נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

לתוך בליל האירועים שנחת עלינו בחודש האחרון, משחקי היורו בצרפת, ביקור רוה"מ באפריקה, סיום הלימודים ותחילת הקיץ, נכנס גם בחודש ...

21:00
  /  
12.07.2016
  
מאת: דניאל מטלון

רקע

לתוך תחילת קיץ מהביל נוסף מלא בפעילות בינלאומית הכוללת משחקי היורו בצרפת, ביקור רוה"מ באפריקה, ותחילת החופש הגדול, הגיע לישראל לביקור בן שלושה ימים בסוף חודש יוני, יו"ר סיסקו העולמית, ג'ון צ'יימברס. במיסגרת הביקור פגש מר צ'יימברס בכירים בממשל, ביניהם את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השרה לשיוויון חברתי, גילה גמליאל, מנכ"ל משרד רה"מ, מר אלי גרונר ועוד. כמוכן נפגש גם עם בכירים במשק הישראלי, במטרה לקדם שיתופי פעולה בתחום הדיגיטציה.

במהלך ביקורו בישראל השתתף צ'יימברס באירוע השקת הפרויקט הממשלתי "האצה דיגיטלית בישראל: נגב מזרחי חכם" בעיר דימונה, בהשתתפות השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, מנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא, יו"ר אשכול נגב מזרחי וראש עיריית דימונה, בני ביטון, ומנכ"ל המשרד לשיווין חברתי, אבי כהן. הפרויקט, המשותף למשרד לשוויון חברתי, אשכול הנגב המזרחי וסיסקו העולמית, צפוי להפוך את הנגב המזרחי למחוז הדיגיטלי הראשון בישראל, ומטרתו לסייע בגישור וצמצום פערים חברתיים וכלכליים בתחומי החינוך, התעסוקה והבריאות באמצעות שיתוף פעולה דיגיטלי בין הרשויות והמוסדות השונים באזור.

נתניהו וצ'יימברס חתמו על הסכם עקרונות לשיתוף פעולה להאצת דיגיטציה במדינות ( (Country Digitization Accelerator) מבית סיסקו העולמית, דבר שיהווה יריית פתיחה לקידום מגוון פרויקטים דיגיטאליים בישראל. על הסכם זה כבר חתומות גרמניה, אנגליה, צרפת ומדינות נוספות. במסגרת תוכנית ה-CDA פועלת סיסקו בשיתוף עם הגורמים הרלוונטיים במדינה, להאצת התכנית האסטרטגית של אותן ממשלות לדיגיטיזציה של המדינה.

נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

ראש הממשלה ומר ג'ון צ'יימברס חותמים על הסכם ה-CDA (צילום: קובי גדעון)

מרכז פרס לשלום וחדשנות

אחד משיאי ביקורו של מר ג'ון צ'יימברס בישראל, היה ערב שנערך בחסות מרכז פרס לשלום וחדשנות ליד חוף הים ביפו, שארח בכירים, מנכ"לים וקצינים גבוהים מהצבא לערב של נאומים וחדשנות כולל הפתעה בצורת קונצרט חליליות.

נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

מפגש סגור עם מר ג'ון ציימברס בספריית מרכז פרס לשלום וחדשנות (צילום: דניאל מטלון)

מפגש אחר הצהריים והערב עם ג'ון צ'יימברס החל בפואייה שטוף השמש של בית פרס לשלום, בו ניגן הרכב מוסיקלי שייצר אווירת נטוורקינג הייטקית על כוס משקה וכיבוד קל.

נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

מפגש מינגלינג על כוס משקה וכיבוד קל לצלילי הרכב מוסיקלי (צילום: דניאל מטלון)

נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

הרכב מוסיקלי קליל שליווה את כל הערב בצלילים ענוגים (צילום: דניאל מטלון)

את שיחת צ'יימברס פרס הקדימו נאומי פתיחה מפי אורן שגיא מנכ"ל סיסקו ישראל שאמר:
"אנו שמחים וגאים לארח בישראל את יו"ר סיסקו העולמית, ג'ון צ'ימברס. סיסקו רואה בישראל שוק בעל חשיבות רבה מאוד, מהמובילים בעולם בחדשנות וביזמות, ולפיכך אנחנו מהווים את אחד מהמרכזים החשובים ביותר לסיסקו העולמית. סיסקו יחד עם שותפיה מובילה בישראל ובעולם את המהפכה הדיגיטלית, ואנו רואים את עצמנו כשותפים אסטרטגיים אמתיים של ארגונים, מדינות וערים, במעבר לאימוץ המהפכה הדיגיטלית במלואה. פרויקט הנגב המזרחי החכם, שהופך את האזור למחוז הדיגיטלי הראשון במדינה, מבטא בצורה הטובה ביותר את השינוי והאימוץ של עידן זה. כפי שג'ון צ'יימברס אמר לפני 20 שנה – סיסקו תשנה את הדרך שבה אנו חיים, עובדים, לומדים ומשחקים, ואני גאה מאוד כמנכ"ל סיסקו ישראל וכאזרח מדינת ישראל, להביא לידי ביטוי את תחילת השינוי הזה בנגב במזרחי – חזון בן גוריון מתגשם".

הנה דבריו של מר אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל. (וידאו באדיבות גיתם)

ג'ון צ'יימברס, יליד 1949 מקליבלנד, בן 66 , הצטרף לסיסקו ב־1983, לאחר קריירה שכללה תפקידים ניהוליים ביבמ ובחברת מעבדות וואנג. בינואר 1995 מונה לתפקיד מנכ"ל החברה וכיהן בו כ־20 שנה, עד יולי בשנה שעברה. בזמן כהונתו עלו הכנסות החברה מ־1.2 מיליארד דולר ל־48 מיליארד דולר בשנה. צ'יימברס, היו"ר האגדי של סיסקו העולמית, הינו ממובילי עיצוב העולם הטכנולוגי שלנו כפי שהוא נראה היום. כשהוא נכנס לתפקיד מנכ"ל סיסקו ב-1995, ביל קלינטון היה עדיין נשיא ארה"ב, רק ל-1 מבין 10 אמריקאים היה טלפון סלולרי, ושיעור חדירת האינטרנט היה רק 14%. במדד תעבורת האינטרנט של סיסקו שפורסם לפני כשבועיים נרשם כי, בשנת 2015 היו 4.1 מיליארד גולשים באינטרנט, וכי צפי הגידול השנתי הוא 22% בכל שנה בחמש שנים הקרובות; והתעבורה ממכשירים שאינם מחשבים אישיים תרכז 71% מתקשורת ה- IP בשנת 2020 – תוך שהטלפונים החכמים עוקפים את התעבורה המתנהלת ממחשבים אישיים.

עם סיום דבריו, קרא אורן שגיא למר ג'ון ציימברס לבמה לשאת דברים. (וידאו באדיבות גיתם)

שיאו של הערב היה כמובן השיח בין ג'ון ציימברס ושמעון פרס. הנה הוידאו בלינק שלפניכם:

(וידאו באדיבות פרסום גיתם)

אקורד מוסיקאלי עם טוויסט

שיאו של הערב הסתיים באקורד מוסיקלי הייטקי ששפך אור על מייזם משותף של סיסקו ואקסלרטור הייטק בשם קמא-טק ששם לו מטרה לשלב חרדים בתעשיית ההיטק. את האקסלקטור שנתמך ונעזר ע"י חברת סיסקו ישראל הציגו מוישי פרידמן מייסד שותף ומנכ"ל קמא-טק, וזיקה אבצוק מסיסקו שגם היא ממיסדות האקסלרטור.

