ככה עושים את זה – מוטורולה מציגה מכשירים מודולרים

ה Moto Z וה- Moto Z force, שני מכשירי מוטורולה שיגרמו ליצרניות הסמארטפונים המודולארים ללא מעט כאב ראש.  

12:12
  /  
10.06.2016
  
מאת: אלי חבוש

מוטורולה הציגה אמש שני מכשירי סמארטפון מרשימים בעלי מפרטים ומאפיינים מעניינים ובנייה קצת שונה.ובנוסף על כל זאת, לשני המכשירים ניתן להכניס ולשלב מוצרים משלימים.

המוטו Z הוא סמארטפון דקיק מאוד המגיעם מעבד סנאפדרגון 820 וזיכרון RAM 4GB ו- ADRENO 530, עם מסך 5.5 אינץ QHD, אנדרויד 6, מצלמה אחורית 13 מגה פיקסל ושקע טעינה מסוג USB C.

ככה עושים את זה - מוטורולה מציגה מכשירים מודולרים

ככה עושים את זה - מוטורולה מציגה מכשירים מודולרים

המוטו Z FORCE לעומת זאת הוא סמארטפון קצת שמנמן יותר, הרבה בזכות הסוללה הגדולה יותר (3500 מילי אמפר) שתספיק לכ-40 שעות ומצלמה של 21 מגה פיקסל כששאר המפרט דומה פחות או יותר למוטו Z הרגיל.

אלא שבכך נגמרת הסטנדרטיות. לשני המכשירי יש חיישן טביעות אצבע בקדמת המכשיר (אהבנו).

הדבר הבא אולי הולך להכעיס כמה משתמשים אולם השמועות שאפל עומדת להוציא את שקע האוזניות מהמכשירים שלה, דבר שעדיין לא קרה, קרם עור וגידים אצל מוטורולה שמציגה את המכשיר הראשון ללא שקטע אוזניות סטנדרטי. ניתן יהיה בהמשך לחבר אוזניות דרך שקע ה USB או פשוט להשתמש באוזניות BT.

אולם גולת הכותרת בשוני שיש בשני המכשירים אלו נקודות המחבר מאחורי המכשיר הנראות כאילו משמשות לטעינה אלחוטית. מוטורולה שילבה במכשירים את האפשרות לחבר מודולים חיצוניים על ידי הצמדת המודול לגב המכשיר כשהוא מתמגנט לגב המכשיר.

ככה עושים את זה - מוטורולה מציגה מכשירים מודולרים

ניתן כיום לחבר רמקולים חיצוניים, סוללה גדולה יותר ואפילו מקרן חיצוני. השימוש פשוט מאוד על ידי הצמדה פשוטה של המודול הרצוי. בניגוד למשל למכשיר של LG, שם יש צורך לפרק את הסוללה (תוך כיבוי המכשיר) ולהחליק מודול חדש פנימה.

 

לדיון בנושא: ככה עושים את זה – מוטורולה מציגה מכשירים מודולרים

 

 


12:12
  /  
10.6.2016
  
מאת: אלי חבוש

1