חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

באירוע יוצא דופן בהיקפו, מכריזה חברת דל על קיץ חם בעולם המחשוב ומארחת את המייסד הבעלים ומנכ"ל החברה מר מייקל ...

10:00
  /  
24.05.2016
  
מאת: דניאל מטלון

האירוע

באירוע יוצא דופן בהיקפו, פתחה חברת דל העולמית את הקיץ בישראל עם תערוכת אקספו רבת משתתפים, לקוחות, ושותפים עסקיים במתחם לאגו בראשון לציון (בצמוד ליס פלאנט). הכנס התקיים השנה בסימן Be / Future Ready 2016 כדי להיות מוכן לעכשיו ולעתיד הקרוב עם כל הטוב ושפע המוצרים שחברת דל מתכננת בזמן הקרוב. באירוע השתתפו כ-800 איש ביניהם אנשי מקצוע מהארגונים הגדולים בישראל ונציגות מרשימה של שותפות עסקיות של חברת דל בישראל כמו אינטל מיקרוסופט ועוד. האירוע היה מורכב מדוכני תצוגה מרשימים של דל על מוצרייה החדישים ביותר וכן דוכנים נוספים של משווקי דל בישראל ועוד. בנוסף הוקמו 4 כיתות לימוד בהן הועברו הרצאות במקביל בנושאים שונים המשיקים לפעילות דל.

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

חלקו האחורי של תג הכניסה עם פירוט הרצאות ב-4 כיתות

בנוסף לתצוגת הציוד המרשימה של חברת דל, שאר המציגות השותפות העסקיות והספונסורים השונים הציגו את שירותיהם ואף ערכו הגרלות שונות וחלקו למתעניינים שי צנוע. גם דוכני אוכל ושתייה לא חסרו כולל בר אלכוהול מקצועי שהכין במקום קוקטיילים טעימים.

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

מתחם כיתות הלימוד של דל – אוזניות חולקו למשתתפים כדי לשמוע הייטב גם ממרחק

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

עמדת צילום והדפסת מגנטים משוכללת

IOT – האינטרנט של הדברים – Internet Of Things

אחד הנושאים המרכזיים בכנס שאף הוצג במפגש המליאה לקראת סופו היה המילה האחרונה בעולם המחשוב ה – IOT, או בעברית "האינטרנט של הדברים". נושא זה הוצג ע"י מר מייק פאי אחד מרבים מנציגי דל שהגיעו מחו"ל לאירוע. הוא גם עמד מספר דקות על בימת המליאה והראה מנפלאות הנושא. גם בכיתות הלימוד וגם במסגרת התערוכה הדגישו את החדשנות ותרומת דל לציוד שמאפשר לרתום טכנולוגייה זו לחיי היומיום שלנו. בדוכן ה-IOT ראינו עמדת הדגמה של מערכת המשלבת חניית מכוניות בעיר עם חיישנים המדליקים מנורת חנייה עם כניסת המכונית לחנייה וכן דיווח למוקד עירוני על בוא המכונית עם אופצייה לרישום החנייה במאגר העירייה כולל אופצייה להוצאת דו"ח למקרה שאין אישור לחנייה במקום.

התערוכה

במיסגרת התערוכה הציגה חברת דל פתרונות שירותים ומוצרים במיגוון נושאים רחב כמו שרתים, פתרונות שירותים ומוצרים בנושאי איחסון (STORAGE), מוצרים שירותים ופתרונות בנושאי רשות (NETWORKING) וכן מוצרים חדשים ופתרונות בנושאי תחנות קצה (DELL CLIENT SOLUTIONS)

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

 

ביתן ה- CLIENT SOLUTION היה בין הגדולים שבתערוכה והציג מגוון רחב ויפה של מחשבים ניידים ונייחים וכן מוצרי TWO IN ONE שהם מחשבים ניידים המשמשים גם כטאבלטים לכל דבר בעזרת מנגנון פריק שמשחרר את המסך מהמיקלדת.

