האייפון החדש – האם הוא הולך לרגש?

האייפון החדש (אולי 7 או אולי iPhone air/pro), מה יהיה בו והאם הוא עוד יכול לרגש אותנו?

7:00
  /  
13.07.2016
  
מאת: עפר לאור

כל שנה בעונת הקיץ אנחנו מותקפים בשמועות אין סופיות על החומרה החדשה של האייפון החדש. שמועות, חלקן הדלפות מכוונות וחלקן המצאות מראשם הקודח של טרולים ברחבי הרשת, זורמים מכל עבר.

צילום: אפל יח"צ

מה שלמדנו בשנים האחרונות זה שאם נסתכל על מרבית ההדלפות נקבל תמונה מדוייקת למדי של מה אפל באמת משחררת. 

סיכום השמועות כרגע הוא:


מקור: 9to5mac

 • האייפון החדש לא יקבל עיצוב חדש, אלא עדכון קל במיקום של פסי האנטנה שיעברו לצדדים, מה שיהפוך את המכשיר לאטרקטיבי יותר.
 • יתווספו צבעים חדשים או ישונו הצבעים הקיימים, למשל הוספה של צבע כחול כהה או שחור חלל.
 • כמובן שהמעבד יהיה מהיר יותר, אך כנראה שהמכשירים יתחילו כעת עם 32GB של זיכרון פלאש.
 • לא בטוח שהמכשיר יהיה דק יותר, אבל ככל הנראה הוא יהיה עמיד למים, ברמה כזו או אחרת.
 • כתוצאה מזה שהוא צריך להיות דק יותר ו/או עמיד למים – בחלק מההדלפות נראה שכפתור ה-HOME יהפוך לוירטואלי ולא יהיה לו עומק אמיתי, אלא יהיה לחיץ בעזרת 3D Touch, ובדומה למקבוק החדשים, הפידבק על הלחיצה יתבצע על ידי פידבק מזוייף (מה שחשוב הוא שנחשוב שקיבלנו פידבק של כפתור אמיתי).
 • עוד תוצאה מזה שהמכשיר יהיה דק יותר ו/או עמיד למים – גם שקע האזניות יעלם, ונצטרך להשתמש באזניות lightning או מתאם שיעשה ככל הנראה מעבר passthrough וכך יאפשר גם שימוש באזניות וגם לטעון את המכשיר במקביל.
 • מכיוון שהוצאנו שני רכיבים שתופסים נפח משמעותי בטלפון, יתכן שנראה חידוש מרענן – תוספת בטריה וזמן שימוש במכשיר…
 •  מכיוון שכיסוי הבטריה של אפל הוא פלופ רציני, ככל הנראה נקבל גם שדרוג מתבקש בכיסויים, ויתכן שאפילו מחבר חדש בגב שיאפשר לצד שלישי לייצר כיסוי בטריה או מקלדת.
 • מכיוון שאין יותר מחבר אזניות, יתכן מאוד שנקבל יותר רמקולים כמו באייפד פרו.
 • שדרוג במצלמה האחורית – חלק מההדלפות מדברות על שתי מצלמות אך בכל ההדלפות האחרונות פשוט הגדילו את שטח המצלמה, מה שאומר שככל הנראה היא תהיה טובה בהרבה בתנאי חושך וכנראה שיהיה לה זום אופטי או דיגיטלי ברמה כזו או אחרת. 
 • יתכן מאוד שגם כפתור ה-MUTE יעלם בעקבות ההעלמות שלו ממכשירים אחרים כמו האייפד האחרונים…

גם השם מאוד לא ברור. מכיוון שאת השדרוג המהפכני בעיצוב נראה שאפל יזיזו בשנה, לכבוד יום ההולדת ה-10 של המכשיר, יתכן מאוד שנקבל שם שדווקא לא ישקף את השדרוג. יתכן שהמכשיר לא יקרא אייפון 7 אלא iPhone 6 air או iPhone 6 pro או אפילו יגרע ממנו לחלוטין המספר: iPhone pro ו- iPhone pro+…

מרגש?

Apple חשפה סוללה חיצונית למכשירי ה- iPhone 6s & 6צילום: אפל יח"צ

בשנים האחרונות רמת הריגוש בכל מכשיר שיוצא מאפל יורד ויורד. הסיבה לכך היא גם עייפות חומר – אחרי 9 שנים כבר קשה להציג חידושים מהפכניים באמת והמכשירים הקיימים חזקים וטובים דיים להחזיק כמה שנים. אפל מודעת לכך ומחפשת כל הזמן  חידושים שיכולים לרענן את המכשיר ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר. 

עם זאת, דווקא כאן היא ממשיכה לפספס שוב ושוב את הצורך הכי חשוב של אנשים – זמן בטריה משודרג. המכשיר הבא ימשיך לשים דגש על עיצוב ויופי על פני פונקציוליות. האמת העצובה היא שמרבית האנשים שאני מכיר עם אייפון מתלוננים ללא סוף על זמן הבטריה הקצר שלהם. חלק גדול מחזיקים מטען בכל מקום, וגם אני מסתובב כל הזמן עם מארז בטריה ובלוק בטריה נייד לכל צרה שלא תהיה. כמובן שאני טוען את המכשיר כל הזמן – ברכב, בבית, ובעבודה. זו לא שיטה.

במכשירי האנדרואיד הראשונים, הבעיה היתה שנדרש מעבד חזק בהרבה מזה של האייפון, וזה כמובן גרם לזמן בטריה קצר – אבל הם פיצו על כך עם מסכים שגדלו והלכו עד אשר כיום יש להם זמני בטריה משופרים ביותר. 

לצערי בשלב הזה אני מתקשה לחשוב על פיצ'ר או יכולת שאפל יכולה לתת שיכולים לרגש אותנו ולגרום לנו לשדרג את המכשירים. השדרוג האחרון – הוספת 3d touch וצילום 4K רלוונטי יחסית למעט אנשים והמכירות של האייפון 6s שקפו עובדה זו.

האם תרכשו את האייפון הבא (אייפון 7?)?

איזה פיצ'ר או שינוי יגרמו לכם להתרגש ממנו?

 

לדיון בנושא: האייפון החדש – האם הוא הולך לרגש?


7:00
  /  
13.7.2016
  
מאת: עפר לאור

1