הLG Stylus 2 – מחיר קטן למכשיר גדול

מכשיר הביניים החדש של LG עם מסך גדול ועט, האם העט באמת מוסיף לחוויה עם המכשיר, והאם בתג מחיר נמוך ...

7:00
  /  
24.07.2016
  
מאת: עמית לגו

הקדמה

מכשיר הLG Stylus הוא מכשיר שנועד להביא את המקסימום במינימום מחיר. אחרי כמה שבועות של שימוש ניתן להגיד שמדובר במכשיר ביניים רגיל עם ביצועים סבירים ועיצוב נחמד, שמביא תמורה רבה למחירו הנמוך, אך קצת מתקשה לעמוד מול מתחריו באותו טווח המחיר.

פתיחת הקופסה

הקופסה של הסטיילוס היא סטנדרטית לחלוטין. אנו נקבל לצד המכשיר, מטען עם כבל USB (החיבור הוא Micro-USB לעומת הG5 שמגיע עם חיבור Type-C), אוזניות וכמה חוברות הדרכה.

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

עיצוב

העיצוב של הסטיילוס 2 מאוד חביב. המכשיר הוא דק מאוד וקל מאוד ולכן הוא יוכל להיכנס לכל כיס למרות גודלו. הטלפון אכן עשוי פלסטיק מסביב ומאחור בצבע חום, זאת על מנת לשמר את התכונה שLG ידועים בה כל כך, החלפת סוללה. נוכל גם להחליף SIM וכרטיס זיכרון ע"י הסרת גב המכשיר. למעלה נוכל למצוא את העט שמגיע עם הסטיילוס. הוא משתלב טוב עם העיצוב של המכשיר, ונרחיב עליו יותר בהמשך.

בנוסף, גב המכשיר עשוי פלסטיק עם מרקם של מתכת מוברשת, עליו נמצא את כפתורי הווליום, כפתור הנעילה, המצלמה והפלאש ורמקול קטן שמפיק ווליום סביר. מסך המכשיר הוא בגודל "5.7 מה שמקשה מעט על שימוש ביד אחת, אך לLG יש כמה תכונות חבויות שאמורות לסייע בשימוש.

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

המסך

הסטיילוס 2 מגיע עם מסך בגודל "5.7, ברזולוציית 720P. אמנם דחיסות הפיקסלים רחוקה מלהיות מושלמת במיוחד במסך כזה גדול (258ppi), קשה מאוד לשים לב לרזולוצייה הנמוכה ממרחק סביר. רק במקרים שיצא לי לקרוא טקסט בטלפון ממש מקרוב, יכולתי לראות קצת ירידה בחדות ממסכים של 1080P ו1440P, אך זה לא מה שהפריע להנות מהמסך.

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

בהירותו של המסך הייתה מעולה אך עדיין היה מעט קשה לראות אותו תחת אור שמש ישיר. הצבעים היו די מדויקים עם כמה צבעים ספציפיים שלא נראו טובים מאוד, והשחורים היו מעולים גם כאשר הבהירות הייתה על מקסימום. בסה"כ המסך של הסטיילוס הוא לא הכי טוב, אך הוא גם רחוק מלהיות גרוע.

העט

העט (סטיילוס) שנכלל עם המכשיר הוא עט מאוד דקיק באורך 10.7 ס"מ, עם קצה גומי מעוגל שניתן לשלוט באמצעותו על הטלפון באופן מעולה. ניסיתי להשתמש בעט עם כמה מכשירים אחרים והוא עבד גם איתם. המכניזם של העט הוא מעט מאכזב. בשונה ממכשירי הנוט של סמסונג, אין פה קפיץ שמוציא את העט, אלא נצטרך להשתמש בציפורן שלנו על מנת להוציא אותו החוצה מהמכשיר. אלו שאין להם ציפורניים יאלצו להיאבק קצת עם המנגנון ולהוציא אותו החוצה. עם זאת, דבר חכם שLG עשו היה לשים את העט בחלקו העליון של המכשיר, כך שגם אם המנגנון יחלש או אם נכניס את העט בצורה לא נכונה, הוא לא יפול.

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

ברגע שנוציא את העט התפריט של LG יעלה לנו על המסך עם כמה אפשרויות נחמדות. Pop Memo וCapture+ יתנו לנו אפשרות לרשום במהירות איזו תזכורת, בזמן שCapture+ תעשה לנו גם צילום מסך אותנו אנחנו נוכל לערוך עם העט. אפליקציה נוספת היא Pop Scanner שמאפשרת לנו לצלם תמונות ולחתוך אותן בצורות שונות כדי להתאים אותן למה שאנו רוצים (היא יכולה לעבוד גם ללא הצורך בעט), וכמובן אפליקציית QuickMemo+ שמאפשרת לנו לקחת תזכורות מהירות, אך גם מוסיפה את האפשרות לצבעים שונים, כיתוב טקסט וכו'.

