Huawei P9 – המכשיר מצוין, המצלמה יותר

ה P9 של וואווי הוא מכשיר מרשים עם ביצועים טובים ומצלמה מעולה. בדקנו

7:00
  /  
15.06.2016
  
מאת: אלי חבוש

מצלמה מצלמה מצלמה. וואווי חופרת ומדגישה את רכיב המצלמה במכשיר ה P9 החדש שלה ורוצה שתזכרו לרכוש אותו בגלל המצלמה החדשה המשלבת שיתוף פעולה ייחודי עם ענקית העדשות הגרמנית – לייקה. בדקנו את המכשיר וגילינו מכשיר מעולה שהמצלמה שלו אמנם אינה הטובה ביותר בשוק אך היא בהחלט מרשימה ובמשימוש מושכל אף תוציא לכם תמונות שיראו כאילו צולמו במצלמה מקצועית.

עיצוב

לאוהבי הפינות, ה P9 הוא מכשיר מרובע הבנוי במקשה אחת UniBody עם גב מתכתי.הבנייה איכותית ומרשימה והתחושה ביד היא של מכשיר פרימיום ולא פחות מכך. המסך מגיע כמעט עד השוליים והזכוכית גולשת ממש מעט על הקצוות שלו.

בצד ימין מוצבים כפתורי הווליום וכפתור ההדלקה של המכשיר (מחוספס לאיתור מהיר) ומצד שמאל- פתח כרטיס הסים+ זיכרון או שני סימים על חשבון כרטיס זיכרון.

בצד התחתון גריל הרמקול וכניסת כבל הטעינה מסוג USB C.

Huawei P9

מכשיר דק ונעים ביד

הגב האחורי מתכתי כאמור, מוברש ונראה טוב, יוקרתי ואיכותי.בגב המכשיר תמצאו את חיישן טביעות האצבע שמתפקד פשוט בצורה מושלמת בלי כל טעות. למעשה, בהשוואה למכשירי דגל אחרים, החיישן של ה P9 עובד טוב יותר באופן מורגש – כל נגיעה בו הדליקה את המכשיר, אפילו כשהאצבע היתה רטובה מעט.

את דעתנו על מיקום החיישן אתם כבר מכירים – אנחנו מעדיפים אותו בקדמת המכשיר היכן שכפתור הבית ממוקם, כמו במכשירי גלקסי ואייפון וכך ניתן להדליק את המכשיר גם כשהוא מונח על השולחן, אולם זה הכל עניין של הרגל ואופן שימוש.

בגב האחורי נמצא גם את העדשות החדשות של וואווי. שתי עדשות שלצידן מוטבעת המילה LEICA. כי אם כבר לבצע שיתוף פעולה עם חברה מובילה בתחום, למה לא להדגיש את זה? 

Huawei P9

בשורה התחתונה, העיצוב והבנייה פשוט מעולים. תחושת ההחזקה של המכשיר ביד נוחה והוא מרגיש איכותי יותר ממכשירים יקרים יותר של יצרניות מוכרות אחרות.

המצלמה

אנחנו לא נוהגים לשים את חלק המצלמה בראש הביקורות שלנו אולם הפעם כשוואווי מדגישה במיוחד את המצלמה וכמעט רק אותה, זה פשוט מתבקש להגיע היישר אליה.

Huawei P9

המצלמה האחורית של וואווי P9 היא בעצם שתי עדשות, עדשה אחת RGB באיכות של 12 מגה פיקסל והשניה היא עדשת מונוכרום באיכות של 12 מגה פיקסל שמטרתה לסייע בהבאת תמונות חדות ואיכותיות יותר וכן לסייע ביצירת תמונות בעלי עומק שדה.

השליטה בפרמטרים השונים דורשת הסתגלות מסויימת כשכניסה לתפריטי שליטה תיעשה על ידי מחוות על גבי המסך, מימין לשמאל, שמאל לימין, למטה למעלה וזה לא כולל את הכפתורים שכבר נמצאים על המסך.

Huawei P9

צמד מצלמות אחוריות והלוגו של לייקה מודגש

החלקה משמאל לימין תציג מצבי צילום שונים: צילום תמונה רגילה, תמונת מונוכרום, תמונת יופי לפי פרמטרים שונים, צילום וידאו, צילום HDR המבצע למעשה צילום בשתי חשיפות שונות, סרטון יופי, צילום פנורמי, צילום לילה, צילום באור להדגשת שובלי התאורה בלילה, צילום תמונות ברצף, צילום וידאו במהירות איטית, הוספת סימן מים לתמונות, הוספת הערה קולית לתמונה וסקירת מסמך שתיישר את המסמך שלנו גם אם נצלם אותו בזוית.

