E3 2016 מייקרוסופט מכריזה על פרוייקט Scorpio וקונסולת ה-One S

Microsoft הכריזה רשמית על הפרוייקט שעומד מאחורי דור ההמשך לקונסולה הפופולארית מ-2013, ועד אז משיקה גרסה מעודכנת לקונסולה הנוכחית, בגודל ...

17:00
  /  
14.06.2016
  
מאת: IamEzio
דור הקונסולות הנוכחי הושק רק לפני כשלוש שנים, אך נראה שהקונסולות הנוכחיות פשוט לא עומדות בקצב שמשאירות מפתחות המשחקים עם המנועים הגראפיים המתקדמים, הדחיפה של רזולוצית ה-4K, והמילה האחרונה בעולם הגיימינג, טכנולוגית המציאות המדומה שכבר מחכה להפוך למוצר מיינסטרים ולשבות את לבם של הצרכנים.

E3 2016 מייקרוסופט מכריזה על פרוייקט Scorpion וקונסולת ה-One S

הקונסולה הנוכחית, אתר מיקרוסופט

עקב המצב הזה בחודשים האחרונים שמענו לא מעט שמועות לגבי קונסולות חדשות באופק, שיעדכנו את החומרה המתיישנת של הקונסולות הנוכחיות, במקרה של קונסולת ה-X1, קונסולה שאת רוב המשחקים שלה מריצה ב-900p30 (דבר המציב אותה בעמדת נחיתות מול קונסולות ה-PS4 המריצה את מרבית המשחקים שלה ב-1080p30), אל מכשיר המסוגל להריץ את הכותרים האחרונים ב-4K או במציאות מדומה ללא פשרות, כאן בדיוק נכנס Project Scorpio, פרויקט שמיקרוסופט שמרה לדקה האחרונה של אירוע ההשקה הגדול שלה ב-E3 השנה.

הפרטים אותם החברה מסרה ברגעים הספורים שבהם נגעה בפרויקט החדש היו מעטים, אולם כן קיבלנו כמה פרטים מעניינים, החברה מציינת שהקונסולה הבאה מקבלת שבב SOC מעודכן עם מעבד בעל שמונה ליבות וליבה גראפית חדשה, בעלת יכולת עיבוד של 6TFLOP/s, מספר המהווה שיפור עצום מול יכולת העיבוד הגראפית של הקונסולה הנוכחית העומדת על סך 1.23TFLOP/s, זאת מול 1.84TFLOP/s שהליבה הגראפית בקונסולות ה-PS4 מסוגלת לעבד. פרט קטן נוסף שקיבלנו היינו רוחב הפס של זיכרון המכשיר העומד על כ-320GBps.

סרטון ההכרזה של מיקרוסופט, תודות לאתר IGN.com

אז פרטים רבים על הפרוייקט החדש לא קיבלנו, אולם החברה כן ציינה שהקונסולה צפויה להגיע לשוק בעונת החגים האמריקאית ב-2017, אך בנוסף לפרוייקט החדש שיביא שינוי מקצה לקצה לקונסולה, החברה כן הכריזה על עידכון קטן יותר לקונסולה הקיימת.

E3 2016 מייקרוסופט מכריזה על פרוייקט Scorpion וקונסולת ה-One S

הכירו את ה-One S, אתר מיקרוסופט

ה-Xbox One S, בעצם עידכון ישיר של הקונסולה הנוכחית, אין פה שיפור ביצועים או פיצ'רים שישנו מהותית את חווית השימוש בקונסולה, אבל אנחנו כן מקבלים כמה בונוסים.

