מרצדס משיקה את ה E Class בישראל

מרצדס משיקה בישראל את סדרת ה E Class שלה. מכונית טכנולוגית וכמעט אוטונומית

21:00
  /  
26.06.2016
  
מאת: אלי חבוש

אז רכבים אוטונומיים עדיין לא מסתובבים על הכביש, בטח שלא בישראל וכפי הנראה יקח עוד זמן עד שנראה רכבים משוטטים בכבישים לבד וללא נהג. אבל בינתיים מרצדס, באמצעות כלמוביל מרצדס בנץ לישראל, משיקה את דגם ה E Class שלה עם מערכות מסייעות לנהג שעוזרות לו בשיקולים מהירים בהתאם לנסיבות בדרך.

מרצדס משיקה את ה E Class בישראל

גודל מנוע? מהירות האצה? צריכת דלק? אנחנו באתר טכנלוגי ועל כן התעמקנו בחלקים הטכנולוגיים במרצדס החדשה, ויש הרבה כאלה.

בסדרת ה-E-Class נמצא צג פנימי בגודל של 12.3 אינץ' ופקדי Touch control המאפשרים לנהג לשלוט במערכות הרכב בעזרת אצבעותיו מבלי להזיז את הידיים מההגה, לרבות שימוש בממשק מלא לטלפונים חכמים IcarPlay ו- Android auto. ברכב תוכלו למצוא גם משטח לטעינה אלחוטית התומכת ב qi. מכשירים תומכים ניתנים להנחה על המשטח על מנת שייטענו אלחוטית. בנוסף בתא הנוסעים ניתן ליצור אווירה פנימית אישית על ידי בחירה בתאורה בעלת 64 צבעים.

מרצדס משיקה את ה E Class בישראל

תא נהג מעוצב וטכנולוגי

מרצדס משיקה את ה E Class בישראל

מרצדס משיקה את ה E Class בישראל

 

ניתן למצוא מספר מערכות משולבות ברכב החדש של מרצדס שמלבד טכנולוגיה המעניקה נוחות לנהג, תעניק המערכת אפשרויות רבות המסייעות בבטיחות ואוטומציה של פעולות.

לא אוטונומיה מושלמת אבל מאוד טכנולוגית

ה-E-Class החדשה משלבת את מערכות הסיוע בנהיגה על ידי  מכלול  מערכות הנהיגה האוטונומיות, העובדות עם בקרת השיוט האוטונומית -,Drive Pilot  המסוגלת לשמור מרחק מהמכונית שלפניה, לעקוב אחריה עד למהירות של 210 קמ"ש, לעבור בין נתיבים בצורה אוטונומית עם הפעלת האיתות ולשמור על היגוי בפניות. 

מרצדס משיקה את ה E Class בישראל

הגרסה החדשה של מערכת ה- Pre-Safe  המשולבת ב-E-Class החדשה, מתווספת למערכת ה- Drive Pilot, מזהה מראש מצבי תאונה בלתי נמנעים ומכינה את נוסעי הרכב להפחתה בעוצמת הפגיעה על ידי שינוי זווית המושבים, מתיחת חגורת הבטיחות, השמעת צלילי התראה ואפשרות להרחקה מהירה של המושבים מאזור הפגיעה.

מרצדס משיקה את ה E Class בישראל

מערכות טכנולוגיות נוספות ב-E-Class החדשה:  Active Brake Assist מערכת בלימה אוטונומית היודעת לזהות הולכי רגל באמצעות מערך מצלמות (הזיהוי מתבצע להולך רגל של ממש ולא למפגע בדרך), להזהיר את הנהג מפני התנגשות עתידית ולספק תמיכה באמצעות בלימת חירום בעת הצורך. בעת בלימת החירום, הרכב "לוקח" את השליטה ומעט מיידית את תנועת הרכב.

 Evasive Steering Assist עובדת בסנכרון עם מערכת ה- Active Brake Assist ויודעת, כשיש מצב בו יש צורך להסיט את הרכב בפתאומיות, לשמור על יציבות האוטו בעת התחמקויות ותמרונים.

