LG G5 וחברים – העולם מוכן למודולרי?

הLG G5 הגיע אלינו לביקורת והוא לא לבד. ביחד עם החברים שלו ניסינו לגלות האם המודולר זה הדבר הבא. איך ...

7:00
  /  
18.05.2016
  
מאת: עמית לגו , אלי חבוש

LG G5 & Friends - ביקורת

הביקורת על ה G5 לא היתה פשוטה. LG השיקה עם מכשיר הדגל עוד מספר מוצרים משלימים ושלחה אלינו את כולם. בדקנו את הסמארטפון וגם את המודולים הקיימים היום ובנוסף תוכלו לצפות בסרטוני 360 מעלות שביצענו עם מצלמת ה 360. 

הקופסה

בקופסה של הG5 נקבל מטען שתומך בהטענה מהירה, כבל USB-Type C, חוברות הפעלה, אוזניות, מתאם להוצאת הסים וכרטיס הזיכרון וכמובן המכשיר עצמו. סרטון מלא לפתיחת הקופסה כולל קופסאות המודולים, תוכלו לראות כאן.

ביקורת וידאו

מתכת או לא מתכת? – עיצוב ואיכות בנייה

LG ידועה בכך שניתן להחליף את סוללת הסמארטפון שלהם בקלות וללא כלים מיוחדים, ולפני השקת המכשיר לא הבנו בדיוק כיצד LG עומדת לעשות זאת שוב עם מכשיר מתכתי. עם הG5 החברה הצליחה לעשות זאת שוב עם מנגנון מיוחד שמשלב לא רק החלפת סוללה אלא גם החלפת מודולים שעל כך נדבר בהמשך. לא ניתן להגיד שהדבר לא פגע מעט בעיצוב המכשיר, אך לא בצורה חמורה מאוד. כתוצאה מהחלק התחתון שמתפרק, הקווים בצד המכשיר היו מעט לא אחידים, אך זה לא פגע בהרגשה במידה רבה.

LG G5 & Friends - ביקורת

החברה ציינה מספר פעמים שהמכשיר עשוי ממתכת אך היו כאלה שטענו שהמכשיר עשוי מפלסטיק, הנושא נבדק יותר לעומק והתגלה כי אותו פלסטיק, הוא בעצם צבע הבסיס של המכשיר, והG5 אכן עשוי ממתכת. עם זאת, כאשר נאחוז במכשיר לא נגע במתכת בדיוק אלא בסוג של תרכובת מתכתית שעשויה מאלומיניום, שבתוכה כבר שילבו באופן בלתי נראה את האנטנות של המכשיר. אמנם המכשיר אינו מרגיש מתכתי, אך הוא מרגיש מסיבי ונוח ביד וגם אין לו את החלקלקות שיש לסמארטפונים אחרים בשוק.

בצידי המכשיר נוכל להרגיש חדות מסויימת בשוליים. זה קצת הפריע ביד והיתה תחושה כאילו לא הסרנו את כל המדבקות במכשיר.

LG G5 & Friends - ביקורת

העיצוב של המכשיר הוא עניין של טעם אישי, ראינו מכשירים יפים יותר בעבר של LG, הגב נראה פשוט למדי אך במבט מלפנים הוא נראה כמו כל מכשיר אחר. חיישן טביעת האצבע הוא בגב המכשיר ומשולב עם כפתור הנעילה. כבר שוחחנו רבות על מיקומי כפתור הנעילה וחיששן טביעות האצבע כשיש 2 אסכולות – האחת לשלב בגב המכשיר והשניה בפני המכשיר למטה (כמו סמסונג ואפל למשל). אנחנו חובבי האסכולה השנייה. לטעמנו מיקום הכפתור בגב המכשיר בעייתי כשנרצה להדליק את המכשיר כשהוא על השולחן בלי הצורך להרים אותו. אחרים יאמרו שהשילוב בחלק האחורי דווקא נוח וטבעי יותר. בנוסף לכך, חיישן טביעת האצבע עבד רק ב40% מהמקרים, הוא לא היה מהיר כמו בסמארטפונים אחרים (אך מהיר מספיק), וכנראה בשל העובדה שהחיישן עובד גם ללא לחיצה פיזית על הכפתור, לפעמים הוא גם סרק את האצבע בטעות כמה פעמים ברצף ואילץ להשתמש רק בקוד הגיבוי כדי לפתוח את המכשיר. 