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

לא מצאתי את העט כל כך שימושי, לאור העובדה שאין לו הרבה שימושים, אך הוא תוספת נחמדה למכשיר.

ביצועים חומרה וחיי סוללה

הסטיילוס 2 מגיע עם מעבד מסוג Snapdragon 410 מרובע ליבות שפועל במהירות של 1.2GHz. הוא מגיע בנוסף גם עם 2GB של זיכרון RAM ו16GB של זיכרון אחסון (בפועל רק 10 ג'יגה מתוך ה16 זמינים). המכשיר הרגיש לי כמה פעמים איטי ומקרטע, במיוחד בגלישה באינטרנט, אך בשימוש עם העט לא שמתי לב לזה יותר מדי. זה לא מסוג המכשירים שתרצו לשחק עליו משחקי 3D כבדים ומסובכים, אך הוא עדיין יוכל להתמודד עם משחקים רגילים. ציון הAnTuTu של המכשיר הוא: 27528.

בשימוש רגיל ויומיומי הוא עבד חלק ומהר, אך כאשר עברתי לשימוש כבד יותר עם יותר מכמה אפלקיציות ברקע, הוא החל לגמגם מעט, אך לא יותר מדי ועם 2GB RAM תוכלו לשוטט בין אפליקציות פתוחות באופן מהיר ללא שום בעיה.

אחסון המכשיר ניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון, אופציה שכמה חברות החליטו לוותר עליה, אך לדעתי היא חשובה מאוד. הסוללה של הסטיילוס היא בנפח 3,000mAh ובדומה למכשירי LG היא ניתנת להחלפה מהירה דרך גב המכשיר העשוי פלסטיק.

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

גרסת האנדרואיד של המכשיר היא 6.0.1 עם ערכת הנושא של LG, הפעם עם מגירת אפליקציות והמכשיר נותן לך גם התראה כאשר הוא מזהה שאתה הולך ולא החזרת את העט למקום.

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

תחת שימוש סביר עם בהירות יחסית גבוהה ניתן לצפות ליום מלא עם הסוללה. בשימוש כבד יותר עם מסך דולק על רמת הבהירות הכי גבוהה נוכל להשתמש בטלפון ברציפות בין 4 ל5 שעות. חיי הסוללה הם רק נחמדים מבחינתי משום שמדובר פה בסוללה יחסית גדולה, עם מסך ברזולוציית 720P בלבד ומעבד שלא זולל סוללה.

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

מצלמה

הסטיילוס 2 מצויד במצלמה אחורית ברזולוציית 13 מגה-פיקסל. המצלמה נותנת תמונות סבירות תחת אור שמש, עם יחסית הרבה פרטים. התמונה לעיתים יכולה להיות מעט מגורענת ועם הרבה רעש, במיוחד בצילומים בבית. המצלמה אינה מאוד מתקדמת, ונוכל למצוא רק כמה מצבים עיקריים כמו צילום רגיל וHDR, אך לא מעבר לזה.

המצלמה הקדמית היא ברזולוציית 8 מגה-פיקסל ויחסית למצלמה קדמית היא לוקחת תמונות מעולות.

סיכום

הסטיילוס 2 הוא מכשיר מעולה לשוק הביניים, ונותן תמורה יחסית גבוהה למחירו הנמוך. העיצוב יפה ונוח ביד, המסך מעולה וגדול, והוא גם ברזולוצייה שלא צורכת הרבה סוללה. אמנם כמה פעמים היה ניתן לראות ירידה באיכות לעומת 1080P ומעלה, אך זה לא משהו שבלט יותר מדי לעין. המצלמה מצלמת תמונות סבירות מאוד, והחומרה נותנת למכשיר מספיק כוח כדי לרוץ בלי יותר מדי קרטועים. ניתן גם להחליף את הסוללה של הסטיילוס ולהרחיב את זיכרון המכשיר ע"י שימוש בכרטיס זיכרון.

העט שמאפיין את המכשיר הרגיש מעט מיותר מכיוון שלא היה לו שימוש גדול, וחיי הסוללה הרגישו מעט חסרים למרות שהוא יותר מיכול להחזיק יום שלם בשימוש סביר.

כמובן שנוכל לקנות מכשיר סיני מעט יותר טוב באותו מחיר, או אפילו להוסיף עוד כמה מאות שקלים ולקבל מכשיר עוד יותר טוב, אך הסטיילוס 2 הוא עדיין בחירה מעולה בטווח המחיר הזה.

מחיר מומלץ לצרכן: 1,299 ש"ח

ואז הגיע הסטיילוס - הLG Stylus 2 בביקורת

לדיון בנושא: הLG Stylus 2 – מחיר קטן למכשיר גדול


7:00
  /  
24.7.2016
  
מאת: עמית לגו

1