בשני התמרונים הללו נאמר לנו שהרכב אמנם לוקח פיקוד באותו הרגע אך הנהג יכול להתערב ולהגביר את ההתערבות. כך למשל אם הרכב החליט לבלום בפתאומיות, הנהג יוכל ללחוץ על הבלם ופשוט לבלום יותר אך הוא לא יוכל לעצור את בלימת החירום.

 High-resolution MULTIBEAM LED headlamps תאורת LED מרכזית בת 84 נקודות שמתאימה באופן מדויק את מנת התאורה על הכביש. אפילו התאורה הקדמית טכנולוגית ואוטומטית כשהיא מתממשקת עם מערכות הרכב השונות ויודעת למשל לעמעם רק את החלק הרלוונטי בלדים שלה כשרכב מופיע ממול בלילה מבלי להוריד מעוצמת התאורה מסביבו.

מרצדס משיקה את ה E Class בישראל

מרצדס זברה

המרצדס משתלטת לנו על האוזן

בסדרת ה E משולבות גם מערכות בטיחות ייחודיות ומעניינות. כך למשל כשרכב יהיה במסלול התנגשות מצד הנהג במרצדס, ירחיק הרכב שלכם את הגוף שלכם מדלת הנהג כדי שלא תקבלו את מרבית הפגיעה. מאפיין בטיחותי נוסף ומעניין מאוד הוא שמירה על עור התוף שלכם בעת תאונה. בעת תאונה חזקה, יש רעש גדול בעל דציבלים גבוהים היכול להזיק לעור התוף ולשמיעה שלנו לאורך זמן. לאוזן שלנו ישנו מנגנון השומר עליה ובעת רעש הוא אוטם את האוזן אך בתאונה הדברים קורים באופן מיידי והמנגנון הפנימי באוזן לא מספיק להיכנס לפעולה לפני הפגיעה. לשם כך, כשהרכב יזהה פגיעה צפוייה, ישמע צפצוף ברכב שיכניס את האוזן שלנו למנגנון הגנה ואז בעת הפגיעה, האוזן שלנו תהיה כבר אטומה לרעש ולא תיפגע.

מערכת הניווט ברכב היא מערכת מובנית של החברה המשתמשת במפות here. אין כרגע דיווחי תנועה אך נאמר לנו שזה ישולב בהמשך ברכבי החברה. מלבד זאת, הבעיה הידועה של לוקליזציה אינה פוסחת גם על רכבי היוקרה. אז נכון ששמות אנשי הקשר למשל כן יוצגו בעברית אך התפריטים, הפקודות והממשק, יהיה כולו באנגלית. חוסר נוסף יורגש גם בהתממשקות המערכת לתנאי ותמרורי הדרך הישראלים.

מרצדס משיקה את ה E Class בישראל

רכיב אוטונומי נוסף בדגם ה-E-Class מאפשר כניסה ויציאה מחנייה ללא שום התערבות מצדו של הנהג.

אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי היוקרה בכלמוביל, מציין כי היצרן מבשר ב- E-CLASS החדשה על עולם רכב עתידי שישלב בין חוויית נהיגה ואפשרות בחירה בנהיגה אוטונומית. השקת ה E-CLASS החדשה בישראל, הינה אבן דרך משמעותית של מרצדס לאפשר לנהג לחוות  נהיגה וליהנות ממערכות סיוע מתקדמות המסייעות לו בתהליכי קבלת ההחלטות ובעת הצורך פועלות באופן אקטיבי.

בסדרת ה E ישנם שלושה דגמים –  E 200E 220D ו-E 350D כשהדגם הבסיסי יעלה לכם 465,000 ש"י וגם אתם תוכלו להיות הבעלים של מרצדס חדשה בדגם E.

לדיון בנושא: מרצדס משיקה את ה E Class בישראל


21:00
  /  
26.06.2016
  
מאת: אלי חבוש

1