LG G5 & Friends - ביקורת

מסך מעולה עם Always on

המסך בG5 הוא מעולה, והכל נראה חד מאוד עם רזולוציית QHD. המסך של הG5 מגיע בגודל "5.3, והוא מעט קטן יותר מדגמים קודמים, מה שתורם לשימוש ביד אחת עם המכשיר. המסך די בהיר, עם פאנל LCD ועם צבעים טובים ומדוייקים. זוויות הצפייה מעולות, והגוון של הצבע הלבן במסך היה לבן מאוד נקי, בלי נטייה לגוון קר או חם יותר.

LG G5 & Friends - ביקורת

בדומה לV10, החברה שילבה בG5 מסך Always on (תמיד דלוק), שהפעם היה משולב במסך עצמו מאשר במסך שני, אותו ניתן לראות כאשר המכשיר נעול והוא מציג מידע כמו שעה או חתימה אישית. בנוסף, המסך מציג מאילו אפליקציות קיבלנו התראות חדשות ומידע כללי על התאריך והיום, ובהשוואה למתחרים כמו הGalaxy S7, מסך הAlways on של LG מפורט הרבה יותר.

LG G5 & Friends - ביקורתLG G5 & Friends - ביקורת

מסך ה-Always on של LG היה מאוד כהה, ובעוד שבתוך הבית היה ניתן להבחין בו, תחת אור שמש הוא היה ממש בלתי נראה ולא ניתן היה להבחין בו. בנוסף, המכשיר יודע מתי הכנסת אותו לכיס והוא מכבה את מסך הAlways on באופן אוטומטי.

LG G5 & Friends - ביקורת

מסך הAlways on בבית

LG G5 & Friends - ביקורת

מסך הAlways on בשמש – כמעט בלתי נראה

ממשק המשתמש – לאן מגירת האפליקציות נעלמה?

ממשק המשתמש של LG השתנה רבות לטובה, והחברה דאגה הפעם לשפר ולעשות את הממשק בצורה הטובה ביותר. הממשק רץ על גבי אנדרואיד 6.0.1 מרשמלו, וכל אותן אפליקציות שהגיעו עם המכשיר והאיטו את הממשק שלו הוסרו, ומה שנשאר לנו זה ממשק נקי מאוד. זהו בהחלט הממשק הנקי ביותר שLG אי פעם עשתה בסמארטפון, והוא רץ מהר מאוד ובצורה חלקה.

LG G5 & Friends - ביקורת

LG G5 & Friends - ביקורתLG G5 & Friends - ביקורת

הממשק מעוצב בצורה יפה מאוד עד לדברים הקטנים, כמו השילוב של הטורקיז והלבן בהגדרות של מסך ההתראות, ועד האפשרות לשנות את מסך ההגדרות מכזה עם לשוניות לרשימה בדומה לגרסאות הנדרואיד בנקסוס. אפשרויות כמו Smart Bulletin ואפליקציות Qslide עדיין נוכחות בG5 אך בצורה כזאת שהן לא מופיעות אם לא אפשרנו אותן בהגדרות. לדוגמה Smart Bulletin כבוי באופן ברירת מחדל והוא מוחבא בהגדרות. ניתן גם להוריד ולשנות ערכות נושא במכשיר בדומה לGalaxy S7.