הקונסולה החדשה קטנה ב-40% מהדגם המקורי (בשילוב עם ספק כח פנימי) ומציע עיצוב נקי יותר ללא הפלסטיק המבריק שכולם אהבו לשנוא, ההבדל העיקרי מלבד הגודל הוא חיבור ה-HDMI2.0b החדש לעומת חיבור ה-HDMI 1.4 המיושן, מה שמאפשר לקונסולה תמיכה בפלט של 4K ו-HDR, פיצ'ר ה-4K לא ינוצל במשחקים כתוצאה מהחומרה המתיישנת והחלשה יחסית, אך כן יאפשר ניגון של דיסקי בלו-ריי UHD והזרמה ממקורות כגון Netflix, ככל הנוגע לפי'צר ה-HDR החברה מציינת שבהחלט נראה שימוש בפיצ'ר כבר במשחקים הקרובים, כאשר הראשונים יהיו Forza Horizon 3 ו-Gears Of War 4. דבר אחד שלילי לקונסולה הממוזערת, הוא המחסור בחיבור Kinect יעודי, מה שיצריך רכישה של מתאם ב-$50, אלה אם כן אתם יכולים להוכיח שאתם בעלים של הקונסולה המקורית, אז תקבלו מתאם בחינם.
מנגד הקונסולה החדשה מגיע עם בקר משחק מעודכן במקצת, עם ידיות אחיזה מחוספסות, טווח אלחוטי משופר (כאשר נעשה שימוש מול ה-One S) ומצב בלוטוט שמאפשר חיבור ישיר למחשבים וטאבלטים מבוססי Windows ללא צורך במקלט RF יעודי, בנוסף החברה הכריזה על מכירה של בקרי משחק בהתאמה אישית דרך אתר האינטרנט של החברה, במחיר של $80.

הקונסולה החדשה תמכר במחיר התחלתי של $299 לדגם הבסיסי בנפח 500GB, המחיר עולה ל-$349 לדגם ה-1TB ואילו לכבוד ההשקה מיקורוסופט מוסיפה גם דגם בקיבולת של 2TB במחיר של $399, הקונסולה המעודכנת צפויה להגיע לחנויות כבר בחודש אוגוסט הקרוב.

E3 2016 מייקרוסופט מכריזה על פרוייקט Scorpion וקונסולת ה-One S

הכרזת הקונסולה מאירוע ה-E3, אתר news.xbox.com

להכרזות החומרה מצטרפים גם כמה הכרזות משמעותיות לגיימרים בגזרת ה-PC, ואיך החברה מנסה לשלב את שני העולמות יחד. הצעד הראשון שהחברה עושה הוא הכרזת בלעדיים חדשים כגון Forza Horizon 3 ו-Gears of War 4 ל-X1 ול-PC במקביל, צעד שאמור לחזק את מיקרוסופט בגזרת הבלעדיים מול סוני ולהביא לגיימרים שמשחקים על גבי ה-PC בלבד גישה לכותרים נוספים.
כדי להעמיק את הניסיון בשילוב שתי הפלטפורמות תחת גג ה-XBOX, החברה פותחת בתוכנית ה-Xbox Anywhere כאשר היתרונות המשעותיים הם:

  • Cross-Buy, קניה של משחקים אקסקלוסיביים דרך החנות הדיגילטית של מיקרוסופט על גבי ה-PC או ה-X1 והאפשרות להוריד אותם ללא תשלום על המכשיר השני
  • Cross-Play, סינכון של השמירות וההישגים שלכם במשחקים התומכים בין המכשירים השונים, ובכך להתחיל משחק במכשיר אחד ולסיים אותו באחר וכמו כן אופציה למשחקי אונליין בין שחקני הקונסולות לבין שחקני ה-PC, אם כי כדי לשחק עם משתמשי XBOX תצתרכו לשלם למנוי GOLD.

לבסוף, החברה מציינת כי Cortana, העוזרת האישית מ-Windows 10 תגיע בקרוב גם ל-X1 בעידכון קושחה. אם כי בתחילה בשוק האמריקאי והבריטי. פרט חשוב שהחברה נגעה בו הוא תאימות, החברה מסרה שכל המשחקים והאביזרים יעבדו על כל משפחת ה-One, כדי לא להשאיר אף אחד מאחור, אם כי כמובן פיצ'רים ספציפיים כדוגמת ה-HDR במשחקים על גבי ה-One S לא יעבדו על קונסולת ה-One המקורית.

סיכום האירוע של מיקרוסופט באתר החדשות של מותג ה-XBOX

לדיון בנושא: E3 2016 מייקרוסופט מכריזה על פרוייקט Scorpio וקונסולת ה-One S


17:00
  /  
14.6.2016
  
מאת: IamEzio

1