Waves NX – מוצר חדש שיהפוך כל אוזניות סטריאו לאוזניות 360

במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול אחר הצהריים, חברת Waves הציגה בפנינו את הNX, מוצר שהופך כל אוזניות סטריאו רגילות לחלוטין לאוזניות ...

15:00
  /  
26.07.2016
  
מאת: עמית לגו

במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול אחר הצהריים, חברת Waves הציגה בפנינו את הWaves NX, מוצר שהופך כל אוזניות סטריאו רגילות לחלוטין לאוזניות סראונד עם חוויה תלת מימדית, ממש כאילו אנו מאזינים למערכת של 5.1 או 7.1.

הNX עושה זאת על ידי רכיב קטן (הNX Head), אותו נצטרך לחבר לקשת האוזניות שלנו באמצעות זוג רצועות גומי המובנות בו. אותו רכיב יוכל להתחבר לכל אוזניות פשוטות, ובאמצעות משדר המובנה בתוכו, הוא שולח למחשב או לסמארטפון שלנו את תזוזות הראש שלנו. כך התוכנה מדמה מערכת סראונד, והופכת את חווית השמע ל360 מעלות בהתאם למיקומו של הראש שלנו.

Waves - מוצר חדש שיהפוך כל אוזניות סטריאו לאוזניות 360

הNX Head הוא מכשיר קטן שמופעל ע"י סוללת AAA, ובכך הוא מאוד נייד. נוכל לקחת אותו איתנו לכל מקום ולהשתמש בו על הסמארטפון או על המחשב שלנו באמצעות חיבור Bluetooth רגיל. אותו רכיב עוצב על ידי חברת Tamooz הישראלית שהחליטה להשאיר את העיצוב מנימליסטי ככל האפשר, כך היא משאירה את הבמה לחברת Waves.

Waves - מוצר חדש שיהפוך כל אוזניות סטריאו לאוזניות 360

זכיתי להתנסות עם המוצר, ושמעתי כמה קטעים בסטריאו וכמה קטעים ב5.1. כאשר אנו מאזינים לסטריאו כיום, אנו מקבלים כמעט את אותו סאונד משני הערוצים. כאשר נפעיל את הNX הסאונד יהפוך לתלת מימדי, וכשנזיז את הראש שלנו נוכל לשמוע את הסאונד מגיע מכיוונים שונים, אך הוא ישאר באותו מקום שהיה. אפשר להגיד שזה נותן תחושת התעמקות במוזיקה, כאילו אנחנו ממש נמצאים בהופעה והשיר הזה מתנגן, אך זה גם גורם לחוסר איזון בין האוזניים שהיינו רגילים אליו עד היום. הווליום והכיוון משתנים בהתאם לתזוזות הראש שלנו, ולחלק מהאנשים זה ירגיש פחות נעים.

השימוש העיקרי שבו הטכנולוגיה בלטה היה כאשר שמעתי וראיתי סרט ב5.1. הטכנולוגיה ידעה להציג מאיפה באמת מגיע הסאונד, ודמתה תחושה של מערכת סראונד. תחום נוסף שבו הטכנולוגיה תבלוט הוא בVR וגיימינג, משום שבתמונת 360 מעלות נקבל גם סאונד ב360 מעלות, כלומר אם משהו יגיע מצידנו הימני האחורי, הסאונד גם יגיע משם.

הפרויקט נמצא גם בkickstarter, עם השקה שצפויה בחודשים ספטמבר-אוקטובר. החברה אישרה כי בעתיד תצא גרסה שתתאים גם לאוזניות In-Ear סטנדרטיות.

מאיר שעשוע, מנכ"ל Waves אמר: "אנחנו שוקדים כבר 3 שנים על פיתוח המוצר הזה שעשוי לחולל מהפכה בכל עולם הסאונד המקצועי והביתי"

Waves - מוצר חדש שיהפוך כל אוזניות סטריאו לאוזניות 360

"אני משער כי לא ירחק היום בו אנשים המשתמשים באולפן סאונד לצורכי מיקס, הקלטה, ועוד ייעזרו בטכנולוגיית Nx כדי להמשיך לעבוד ברמה הגבוהה ביותר גם כאשר אין להם באותו רגע גישה לאולפן מקצועי יקר ומאובזר" הוסיף שעשוע.

יעקב גלעד, Artists Relations ב- Waves ויוצר מוערך : "ל-Nx יש דנ"א של Game Changer. מרגע שהרכבתי את המוצר על האוזניות שלי, הרגשתי כאילו אני יושב באולפן המקצועי והמאובזר ביותר, למרות שישבתי בסלון בבית. החוויה הזאת שהתקבלה – חווית ההאזנה הפנורמית התלת-מימדית – נתנה לי הרגשה כי מהיום בכל פעם שאני מקליט שיר חדש, עושה מיקס או סתם מאזין למוסיקה – יש לי  סאונד של אולפן מיקס וירטואלי באוזניות, גם כשאני יושב בחדר העבודה בבית או בכל מקום שבו אני בוחר להרכיב אוזניות."

Waves - מוצר חדש שיהפוך כל אוזניות סטריאו לאוזניות 360

"המימד שהולך לאיבוד כאשר מרכיבים אוזניות חוזר באמצעות ה-Nx  בגדול ומקנה למשתמש חוויה שרבים מתארים אותה כתחליף לאולפן סאונד," הוסיף גלעד.

עמית אביגדור, מנכ"ל משותף Tamooz: "העבודה על פרויקט פיתוח ועיצוב מוצר משולב טכנולוגיית IoT היתה מאתגרת ומהנה גם יחד. שיתוף פעולה סינרגטי לצד הקשבה מדויקת ללקוח ולצרכים שלו הובילו לעיצוב מוצר העומד בכל האתגרים והדרישות של Waves – הפונקציונלים והמיצוביים. כך פיתחנו מוצר זעיר, אינטואיטיבי לשימוש ושניתן להרכיבו בפשטות על אוזניות קשת מכל סוג, אשר יכול לשמש גם משתמשי PRO וגם חובבי מוזיקה מן השורה. כמעצבי מוצר וחוויית משתמש  נמנענו מגימיקים צורניים כדי להישאר נאמנים לקו עיצובי מקצועי ונקי.  הגישה העיצובית נועדה להשאיר את הטכנולוגיה בפוקוס ולהבליט את המקצוענות של Waves ואת המובילות שלה בשוק האודיו הגלובלי."

Waves - מוצר חדש שיהפוך כל אוזניות סטריאו לאוזניות 360

לדיון בנושא: Waves NX – מוצר חדש שיהפוך כל אוזניות סטריאו לאוזניות 360


15:00
  /  
26.7.2016
  
מאת: עמית לגו

1