LG G5 & Friends - ביקורתLG G5 & Friends - ביקורת

השינוי הגדול ביותר בממשק הוא חוסר מגירת האפליקציות ממש כמו באייפון. LG כעת החליטו להסיר לגמרי את מגירת האפליקציות מהממשק שלהם, אך הם השאירו שני דרכים להחזיר את המגירה בחזרה. הדרך הראשונה היא לעבור לEasyHome בהגדרות תחת בחר בית, אך זה הופך את מסך המכשיר למסך עם אייקונים גדולים וממשק לדור הזקן יותר עם כתב גדול יותר, ובזבוז של מקום על המסך. האפשרות השנייה היא להוריד את הלאונצ'ר של LG. בשביל זה נצטרך להיכנס לחנות האפליקציות של LG, חנות הSmartWorld, שם בין היתר נוכל למצוא גם את אפליקציות הניהול של החברים. בחיפוש נרשום LG Home 4.0 במדויק, ונוריד את האפליקציה. הלאונצ'ר, פשוט מאוד, לוקח את הממשק של LG ומוסיף לו מגירת אפליקציות. LG גם החליטה להסיר את האפשרות להריץ שתי אפליקציות בו זמנית, אך האפשרות הזו כנראה תגיע באופן מובנה בהמשך עם Android N.

LG G5 & Friends - ביקורת

לפני התקנת הלאונצ'ר

LG G5 & Friends - ביקורת

אחרי התקנת הלאונצ'ר

ניתן לשנות גם את סדר אייקוני הניווט ולהוסיף אייקונים נוספים כמו הורדת מסך ההתראות, הפעלת אפליקציות Qslide וגם אייקון שמצלם את המסך ונותן לנו לערוך ישירות את הצילום. בסך הכל נחמד לראות שLG הקשיבה הפעם, ועשתה ממשק ששומר על מהירות המכשיר, והוא לא מגיע עם יותר מדי אפליקציות מובנות שמאטות את פעילות המכשיר.

LG G5 & Friends - ביקורתLG G5 & Friends - ביקורת

מצלמה עם עדשה רחבה

בזמן האחרון החל טרנד של זוג מצלמות בסמארטפון, וכך גם הG5 מגיע עם זוג מצלמות אחוריות. האחת 16 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של f/1.8 ומייצב תמונה אופטי (OIS), והשנייה 8 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.4 ושדה ראיה של 135 מעלות. אין ספק שהמצלמה עם העדשה הרחבה היא התכונה הטובה ביותר שיש לG5 להציע. מיד מבחינים בהבדל, ויש הבדל לא קטן, בין העדשה הרגילה לעדשה הרחבה. נגיד שאנחנו במקום גדול ואנו רוצים לתפוס את כולו בתמונה אחת גדולה, אך לא עם צילום פנורמה שעלול להשתבש מעט. כעת, באמצעות העדשה הרחבה של המכשיר ניתן לתפוס יותר פרטים בתמונה. כדי להשתמש בעדשה הרחבה נצטרך ללחוץ על הכפתור בממשק המצלמה, או אחרת ניתן להקטין את הזום והמכשיר יעבור אוטומטית לעדשה הרחבה.

ממשק המצלמה לא השתנה כמעט בכלל מהG4 או הV10, ובדומה למכשירים הללו, יש כמה מצבים לצילום תמונה כמו אפקטים שונים, HDR, צילום בהילוך איטי או מהיר, תמונה שניתן להדגיש את החלק האמצעי שלה (תמונה מוקפצת), תמונת פנורמה וMulti-View – מחלקים את המסך לכמה חלקים, שכל חלק מצולם במצלמה אחרת (אפשרות לשנות את המיקום של החלקים ואת מספר החלקים בתמונה). בנוסף, לחובבי הצילום המקצועי, באפלקיציית המצלמה יש ממשק צילום מקצועי ממש כמו במצלמות DSLR עם הגדרות כמו ISO, מהירות צמצם, איזון לבן ופוקוס.

LG G5 & Friends - ביקורת

 

LG G5 וחברים - העולם מוכן למודולרי?

צילום באור יום על מצב אוטומט

LG G5 וחברים - העולם מוכן למודולרי?

צילום בזוית רגילה

LG G5 וחברים - העולם מוכן למודולרי?

