שמהווה תשתית גלובאלית לשירותים ומדיה, ועם כל כך הרבה לקוחות פוטנציאלים שעוד לא פתחו את ארנקם, נראה שמספר חברות נלחמות על פריצת הגבולות המדיניים הפיזיים האלו. כאשר לפני רק מספר חודשים, חברת Netflix האמריקאית הכריזה על פתיחת שעריה בפני העולם כולו, ולמרות ההתחלה הקשה והמחסור בתוכן עקב חוזים קיימים, בהחלט רואים שהכיוון שעולם הסטרימינג לוקח, הוא עולמי.

Apple Music, עכשיו גם אצלנו!

הכירו את שירות ה-Apple Music.

למרות שעל שירות ה-Apple Music כבר בסוף השנה שעברה נשמעו דיבורים על כך שהשירות צפוי להפתח במהלך שנת 2016 לקהל הישראלי, באופן דיי פתאומי וללא הכרזה מוקדמת, נפתח שירות הסטרימינג החדש-ישן של אפל אל הקהל הישראלי, שירות ה-Apple Music עצמו הוכרז לפני כשנה (ב-30/7/2015).

בקצרה מדובר על שירות בתשלום חודשי נמוך, הפותח את ספריית המוזיקה העצומה שהחברה בנתה על גבי פלטפורמת ה-iTunes לשמיע חופשית בלי הצורך לקנות את השירים עצמם, כאשר היבט נוסף של השירות הוא לימוד טעמכם המוזיקלי האישי, ועל בסיס זה התאמת רשימות השמעה אישיות (לאלו מכם שתמיד מתלבטים איזה שיר להפעיל..).

העלות של השירות היא על בסיס תשלום חודשי למנוי, כאשר החברה מאפשרת שני מסלולים שונים, הראשון הוא מסלול "יחיד" במחיר של 19.90 ש"ח, המסלול השני, מסלול "משפחתי" המאפשר לצרף עד 6 מנויים סך הכל בעלות חודשית של 29.90 ש"ח. לא פחות חשוב, כרגע החברה מאפשרת שלוש חודשי התנסות בחינם שבהחלט יאפשרו למשתמשים להתנסות ולהכיר את השירות לפני התשלום עצמו (שאחריהם במידה ולא תרצו להמשיך להשתמש בשירות חשוב שלא תשכחו לבטל אותו, כמו כל שירות מבוסס מנוי חודשי באינטרנט).

Apple Music, עכשיו גם אצלנו!

התוכניות הזמינות לרכישה.

השירות זמין למשתמשי iOS בעזרת אפלקצית המוזיקה המובנת ולמשתמשי אנדרואיד על ידי אפליקציית ה-Apple Music ששיחררה החברה ב-Play Store, כמו כן על ידי תוכנת ה-iTunes על גבי מערכות ההפעלה השולחניות Windows ו-Mac OSX.

השימוש בשירות מבוסס על גבי ה-Apple ID, לכן משתמשי אנדרואיד בתהליך הרשמה יצטרכו ליצור אחד, כמו כן התשלום גם כן מבוצע באופן מובנה על ידי הכנסת פרטי כרטיס האשראי ב-Apple ID (ולא דרך החנות של גוגל).

לאחר ההרשמה, המשתמש יקבל מספר שלבים שבהם יוכל לבחור את סגונונות המוזיקה והזמרים המועדפים עליו, במטרה להתאים את השירות לטעם המוזיקלי שלו כבר מההתחלה ככל הניתן. לא יצא לי להתנסות בגרסת ה-iOS, גרסת האנדרואיד נראת פשוטה ומינמליסטית אך סך הכל עושה את העובדה, בנוסף בתוכנת ה-iTunes השירות מתמשק ישירות עם הממשק הרגיל של התוכנה.

השירות אולי לא יענה על הצרכים של כולם (אודיופילים מישהו?), אבל מדובר בהחלט על צעד מבורך מצד החברה, כאשר המתחרות העיקריות כגון Google Play Music ושירותי הזרמה כגון Spotify עוד לא מאפשרות להשתמש בשירותים שלהם בארץ ישראל, במיוחד כשלוקחים בחשבון את גודל ספריית המוזיקה של אפל, שכוללת מגוון עצום של תוכן, ולא פחות חשוב לרבים בארץ – תוכן ישראלי מגוון.
ככה שבהחלט יהיה מעניין להמשיך לעקוב ולראות עד כמה השירות יתפוס בקרב הקהל הישראלי.

Apple Music, עכשיו גם אצלנו!

בחירת העדפות (אפליקציית האנדרואיד)

Apple Music, עכשיו גם אצלנו!

מסך ההמלצות הראשוני (אפליקציית האנדרואיד)

Apple Music, עכשיו גם אצלנו!

ממשק הנגינה (אפליקציית האנדרואיד)

לדיון בנושא: Apple Music, עכשיו גם אצלנו!


6:00
  /  
4.8.2016
  
מאת: IamEzio

1