הרובוט לאו לעזרת הנוסעים בשדה התעופה ג'נבה

גם זה הופך אוטומטי. הרובוט שיקצר לכם זמן המתנה בשדה התעופה

7:00
  /  
23.05.2016
  
מאת: צבי וורובל

רוב שדות התעופה מדווחים כי בכוונתם לזרז את הטיפול בנוסעים אך שדה התעופה ג'נבה אינו מפחד להתנסות בחידושים טכנולוגיים בכדי לזרז ולשפר את חווית הנוסעים העוברים דרכו.

אחד הפתרונות שאומץ החודש אשר בעבר סיפרנו לכם על BlipTrack לקיצור תורים למחצית מהזמן הרגיל, שהינו פתרון של חברת BLIP Systems מדנמרק עבור גילוי וניתוח עומסים, וזאת באמצעות זיהוי מספר הסמארטפונים, והטאבלטים והמחשבים הניידים הנמצאים במרחב שדה התעופה, על ידי קליטת ה- MAC address של כל אחר מהמכשירים מתוך שידורי ה- Bluetooth והרשת האלחוטית.

הפתרון החדיש שנכנס השבוע לשימוש הוא הרובוט LEO מאת חברת SITA משוויץ המתמחה בתחום תקשורת בתחבורה האווירית ופתרונות IT, הינו רובוט מטען חדיש לטיפול בכבודת הנוסע באופן אוטונומי.

הרובוט לאו לעזרת הנוסעים בשדה התעופה ג'נבה

שדה תעופה זה, הוא הראשון המאפשר SITA Scan&Fly לנוסעים לבצע צ'ק-אין של המטען שלהם עם או בלי מטען מתויג מראש על מנת להגדיל את קיבולת מסוף הנוסעים ולשפר את חוויית הנוסע.
כמו כן, יש לרובוט יכולת הימנעות ממכשולים ומסוגל לנווט בסביבה סואנת.

צפו ברובוט ליאו בפעולה

שם הרובוט ליאו הוא על השם ממציא הרובוט הראשון ליאונרדו דה וינצ'י.

איך ליאו הרובוט עובד?
על גבי הרובוט יש לגעת בממשק Scan&Fly ואז נפתחות דלתות תא המטען שלו בכדי לאפשר לנוסעים למקם את תיקיהם בפנים. לאחר מכן, על הנוסע לסרוק את כרטיסי עלייה למטוס ומודפסים תגי סימון התיקים על מנת להצמידם למקומם. לאחר שהמזוודות עמוסות ו מתויגות, דלת התא נסגרת וליאו מציג השער ואת שעת יציאה למטוס.

הרובוט לאו לעזרת הנוסעים בשדה התעופה ג'נבה

בסיום, ליאו לוקח את התיקים ישירות למסוף טיפול במטען על מנת שיעלה בטיסה הנכונה. את דלתות הרובוט ניתן לפתוח מחדש רק על ידי המפעיל בפריקת המטען בשדה התעופה.

כרגע הרובוט בשלבי ניסוי בשדה וכנראה שאת עבודת צ'ק-אין מבצע כראוי אבל מעניין איך רובוט זה יתמודד מול כמות האנשים הגדולה המסתובבים בשדה.

לדיון בנושא: הרובוט לאו לעזרת הנוסעים בשדה התעופה ג'נבה


7:00
  /  
23.5.2016
  
מאת: צבי וורובל

1