הרחבת התמונה לזוית רחבה

LG G5 וחברים - העולם מוכן למודולרי?

צילום באור יום בזוית רגילה

LG G5 וחברים - העולם מוכן למודולרי?

הרחבת זוית

LG G5 וחברים - העולם מוכן למודולרי?

צילום בזוית רחבה 

LG G5 וחברים - העולם מוכן למודולרי?

צילום בתוך אולם מואר

LG G5 וחברים - העולם מוכן למודולרי?

צילום בזוית רחבה לצילום מרשים יותר

התמונות בG5 יוצאות מעולה, והמצלמה שלו היא בהחלט אחת מהטובות בשוק. התמונות יוצאות חדות עם המון פרטים, הצבעים נראים טבעים ולא מרוחים או מודגשים מדי, זאת תודות לחיישן הצבע במכשיר, והמצלמה לא מחדדת יותר מדי את התמונה. למצלמה יש נטייה קטנה להתעלם מהצל בחלק מהתמונות, אך זה לא משהו שמצב HDR לא יכול לסדר.

המצלמה דומה מאוד למכשירים אחרים כשמדובר בצילום חושך, והיא נוטה להדגיש יותר מדי את הפרטים המוארים וניתן לראות גם המון טשטוש רעשים בתמונה במיוחד בצילומים בלילה. למצלמה יש חיישן פוקוס לייזר בדומה למכשירים הקודמים, אך בלילה למצלמה נדרש זמן קצר יותר ארוך כדי לעשות פוקוס בתמונות.

מצלמת הסלפי בG5 לוקחת תמונות מעולות בין אם זה באור או בחושך. המצלמה מצלמת ברזולוצייה של 8 מגה-פיקסל ועם מפתח צמצם של f/2.0. זו לא מצלמת הסלפי הטובה ביותר בשוק, אך היא טובה מאוד עם תמונות מעולות.

LG G5 & Friends - ביקורת

LG G5 וחברים - העולם מוכן למודולרי?

החברים והאם אנחנו באמת צריכים מודולאריות?

החברים שLG השיקה עם הG5 הם בעצם מודולים שמתחברים לטלפון, ותפקידם לתת יכולות ותכונות נוספות למכשיר. כדי להחליף בין המודולים היה צריך לשלוף את הסוללה, לנתק אותה מהמודול הקודם, מה שנראה דבר קל אך ממש לא, לחבר אותה למודול החדש ולהחזיר את המודול למכשיר. הסוללה מרגישה כאילו מישהו הדביק אותה למודול, והשליפה שלה בכלל לא טבעית ונראה היה בכל פעם כאילו אנחנו שוברים משהו. שני המודולים היחידים הזמינים כרגע: מודול הCAM Plus ומודול הHi-Fi Plus שהוא בעצם DAC הגיעו אלינו לביקורת. בינתיים אכן יש רק שני מודולים, אך LG שחררה את קוד הפיתוח בתקווה שמפתחים אחרים יעשו עוד כאלו, ובכך ישאירו את הG5 רלוונטי לזמן רב. בנוסף, זהו התקדמות לתחום המודולריות בסמארטפונים, כמו לדוגמה Project Era של גוגל.

אבל האם המודולים הם הדבר הבא? לעת עתה לא נראה שקיבלנו מהפיכה של ממש מבחינה מודולרית. דב מורן ניסה בעבר להביא מכשירים מודולאים לשוק (מודו) אך המהלך שלו לא ממש הצליח ויש כאלה שאמרו שהוא הקדים את זמנו. הפעם לא ניתן להגיד ש LG הקדימה את זמנה אבל לא בטוח שהעולם מוכן לסגנון כזה של מודולאריות.

