אינטל משיקה מעבדי אקסטרים חדשים, כולל i7 בעל 10 ליבות (!)

אינטל משיקה את מעבדי ה-Broadwell-E, מחליפם של מעבדי ה-Haswell-E בתושבת 2011V3, ביניהם מעבד "דקה-קור" עם עשר ליבות לוגיות ה-i7 6950X.

17:00
  /  
31.05.2016
  
מאת: דוד
מעבדי האקסטרים, סדרת המעבדים המתקדמת ביותר שיש לאינטל להציע לקהל המשתמשים הביתיים, בין אם אתם עוסקים בעריכת וידאו והאודיו, עיצובים גראפיים, רנדורים בתלת מימד או סתם מחפשים את הטוב ביותר שיש לאינטל להציע אם כסף אינו שיקול. עד היום התבססו על נגזרת של ארכיטקטורת ה-Haswell הוותיקה, בשם Haswell-E, שהגיע עם פלטפורמת ה-X99 של אינטל עם תושבת ה-2011V3 החדשה.

היום אינטל משיקה רשמית את פלטפורמת ה-Broadwell-E, עידכון שמהווה "טיק" בתוכנית הדרכים של אינטל, מזעור של הטכנולוגיה מאחורי Haswell-E מתהליך יצור של 22nm לתהליך יצור של 14nm, עידכון שמאפשר תדרים גבוהים יותר וצריכת חשמל נמוכה יותר.
אך מעבר למזעור ישיר של הטכנולוגיה הקיימת, העידכון לארכיטקטורת ה-Broadwell-E מביא כמה פי'צרים חדשים שבאים ישירות ממעבדי ה-Xeon האחרונים, לראשונה אינטל פותחת את מעבדי האקסטרים לדגם בעל 10 ליבות לוגיות, כאשר עד היום המעבד המתקדם ביותר בליין היה מטומן ליבות בלבד, ה-5960X, ומעבדי ה-10 ליבות ומלעה נמכרו כ-XEON בלבד.

בין העידכונים שמעבדי ה-Broadwell-E מביאים לנו, אנחנו מקבלים גרסת "TurboBoost" חדשה העונה לשם Turbo Boost Max 3.0, למעט תפקוד הטורבו בוסט הרגיל שמעלה את תדר העבודה לפי מעטפת החום/חשמל/כמות ליבות בפעולה , העידכון נועד לעלות עוד יותר את הביצועים של ליבה בודדת כשעבודה חד ליבתית מזוהה על ידי התוכנה במחשב, פיצ'ר שנועד לגשר בין פער הביצועים החד ליבתיים הגדול מול מעבדי ה-Skylake כגון ה-6700K שכתוצאה ממספר הליבות המועט והארכיטקטורה החדשה מסוגלים לעבוד בתדרים גבוהים משמעותית הישר מהקופסא.

אינטל משיקה מעבדי אקסטרים חדשים, כולל i7 בעל 10 ליבות (!)

 

כפי הניתן לראות, אנחנו מקבלים 4 דגמים חדשים המחליפים את שלושת הדגמים הקיימים מבוססי ה-Haswell-E, כל המעבדים החדשים מדורגים עם מעטפת חום של 140W, ובקר הזכורנות במעבד כעת מדורג ל-DDR4 2400 באופן רשמי מ-DDR4 2133 במעבדים היוצאים, בנוסף כמו בעבר, המעבדים נטולי ליבה גראפית.
התוספת המשמעותית בליין המעבדים אם כך היא שהמשתמש יכול לבחור בין מעבד מטומן ליבות לבין מעבד "דקה-קור" מבוסס 10 ליבות, כמובן במחיר לא נמוך של מעל $1500. דרישה שפעם היתה מחייבת בחירה במעבד Xeon שעובד בתדרים נמוכים יותר עם נעילת מכפלה שלא מאפשרת המהרה.

המעבדים צריכים להיות זמינים בקרוב ברחבי העולם, המעוניינים להשתדרג ישמחו לשמוע שבעזרת עידכון BIOS מהיצרן המעבדים יעבדו על לוחות X99 קיימים.

אינטל משיקה מעבדי אקסטרים חדשים, כולל i7 בעל 10 ליבות (!)

קרדיט תמונות: Intel

לדיון בנושא: אינטל משיקה מעבדי אקסטרים חדשים, כולל i7 בעל 10 ליבות (!)


17:00
  /  
31.05.2016
  
מאת: דוד