דברי זיקה ומוישי פרידמן:

(וידאו באדיבות פרסום גיתם)

מתוך פרוטפוליו שלם של חברות הזנק עם צביון חרדי, החליט מוישי פרידמן להציג דווקא פרוייקט חינוכי מוסיקלי מקסים בשם מג'יקאל נוטס, בהנהגתו של רפי סורוצקין, שעלה לבמה ובמשך 10 דקות נתן לכל האולם כולל האדונים שמעון פרס וג'ון צ'יימברס, שיעור קצר בנגינת חלילית שחולקה בערכה באולם.

הנה וידאו קצר שמתאר את שאירע באולם:

חברת סיסקו יורדת לנגב

ביקורו של מר ג'ון ציימברס בישראל התאפיין גם במנה גדושה של נאומים חלקם באנגלית, ורובם בעברית. בסיור השיקו סיסקו והמשרד לשיווין חברתי פעילות ברוכה בנגב. הנה הוידאו קליפ שהוקרן באירוע:

(הוידאו באדיבות חברות סיסקו, פרסום גיתם וגו-לייב)

הפרוייקט שנקרא "האצה דיגיטלית בישראל: נגב מזרחי חכם" בעיר דימונה, הוא בהשתתפות השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, מנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא, יו"ר אשכול נגב מזרחי וראש עיריית דימונה, בני ביטון, ומנכ"ל המשרד לשיווין חברתי, אבי כהן. הפרויקט, המשותף למשרד לשוויון חברתי, אשכול הנגב המזרחי וסיסקו העולמית, צפוי להפוך את הנגב המזרחי למחוז הדיגיטלי הראשון בישראל, ומטרתו לסייע בגישור וצמצום פערים חברתיים וכלכליים בתחומי החינוך, התעסוקה והבריאות באמצעות שיתוף פעולה דיגיטלי בין הרשויות והמוסדות השונים באזור.

נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

מימין: השרה הגב' גילה גמליאל, רוה"מ, ג'ון צ'יימברס, אורן שגיא (צילום: קובי גדעון)

בשלב הראשון של השותפות החדשה, יודיעו סיסקו, המשרד לשוויון חברתי, בראשות השרה גילה גמליאל, ואשכול נגב מזרחי בראשות יו"ר האשכול וראש עיריית דימונה, בני ביטון, על פרויקט משותף המיועד להפוך את הנגב המזרחי למחוז הדיגיטלי הראשון בישראל. בפרויקט זה תיצור סיסקו "מרכז" דיגיטאלי שיציע שירותים המשפרים את איכות חיי התושבים, יביא למשרות חדשות, ויקדם את היזמות. סיסקו מסייעת גם לחולל שינוי באופן שבו מנהלים אזרחים את מכלול האינטראקציות שלהם, באמצעות מרחבי עבודה חכמים שיסייעו בקידום רוח החדשנות באיזור, בדומה לקיים בעמק הסיליקון.

סיסקו מכריזה על טכנולוגיות ופתרונות לעולם הווידאו

יו"ר סיסקו, ג'ון צ'יימברס הציג היום שורה של פתרונות ווידיאו חדשים שפותחו על ידי מרכז המו"פ של סיסקו בירושלים ועתידים לחולל מהפיכה בתעשיית הווידיאו והטלוויזיה העולמית. הפתרונות נחשפו במסגרת תערוכת TVThe Future Starts Now שערכה החברה בירושלים . הטכנולוגיות, החדשות המבוססות על שירותי ענן, יספקו למשתמש הקצה חוויית ווידיאו ייחודית, ניידת ומותאמת אישית. חברות הכבלים, בעלי זכויות תוכן ומפעילי טלוויזיה מסחרית, יוכלו להתמודד לראשונה עם התחרות העזה בענף הווידיאו מצד חברות המציעות תוכן ווידיאו באינטרנט.