LG תאלץ אותנו לחשוב לפני היציאה מהבית מה אנחנו רוצים לעשות היום. האם זה יהיה יום של צילום? האם זה יהיה יום של שמיעת מוסיקה? ובהתאם לשאת איתנו את המודול המתאים ולהחליף במידת הצורך. לא בטוח שגם האחרות שעובדות על מודולאריות נמצאות בכיוון הנכון. אולי הכל עניין של הרגל…

LG G5 & Friends - ביקורת

מודול הCAM Plus

מודול הCAM Plus של LG מאפשר שליטה טובה יותר על המכשיר בעת צילום תמונות או סרטונים, ונותן לנו גם שלל של כפתורים כמו כפתור לפתיחת המצלמה ולסגירתה, כפתור לצילום וידיאו, כפתור לצילום תמונה שניתן ללחוץ עליו בקלות כדי לפקס את התמונה לפני הצילום, וגם גלגל לזום. המודול מגיע גם סוללת 1200mAh שמוסיפה למודול נפח והופכת אותו לדי גדול אבל היא יכולה להטעין את סוללת המכשיר תוך כדי שימוש. המודול הזה אולי לא ממש שימושי לצלמים מקצועיים אלא יותר לחובבים שרוצים החזקה נוחה יותר של המכשיר ביד ונוחות של כפתורים פיזים.

LG G5 & Friends - ביקורת

מודול הHi-Fi Plus

מודול הHi-Fi Plus הוא DAC לG5 שנוצר בשיתוף עם חברת האודיו Bang & Olufsen. לאלו שלא יודעים DAC הוא רכיב אלקטרוני שתפקידו המרת אות דיגיטלי לאנלוגי. מלבד היותו DAC של חברת Sabre ES9028C2M, המודול הוא גם מגבר לאוזניות (Sabre 9602c), והוא תומך בניגון קבצי מוזיקה באיכות גבוהה עד 32bit/384KHz. הG5 כבר תומך בניגון קבצי 24bit תודות למעבד הSnapdragon 820 שמגיע איתו, אך המודול מציג שיפור שניתן לשים לב אליו באיכות הסאונד שיוצאת מן המכשיר, ורשמיי הם מאוד חיובים כשזה נוגע לאיכות הסאונד מהמודול. המודול הופך את המכשיר למעט גבוה יותר אך הוא אינו פוגע בעיצוב שלו. דבר נוסף שמעולה במודול הזה הוא שניתן להשתמש בו עם מכשירים אחרים כמו מחשב או אפילו סמארטפונים אחרים שיש להם חיבור USB Type-C. ברגע הראשון שחיברנו אוזניות למודול, שדרך אגב יש לו יציאת אוזניות נפרדת לזו של המכשיר עצמו, גילינו שהווליום שלו מאוד חזק תודות להגברה, והדבר הראשון היה כמובן להנמיך אותו. יש דיליי קצר מהרגע שנחבר את האוזניות למודול ועד שנוכל לשמוע מהם משהו, ומיד לאחר מכן נקבל איקון של Hi-Fi במסך ההתראות.

LG G5 & Friends - ביקורת

LG G5 & Friends - ביקורת

מצלמת 360

אחד האביזרים שממש כיף להשתמש בהם, הם מדהימים בפעם הראשונה והשנייה, שוברים קרח במסיבות אבל אחרי כמה זמן מחפשים מה לעשות איתם.

מצלמת ה 360 תצלם את הסביבה שלכם ב 360 מעלות – למעלה למטה ולצדדים בוידאו ובסטילס. צילום הוידאו באיכות של 1080P כשהתוצאה נראית טובה אבל לא מעולה. הסוללה באביזר הזה תספיק לצילומים היומיים שלכם אבל לא יותר מזה ולא תוכלו לצלם איתה לאורך כל היום שלכם או להשתמש בה גם ביום שלמחרת.

ההטענה של המצלמה מתבעת באמצעות חיבור USB C ואחד החסרונות הוא שלא תוכלו לטעון אותה ולצלם בו זמנית על חצובה משום ששם נמצא חיבור הטעינה.

הצימוד של המצלמה למכשיר שלכם מתבצע באמצעות אפליקציית החברים של LG שתזהה את המצלמה ותתחבר אליה. באותו הרגע תראו את הנוף מבעד לעדשה אחת מתוך השתיים כשתוכלו להחליף ביניהן. הצילום לעומת זאת יתבצע בשתיהן במקביל ליצירת צילום ב 360 מעלות. תוכלו לבחור בכל זאת לצלם רק באמצעות עדשה אחת.

