אופס! צילום תמונה מ-P9 נעשה ממצלמה מקצועית

וואווי ניסתה להראות כיצד מצלמת ה P9 איכותית אבל פרסמה תמונה שצולמה ממצלמה מקצועית.    

9:27
  /  
05.07.2016
  
מאת: אלי חבוש

מכשיר ה P9 של וואווי הוא מכשיר מעולה שמתגאה רבות במצלמה שלו ובשיתוף הפעולה עם חברת לייקה הגרמנית הידועה באיכויות העדשות שלה. גם אנחנו, בבדיקת המכשיר, סברנו שהמצלמה מעולה והיא בהחלט מגיעה לאיכויות גבוהות. אמנם היא לא המצלמה הכי טובה בשוק, אך היא נותנת תוצאות מעולות יחסית למצלמת סמארטפון.

אלא שמפרסום ברחבי האינטרנט, מתברר שוואווי, שרוצה שוב ושוב להדגיש את פן הצילום במכשיר, לא מסתפקת בעצמה באיכויות של המצלמה שלה ובאחד הפרסומים בפלטפורמת גוגל פלוס, כמהלך שיווק שנועד כדי להציג תמונה שצולמה במצלמת ה P9, פרסמה תמונה שנחזתה להיות כמצולמת על ידי המכשיר. אלא שבחינת קובץ ה EXIF של התמונה (פשוט הורדת התמונה ובדיקת מאפייני הקובץ), קובץ שמציג פרטים על פרמטרי הצילום ואפילו באיזו מצלמה נלקחה התמונה, מתברר שהתמונה בכלל צולמה על ידי מצלמה מקצועית מסוג  EOS 5D Mark III שעולה פי כמה ממכשיר ה P9.

אופס! צילום תמונה מ-P9 נעשה ממצלמה מקצועית

 

התמונה שנחזתה כתמונה מה-P9 ומימין, קובץ ה EXIF עם פרטי המצלמה האמיתית

 

וואווי מיהרה ומחקה את התמונה, הודתה בכך וטענה לטעות.

כזכור, לאחר יציאת המכשיר לשוק עלו טענות ברחבי הרשת שעדשות המכשיר אינם ממש של לייקה אלא החברה הגרמנית אך נתנה את השם שלה ועבדה בצמוד לפיתוח העדשות עם וואווי אך לא ייצרה אותן בעצמה. וואווי הכחישה זאת מספר פעמים.

אבל וואווי אינה הראשונה ובטח לא האחרונה ליצור טעויות שכאלה, הדוגמא הזכורה והבולטת ביותר היתה על ידי חברת נוקיה שלפני כ-3 שנים הציגה סרטון וידאו שכביכול צולם על ידי מכשיר הנוקיה 920 שנטען שיש לו מצלמה משוכללת בעלת ייצוב תמונה מרשים. (למעבר למאמר – מבוכה לנוקיה – הסרטון מזוייף)

בחינת צילום הוידאו באופן קפדני הראה כי באחד הפריימים רואים בבירור השתקפות של המצלמה שצילמה את הסצנה באמת – מצלמת וידאו קולנועית גדולה.

לדיון בנושא: אופס. Huawei זייפה תמונות של ה P9

 


9:27
  /  
5.7.2016
  
מאת: אלי חבוש

1