להלן סרטון הסבר קצר על חלק מהטכנולוגיות שהוצגו באירוע:

טכנולוגיות הווידיאו החדשות של סיסקו, מספקות פתרונות ענן, רשת, עיבוד ווידיאו ואבטחת תוכן, ומציגות שינויים דרמטיים בחוויית הצפייה בווידיאו, ביניהם: איכות וידאו גבוהה יותר, הנגשה מיידית של תכנים בהתאמה אישית, מכל מסך ובכל זמן. הטכנולוגיות ממקסמות את הקשר האישי של הצרכן עם התוכן ומאפשרת חווית צפייה ייחודית, על פי תחומי העניין של הצופה היחיד. סיסקו תנהל את השירות בענן בעצמה (מודל as a service), דבר שיאפשר למפעילי הטלוויזיה וספקי התכנים להתמקד בפיתוח עסקי ותוכני ולא בתפעול הטכנולוגיה.

נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

ג'ון ציימברס אורן שגיא ועוד, צופים בהדגמה בזמן התערוכה.(צילום: נועה מגר)

ד"ר יעל וילה, סגנית נשיא בחטיבת הוידיאו בסיסקו אמרה באירוע בירושלים: "סיסקו מאמינה שהשינויים בשוק מהווים הזדמנות הן עבור הצרכן והן עבור מפעילי טלוויזיה מסחרית. העולם מתקדם בצעדי ענק אל עבר חווית צפייה דיגיטלית, איכותית ואישית, בכל זמן ומכל מקום. עבור הצרכן מדובר בשיפור משמעותי בחוויית הצפייה והנגשה מיידית של תכנים עבור צופים ש"איבדו עניין" בטלוויזיה מסורתית. עבור חברות המדיה ומפעילי הטלוויזיה מדובר בהזדמנות להישאר רלוונטיים בעולם החדש ולקחת חלק בחוויה הדיגיטלית של הצופה תוך אבטחה מוגברת והגנה מפני הפצה פיראטית".

נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

מימין: אורן שגיא, ג'ון צ'יימברס, דר' יעל וילה

בעולם דיגיטלי קל מאוד להפיץ תוכן גם באופן לא חוקי, בעיה איתה מתמודדות כל חברות המדיה הפועלות כיום. נכון להיום, סיסקו מגנה על תוכני ווידאו שמגיעים ללמעלה מ- 300 מיליון מכשירי קצה. בתערוכה הציגה סיסקו פתרונות ייחודיים שיגנו על התוכן ובעלי הזכויות, החל מהשלב שבו הוא נוצר בענן, דרך ההפצה שלו לצרכני קצה, כולל מניעה של תופעות פיראטיות בתחום שידורי הוידיאו החיים באינטרנט. סיסקו הינה החברה היחידה המפתחת ומספקת פתרונות אבטחה מקצה לקצה המגינים על סביבת הדאטה סנטר ועל הפצת וידיאו למכשירי קצה.

נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

ג'ון צ'יימברס בסקירה טכנולוגית באירוע בירושלים. (צילום באדיבות עופר לאור)

ג'ון ציימברס בבנק הפועלים

יו"ר הדירקטוריון של סיסקו העולמית, ג'ון צ'יימברס, שביקר בישראל, התארח בבנק הפועלים. במסגרת הביקור נחתם הסכם לשיתוף פעולה בתחומי הטכנולוגיה הפיננסית והדיגיטלית. ההסכם נחתם בהובלתם של אבי כוכבא, המשנה למנכ"ל והממונה על חטיבת החדשנות בבנק הפועלים ומנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא. בטקס חתימת ההסכם נכחו גם יאיר סרוסי, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, ציון קינן, מנכ"ל הבנק, אריק פינטו, מ"מ מנכ"ל הבנק ואתי בן-זאב, משנה למנכ"ל, הממונה על חטיבת הטכנולוגיה והמחשוב.

נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל

חתימת חברת סיסקו על ההסכם עם בנק הפועלים. (צילום: יח"ץ בנק הפועלים)

לדיון בנושא: נשיא סיסקו בביקור בזק בישראל


21:00
  /  
12.07.2016
  
מאת: דניאל מטלון