היפנים רוכשים את ARM הבריטית בסכום שיא של 32 מיליארד דולר

מכירת חיסול, או ניצול מצב ה brexit בבריטניה? 

7:00
  /  
19.07.2016
  
מאת: צבי וורובל

תאגיד התקשורת היפני, קבוצת SoftBank רכשה בסכום שיא של 32 מיליארד דולר במזומן (24.3 מיליארד לירות שטרלינג) את חברת השבבים ARM הבריטית.
קבוצה יפנית זו עוסקת בתחום הפס הרחב, תקשורת נייחת, מסחר אלקטרוני, אינטרנט, שירותי טכנולוגיה, פיננסים, מדיה, שיווק, תכנון מוליכים למחצה, ועסקים נוספים.

היפנים רוכשים את ARM הבריטית בסכום שיא של 32 מיליארד דולר

קבוצת SOFTBANK חיפשה לאחרונה השקעות בבריטניה ולבסוף רכשה את חברת ARM  הממוקמת בקיימברידג'.
ט
כנולוגיית הארכיטקטורה של ARM משמשת כ- 80% של האנושות בעולם, בעיקר באמצעות שבבים המבוססים על הטכנולוגיה זו במיליארדי מוצרים. יותר מ- 86 מיליארד שבבים מבוססי ARM כבר נשלחו מפסי הייצור, ויותר מ- 4  מיליארד נוספים נשלחים בכל רבעון. רוב המכשירים הסלולאריים שבשימוש יום יומי מבוססים על ארכטקטורת ARM.
לשם המחשה, רק בשנת 2015 החברה מכרה 15 מיליארד שבבים שזה הרבה יותר ממה שחברת אינטל מחברה מאז היווסדה. דרך אגב, חברת אינטל הזניחה את נושא השבבים לסמארטפונים.

על פי מסאיושי סון, מנכ"ל סופטבנק, מזה 10 שנים הוא עוקב אחר טכנולוגיית חברת ARM ומצא כי כעת היא התקופה המתאימה לצאת ולרכוש אותה.
מטרת הרכישה של חברת ARM היא לצורך האצת ההובלה בעולם התקשורת, במיוחד שהיא מספקת את ארכיטקטורת המעבדים לרוב יצרניות הסמארטפונים (בעיקר לחברת אפל וסמסונג)  ולעולם ה- IOT.

היפנים רוכשים את ARM הבריטית בסכום שיא של 32 מיליארד דולר

כמו כן אמר כי התרבות והזהות (DNA) של חברת ARM תישמר, כמו כן גם מודל העבודה עם השותפים העסקיים באמצעות השקעות, בניה וגידול בתמיכה במדע והטכנולוגיה הבריטית.

זו אחת הרכישות הגדולות של חברה אירופאית בפרט ועל ידי חברה יפנית בכלל מחוץ לתחומי יפן ונראה כי החברה היפנית ניצלה את הירידה של הליש"ט בעקבות הודעתה של בריטניה על פרישה מהשוק האירופי המשותף ומעניין האם חברות אחרות ילכו בעקבותיה.

לדיון בנושא: היפנים רוכשים את ARM הבריטית בסכום שיא של 32 מיליארד דולר


7:00
  /  
19.7.2016
  
מאת: צבי וורובל

1