סרט לסופשבוע – סוכן וחצי (Central Intelligence)

הבימוי הקצבי וצוות השחקנים המעולה הופכים את קומדיית האקשן "סוכן וחצי" לאופציה טובה ליומית .

8:00
  /  
16.06.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

גיבורי הסרט "סוכן וחצי" הם בוב סטון (דוויין ג'ונסון) וקלווין ג'וינר (קווין הארט), שני גברים שלמדו ביחד בתיכון לפני 20 שנה וכל אחד מהם עבר שינוי מקצה לקצה. בוב, שהיה בתיכון חנון שסבל מעודף משקל ומהצקות, נכנס לכושר, הפך את השומן לשרירים ועובד היום כסוכן c.i.a וקווין, שהיה הבחור הכי פופולרי בתיכון, הפך במהלך השנים לרואה חשבון אפרורי וחסר מוטיבציה. כאשר השניים נפגשים במהלך ההכנות לפגישת המחזור של התיכון שלהם, בוב מציע לקווין לעזור לו במשימה שהוא עובד עליה. קווין מסכים, אבל לא יודע בדיוק למה הוא נכנס. האם השניים יצליחו במשימתם?, תראו את הסרט ותדעו.

סרט לסופשבוע-סוכן וחצי (Central Intelligence)

 

לביקורת

"סוכן וחצי" הוא קומדיית האקשן השניה של קווין הארט שיוצאת השנה, אחרי "שחק אותה שוטר". בנוסף, בעוד שבועיים יגיע לבתי הקולנוע סרט האנימציה "החיים הסודיים של חיות המחמד" שבו הוא מדבב. כמו ב"שחק אותה שוטר", גם הפעם הסרט מצליח בזכות הארט, שמוביל צוות שחקנים מעולה,  שביחד עם בימוי קצבי הופך סרט בינוני לקומדיה מאוד מצחיקה ולאופציה טובה ליומית.

סרט לסופשבוע-סוכן וחצי (Central Intelligence)

את הסרט ביים רוסון מרשל ת'רבר, שביים את הקומדיה המצליחה "אנחנו המילרים". גם הפעם היה כאן רעיון עלילתי ממש טוב, שהתקדם לתסריט בינוני שהיה יכול בכיף להפוך לסרט לא טוב. הבימוי הקצבי של ת'רבר, שלא מפספס הזדמנות לבדיחה טובה, הצליח לעשות מהתסריט המופרך הזה פלאים. כל פעם שיש איזו תפנית עלילתית שהופכת את כל העסק ללא הגיוני, מגיעה איזו בדיחה, גג פיזי או משחק מילים שגורמים לקהל לצחוק בקול רם. גם היכולת שלו לקחת אירועים שיכולים להיות טראומתיים כמו פגישת עם אנשים מהעבר ולהגחיך אותם הופכת את הסרט ליותר מבדר. יש ב"סוכן וחצי" לא מעט בדיחות ורובן היו מצחיקות עד כדי בכי. לראייה, בהקרנה שבה הייתי היו אנשים מכל קצוות הגילאים שצחקו בקול רם עד כדי כך שזה העפיל על הסאונד באולם.

סרט לסופשבוע-סוכן וחצי (Central Intelligence)

דבר נוסף שהופך את הסרט למאוד מצחיק הוא המשחק המצויין של צוות השחקנים. את קווין הארט ההיפראקטיבי, שמזכיר לרגעים מסויימים את אדי מרפי, כריס רוק וכריס טאקר כבר דיברתי במדור הזה לא מעט. אני כן אדבר על דוויין ג'ונסון, שבשנים האחרונות מתחזק קריירה קולנועית ענפה שמזכירה מאוד את זו של ארנולד שוורצנגר. כמו ארני, גם ג'ונסון מצליח ללהטט בין סרטי פעולה גדולים סטייל "מהיר ועצבני" לבין סרטי ילדים וקומדיות. סרטי הפעולה הם המגרש הטבעי שלו, אבל דווקא בקומדיות, שנותנות לו הזדמנות להראות את חוש ההומור ואת הטיימינג הקומי המצויין שלו הוא פורח ורואים את זה על המסך. הוא והארט משלימים אחד את השני והכימיה הטובה שיש ביניהם מתדלקת גם את שאר השחקנים בקאסט, שממהרים להראות את מה שיש להם להציע. טיפ קטן ממני, תישארו ישובים בכסאות שלכם במהלך הכותרות, תוך כדי שהן רצות מוקרנים על המסך פספוסים שנאספו במהלך הצילומים ונותנים הצצה לאווירה שהייתה על הסט. חלקם מצחיקים מאוד.

סרט לסופשבוע-סוכן וחצי (Central Intelligence)

בקיצור-אפשר לראות.

סרט לסופשבוע-סוכן וחצי (Central Intelligence)

 

"סוכן וחצי"- ארצות-הברית 2016. 107 דקות. בימוי: רוסון מרשל ת'רבר. תסריט: אייק ברנהולץ, דיוויד סטייסן. שחקנים: דוויין ג'ונסון, קווין הארט, איימי ראיין, דניאל ניקולט, ראיין הנסן, טים גריפין, טימותי' ג'ון סמית', ארון פול, ג'ייסון בייטמן.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – סוכן וחצי (Central Intelligence)


8:00
  /  
16.06.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1