סרט לסופשבוע-וורקראפט: ההתחלה (Warcraft)

"וורקראפט:ההתחלה" הוא הוכחה טובה לכך שאפקטים טובים ועושר ויזואלי לא יכולים לפצות על עלילה דלה ומשחק גרוע.

7:00
  /  
09.06.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"וורקראפט:ההתחלה" נוצר בהשראתו של משחק המחשב המצליח. במרכז העלילה עומדת ממלכת אזרות' השלווה, שעומדת בפני פלישה של גזע לוחמים ענקיים וחסרי פחד מעולם אחר הנקראים האורקים. האורקים ניצלו את כל המשאבים בעולם בו הם חיים ומשתמשים בשער שמחבר בין שני עולמות, כדי לפלוש לעולם אחר ולנצל את המשאבים שלו. במהלך ההכנות לפלישה, חיילים מצבא האורקים מתחילים לפקפק בנחיצות שלה ומנסים להזהיר את בני האדם, שבעצמם מתכוננים להתעמת איתם כדי לעצור את הפלישה.  

סרט לסופשבוע-וורקראפט: ההתחלה (Warcraft )

 

לביקורת

"וורקראפט:ההתחלה" הוא הסרט השני שמבוסס על משחק מחשב שמגיע אלינו השנה, אחרי "אנגרי בירדס: הסרט" ולפני "אומת המתנקש" שיגיע בחורף. הרבה לפני צאתו הרשמית למסכים התחיל קמפיין הקידום המאסיבי שלו, עם טריילרים ופוסטרים בכל מקום שממתגים אותו כ"סרט הגדול של הקיץ". בגלל שאני לא שיחקתי במשחק המחשב על שלל גרסאותיו השונות, אני לא אוכל להשוות בינו לבין הסרט. אבל רציתי ללכת לראות אותו בכל זאת בגלל שאני מאוד אוהב סרטי פנטזיה והטריילר נראה מבטיח. אחרי שראיתי אותו אני יכול להגיד לכם שהסרט מרשים ועשיר מאוד ויזואלית, אבל הוא גם הוכחה חותכת לכך שאפקטים טובים ועושר ויזואלי לא יכולים לפצות על עלילה דלה ומשחק גרוע.

סרט לסופשבוע-וורקראפט: ההתחלה (Warcraft )

 זה די חבל, כי מהבחינה הויזואלית הסרט מאוד יפה. הבמאי דאנקן ג'ונס, שביים את סרט המד"ב המעולה "ירח" ואת המותחן היעיל "קוד מקור" (אם לא ראיתם את הסרטים הללו, תעשו טובה ותראו אותם. הם מעולים), יצר בעזרת מחלקות האנימציה והאפקטים המיוחדים עולם דמיוני שנראה אמיתי לגמרי. הנופים מרהיבים מאוד והפריים הרחב מראה אותם על המסך במלא הדרם. מעניין אותי מאוד לדעת אם זאת אנימציית מחשב או שאלו לוקיישנים אמיתיים. נראה שגם הושקעה מחשבה רבה בעיצוב של המפלצות והחיות השונות שמופיעות בסרט, שלמרות שהן נוצרו באנימציית מחשב זה נראה אמיתי לגמרי.

סרט לסופשבוע-וורקראפט: ההתחלה (Warcraft )

אבל כמו שכתבתי בהתחלה, כמות המחשבה והמאמצים שהושקעו באפקטים ובויזואליות לא הושקעה בתסריט ובמשחק. הדבר היחיד שהיה כתוב ממש טוב בתסריט היו סצינות האקשן, השאר ממש לא טוב. העלילה דלה ומאוד שטחית עם השפעות מכל ספר פנטזיה מוכר כולל התנ"ך, הדמויות פלקטיות ולא מפותחות בצורה טובה ועל הדיאלוגים ממש לא בא לי לדבר. יכול מאוד להיות שהיוצרים של הסרט חשבו שמי שבא לראות אותו מכיר את המשחק ולכן הם החליטו לא להשקיע יותר מדי בדמויות ובעלילה. אני גם בטוח שלא רק היוצרים חשבו ככה אלא גם השחקנים, שמשחקים ברמה של הצגת סיום של בית ספר כשהכל נורא דרמטי ומלא פאתוס. את אלו שמדבבים את דמויות האנימציה אני יכול להבין, כי לא רואים אותם והם צריכים לשחק דרך הקול. השחקנים שכן מופיעים בסרט כמו טראוויס פימל מ"הוויקינגים", פולה פאטון בחיקוי נוראי של הדמות שזואי סלדנה עשתה יותר טוב  ב"אוואטר", בן פוסטר ודומיניק קופר מאכזבים נורא ומוחקים את הרושם הטוב שהם השאירו מסרטים קודמים שלהם .

סרט לסופשבוע-וורקראפט: ההתחלה (Warcraft )

לפני סיום. לפני שהסרט התחיל הלכתי למזנון לקנות פופקורן ושתיה, מאחורי היו כמה נערים ששמעתי אותם מדברים על כמה שהם מחכים לסרט ונראה להם שהוא יהיה מעולה. כשיצאתי מהאולם נתקלתי שוב באותם נערים ושאלתי אותם מה הם חשבו על הסרט, הם אמרו שהם ראו סרטים הרבה יותר טובים ממנו. תכל'ס, זה נכון. היו עיבודים קולנועיים למשחקי מחשב שהיו טובים מאוד, "וורקראפט: ההתחלה" שייך דווקא לגרועים שבהם.

סרט לסופשבוע-וורקראפט: ההתחלה (Warcraft )

בקיצור-לוותר.

סרט לסופשבוע-וורקראפט: ההתחלה (Warcraft )

"וורקראפט: ההתחלה"-ארצות-הברית/קנדה/סין 2016. 123 דקות. בימוי: דאנקן ג'ונס. תסריט: דאנקן ג'ונס, צ'ארלס לוויט. שחקנים: טראוויס פימל, פולה פאטון, בן פוסטר, דומיניק קופר, רות' נגה,  טובי קאבל, בן שנצר, רוברט קזינסקי, קלנסי בראון, דניאל וו, אנה גלווין.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-וורקראפט: ההתחלה (Warcraft)


7:00
  /  
9.6.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1