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

בתמונה מציג מר אורן לוי את אחד הטאבלטים של דל

בתערוכה הוצג גם מחשב AIO מודרני החוסך את רוב הכבילה המוכרת לנו ממחשבים ביתיים רגילים, וכן תחנת עבודה חזקה עם שני מעבדים לעבודות גרפיות כבדות.

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

אורן לוי, נציג דל מציג תחנה חזקה עם שני מעבדים ולידה משמאל AIO

בתערוכה הוצגו גם מחשבים קטנים שהם מחשבים רגילים לכל דבר רק עם מארז מוקטן שמאפשר להתקינם מאחורי המסך בעזרת מתאם VESA .

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

אורן לוי מציג מחשב מיני

בתחום הניידים שגם הוא הולך ומשתכלל הציג מר אורן לוי, נציג דל מתאם קטן המשמש כסוג של דוקינג סטיישין עם מחבר USB-C ההולך ותופס מקום בציוד המודרני כיום ובמיוחד בטלפונים ניידים. המתאם הזה מתחבר למחשב הנייד ומאפשר חיבורים נוספים כמו מסך חיצוני כבל רשת ועוד.

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

אורן לוי מחזיק מתאם USB-C חדש

באירוע השתתפו כאמור אנשי מחשוב רבים מארגונים שונים, והראו התעניינות רבה ליד הדוכנים השונים וניתן היה לשמוע דיונים ערים בענייני מחשוב בוערים.

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

משתתפים בוחנים ציוד חדש בהדגמה

בין הרצאה לביקור בביתן התערוכה ניתן היה לצפות במשתתפים לוקחים פסק זמן כדי להתעדכן בטלפונים הסלולריים ולדון בבעיות מחשוב שונות המציקות לכולם.

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

 

המליאה – סיום האירוע

לקראת סוף היום בשעה 16:00 התכנסו כל המשתתפים לסיום היום הארוך הזה בהשתתפות דמות מרכזית מחברת דל העולמית שזהותה נחשפה רק לקראת סוף היום. אירוע הסיום נפתח בהופעה מהוקצעת ורועשת של להקת שקטק המקסימה:

את האירוע נעל מייסד, בעלים ומנכ"ל Dell העולמית, מייקל דל ובנאום בן 35 דקות שכלל גם סשיין קטן של Q&A אמר: "הביצועים הישראליים מעוררים השראה בכל בעולם, חשוב לנו להיות בישראל. הטכנולוגיה מתפתחת פי 10 כל 5 שנים, תחשבו מה זה אומר לגבי תחומי החיים, יותר מחצי המכוניות על הכביש, יהיו מכוניות ללא נהג, ובכל התחומים נראה שינויים: חקלאות, אנרגיה, מכשור רפואי ועוד. ב-2021 כמות ההתקנים תעמוד על עשרות מיליארד והאתר יהיה איך לחבר בין כמות המידע לבין האנליטיקס, וליצור מזה משהו. קוראים לזה, המהפכה התעשייתית הבאה."
בהתייחס לרכישת EMC ציין דל, כי אלה "שתי חברות משלימות וחדשניות, שמטרתן לייעל את התהליך לקראת עתיד דיגיטלי. הטכנולוגיות החדשניות שאנחנו חלק מהן יירפאו מחלות, ייצרו משרות חדשות. אלו זמנים מרגשים."
בהקשר לישראל ציין דל כי "איכות הכישרון בישראל ידועה בכל העולם, ביקרתי היום במשרדים של EMC ושל DELL בהרצליה והתרגשתי לראות את הפיתוחים החדשים."
לקראת תום הנאום, חשף דל כי "כבר בקיץ הקרוב, החברה תיקרא DELL EMC והחברה המשותפת מיועדת להשיק בין 10-15 מוצרים חדשים".

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

מייקל דל מכריז על מיזוג דל עם חברת EMC

בסוף האירוע "נתקעו" משתתפים רבים על הספות הנוחות במתחם התערוכה ולא רצו לעזוב.

את נאומו המלא של מר מייקל דל ניתן לראות בלינק הבא:

חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב

לדיון בנושא: חברת דל מכריזה על קיץ חם בעולם המחשוב


10:00
  /  
24.5.2016
  
מאת: דניאל מטלון

1