אתם עדיין כאן? אז תשמחו לשמוע שיש עוד מצבי צילום ואפשרויות. וואווי לא חסכה באפשרויות צילום במכשיר ולמרות זאת, אחת האפשרויות הבסיסיות ביותר בצילום כאן, צילום תמונת סטילס בזמן צילום סרטון וידאו, לא קיימת. האפשרות הזו די חסרה במכשיר וחבל.

Huawei P9

Huawei P9

אז איך המצלמה בשורה התחתונה? וואווי טוענת שזו המצלמה הטובה ביותר היום. אנחנו נטען שהמצלמה טובה, אולי אפילו מעולה בתנאים מסויימים אבל עדיין אינה הטובה ביותר.

באור יום ותאורה טובה המצלמה מוציאה תמונות מעולות, חדות ובעלי צבעים חיים. שתי העדשות עושות את העבודה יפה ואפילו כשנבצע זום בצילום, החדות תישמר עד גבול מסויים.

בתאורה חשוכה, כמו כמעט בכל מצלמת סלולר אחרת חייבים לומר, הצילום קצת פחות טוב. כאן כבר ניתן יהיה להבחין בגרעיניות ואובייקטים שיזוזו יקבלו מריחה כלשהי.

אלא שאחד המצבים שהרשימו אותי יותר מהכל הוא מצב צילום תמונת עומק (צילום במספר פוקוסים). האפשרות הזאת מבוצעת בצורה יוצאת מהכלל במכשיר והרבה יותר טוב ממכשירים אחרים שניסיתי בעבר. לאחר בחירה בצילום מרובה פוקוסים, תוכלו לצלם את האובייקט שלכם ולאחר מכן לשחק עם הפוקוס, על האובייקט או על הרקע שמאחוריו, דבר יייצור תמונה שנראית כאילו צולמה במצלמה מקצועית.

במכשירים אחרים שבדקנו, המכשיר יבצע שני צילומים בשני פוקוסים שונים, דבר שגם מפספס זנבות פוקוס פה ושם וגם מצלם בעצם שתי תמונות שניתן להרגיש שיש שוני ממש קטן ביניהן (למשל באחת האובייקט מצמץ ובשניה לא). כאן, המכשיר יצלם תמונה אחת תוך שימוש בשתי העדשות כשהעדשה המונוכרומית תחשב את המרחקים של האובייקטים בתמונה.

אז בשורה התחתונה, המצלמה מעולה אך לא הטובה ביותר. עדיין יש מה לשפר בצילום באורה חשוכה ואובייקטים זזים אך עבור רוב המשימות, המצלמה של ה P9 פשוט תעשה את העבודה כמו שצריך.

 

Huawei P9

 

צילום מונוכרומי

Huawei P9

 

סלפי

Huawei P9

 

צילום באמצעות פוקוס משתנה. איכות מעולה

Huawei P9

 

 

ביצועים ותוכנה

אין תלונות. המכשיר עובד טוב, מגיב מהר מאוד לפקודות לחיצה ומתפקד היטב בריבוי משימות. האפליקציות על המסך יסודרו ללא חלוקה מסויימת אלא בערבוביה אחת על המסך הראשי בלי מגירת אפליקציות כמו בכל מכשיר אחר של וואווי.

ל P9, כמו לכל מכשירי וואווי בפרט ומכשירים סינים בכלל, ניתן להכניס שני כרטיסי סים במקביל. תוכלו להשתמש בשני מספרי טלפון שונים במקביל (טוב לנסיעות לחו"ל למשל). אם לא תרצו להשתמש בכרטיס סים נוסף, תוכלו להשתמש בחריץ הנוסף להרחבת הזיכרון.

הסוללה

ביצועי הסוללה סבירים. הסוללה, שאינה ניתנת להחלפה, תספיק לכם עד שעות הערב בשימוש ממוצע פלוס ולזמן ארוך יותר אם תשמשו בזהירות. כשהסוללה עומדת להתרוקן, נקבל התראה שתציע לעבור למצב חיסכון במצב הזה תוכלו לבצע שיחות טלפון ו SMSים בלבד כשהמסך יעבור לצבעי שחור לבן על מנת לחסוך בסוללה. 

השורה התחתונה

ה P9 של וואווי הוא מכשיר מעולה. הוא מרגיש טוב ואיכותי ביד, דקיק ומרשים והמצלמה שלו מוציאה תמונות מדהימות שניתן אף לטעות בחלקם ולחשוב שצולמו במצלמה מקצועית. ה P9 מספק את העבודה מבחינת מהירות ויציבות ומלבד השיפור בחיי סוללה וצילום בתנאי תאורה חשוכה, באמת שאין לנו משהו רע להגיד עליו.

Huawei P9

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: Huawei P9 – המכשיר טוב, המצלמה יותר


7:00
  /  
15.6.2016
  
מאת: אלי חבוש

1