החיבור לא היה תמיד טוב ולפעמים לקח זמן ארוך מידי כך שלא ניתן לבצע צילום גרילה מיידי.

המצלמה מסוגלת להתחבר למכשירים אחרים ולאו דווקא למכשירי G5. יתרון גדול. ניסינו גם עם מכשירים אחרים וזה בהחלט עובד.

לאחר הצילום, שיתבצע על גבי כרטיס זיכרון שהכנסנו למצלמה מבעוד מועד, נוכל לראות את מה שצילמנו על גבי המכשיר. הפעולה של צפייה בצילום תוריד אוטומטית את התמונה או הוידאו למכשיר. תמונה תיקח שניה וחצי לרדת אבל וידאו יכול לקח אפילו שעה לעבור למכשיר. רק לאחר מכן ניתן יהיה לצפות בוידאו על גבי מסך המכשיר באופן היקפי של 360 – תנועה של המכשיר לצדדים תזיז גם את התמונה, ממש כאילו אנחנו שם באותו הרגע.

את הוידאו תוכלו להעלות ליוטיוב דרך האפחיקציה של LG בלבד. יוטיוב תומכת היום בסרטוני 360 ככה שלאחר ההעלאה תוכלו לשתף את הסרטון גם לחברים שלכם שיוכלו לראות אתכם ב 360 מעלות ואפילו להרכיב משקפיים מתאימים ולהסתכל מסביבכם כאילו הייתם ביחד עם הצלם במקום.

דוגמאות סרטוני 360 מעלות שביצענו. לצפייה מיטבית יש לצפות באמצעות מכשיר סלולרי דרך יוטיוב. תזיזו את המכשיר בזמן הצפייה בסרטונים:

משחק כדורסל ב 360:

נהיגת שטח על RZR ב 360:

ביצועים, סאונד וחיי סוללה

הG5 רץ חלק מאוד, זאת תודות למעבד הSnapdragon 820 ול4GB RAM שמגבים אותו. תודות לRAM, המכשיר מסוגל לנתב בין שלל אפליקציות תוך כמה שניות, בדיוק מהמקום שעצרתי בו, ללא שיהוק. איכות הסאונד דרך הרמקול היחיד בתחתית המכשיר היא נחמדה, והווליום הוא גם יחסית גבוה. 

LG G5 & Friends - ביקורתLG G5 & Friends - ביקורת

LG G5 & Friends - ביקורתLG G5 & Friends - האם סמארטפון מודולרי זה הדבר הבא?

הסוללה בG5 מגיעה בנפח קצת נמוך מהמתחרים בנפח של 2800mAh. בשימוש יומיומי רגיל לחלוטין הסוללה תוכל להחזיק מעמד יום שלם בקלות, בשימוש מעט כבד יותר, נוכל לקבל בין שלוש לארבע שעות עם המסך דלוק לפני שנצטרך הטענה. לG5 יש תכונה שמבדילה אותו מסמארטפונים אחרים והיא האפשרות להחלפת הסוללה באופן מהיר. מנגנון החלפת הסוללה קשיח למדי, כל פעם שהחלפתי סוללה הרגשתי כאילו אני שובר את המנגנון. אני לא יכול להגיד שום דבר על עמידות המנגנון, אלא זה מבחן הזמן שיגיד לנו אם הסוללה לא תיפול לנו באמצע שיחה. בכל מקרה זו תכונה מעולה לסמארטפון, וזה נותן הזדמנות להמשיך להשתמש במכשיר גם אחרי שהסוללה נגמרת ללא צורך בהטענה. בכל מקרה, לכל הדואגים, המכשיר מצויד בQuick Charge 3.0 של Qualcomm. מבדיקתנו טעינת המכשיר באופן מלא תיקח לנו כשעה ו22 דקות בזמן שנקבל 50% טעינה בתוך פחות מחצי שעה.

בתחתית המכשיר נקבל את חיבור ה USB C, חיבור שהופך לאט לאט לסטנדרט במכשירים החדשים. תתחילו להתרגל להחליף את הכבלים שלכם.

LG G5 & Friends - ביקורתLG G5 & Friends - ביקורת

LG G5 & Friends - ביקורת

סיכום

הטוב

 • סוללה ניתנת להחלפה מהירה ועם טעינה מהירה
 • המכשיר מרגיש מסיבי ונוח ביד, לא חלקלק כמו סמארטפונים אחרים
 • מסך מעולה וחד
 • ממשק נקי מאוד בלי אפלקיציות מיותרות
 • מצלמה מעולה עם OIS ואפשרויות צילום רבות ומתקדמות כמו במצלמה מקצועית
 • העדשה הרחבה היא תוספת נהדרת שתורמת רבות לצילום
 • רעיון המודולים הוא טוב מאוד, והמודולים עצמם עובדים מעולה.
 • מסך הAlways on מספק יותר מידע ממסך הAlways on של שאר המתחרים כמו התראות, זמן ותאריך.

הרע

 • עיצוב לא אחיד כתוצאה מהמכניזם להחלפת הסוללה והמודולים
 • העיצוב הכולל של המכשיר הוא לא יותר מנחמד (שוב זה עניין של טעם אישי)
 • כאשר אוחזים במכשיר לא נוגעים במתכת בדיוק אלא בסוג של תערובת
 • חיישן טביעת האצבע במיקום לא נוח, ועובד טוב רק בפעם השלישית או הרביעית שמניחים עליו את האצבע.
 • מסך הAlways on הוא כהה מאוד, ולכן קשה מאוד לראות אותו בשמש.
 • צריך להוריד לאונצ'ר מהחנות של LG כדי להחזיר את מגירת האפליקציות.

הG5 של LG הוא מכשיר טוב, הוא מהיר וחזק עם ממש נקי מאוד בלי אפליקציות מיותרות, יש לו סוללה מתחלפת והוא מרגיש מסיבי ונוח ביד למרות שאנו לא בדיוק אוחזים במתכת. המצלמה מעולה, והעדשה הרחבה הופכת את המצלמה של הG5 למושלמת. המסך מעולה וחד, והחברים שהם בעצם מודולים עובדים מעולה והרעיון שלהם הוא טוב מאוד. מודול המצלמה שימושי לצלמים חובבים והDAC משפר במידה רבה את הסאונד של המכשיר. כמו כן, הSDK של המודולים זמין למפתחים, מה שיתן לנו בעתיד עוד מודולים שיכולים להשאיר את המכשיר ואת החברים שלו רלוונטים לזמן רב.

למרות כל זה, העיצוב לא ממש אחיד בגלל דרך החלפת המודולים, העיצוב רק נחמד לדעתי, באחיזת המכשיר לא נוגעים במתכת בדיוק, חיישן טביעת האצבע במיקום לא נוח והוא עבד רק ב40% מהמקרים. בנוסף, מסך הAlways on כהה מאוד, ולכן קשה מאוד לראות אותו בשמש, וצריך להוריד לאונצ'ר רק כדי להחזיר את מגירת האפליקציות חזרה למסך הבית.

בכל הקשור למודולים ולחברים של LG, אז נכון, החברה בהחלט מחדשת לנו בתחום שנהיה אפור מידי בתקופה האחרונה וכיף לקבל משב רוח כה מרענן מידי פעם. המודולים הם עניין של זמן וצריך לראות האם הקהל יצליח להתרגל לצורך בהחלפה של מודול בהתאם לסצנה הצפויה שלנו במהלך היום. לדב מורן בטח יש כמה דברים להגיד בנושא. 

לדיון בנושא: LG G5 וחברים – העולם מוכן למודולרי?


7:00
  /  
18.5.2016
  
מאת: עמית לגו , אלי חבוש

1