סרט ליום העצמאות – שכנים 2 (Neighbors 2: Sorority Rising)

"שכנים 2" ריאליסטי ומצחיק כמו הסרט הראשון. למרות שההומור לפעמים נופל למחוזות הקיצוניים יותר.

20:00
  /  
11.05.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"שכנים 2" הוא סרט ההמשך של "שכנים", שיצא ב-2014 והפך לאחד הסרטים המצליחים של אותו קיץ. העלילה תופסת את גיבורי הסרט הראשון בצומת דרכים בחייהם. הזוג מאק (סת' רוגן) וקלי (רוז ביירן) רדנר מרחיבים את המשפחה ומנסים למכור את הבית שלהם כדי לעבור לבית יותר גדול ושקט . הסטודנט הפרוע טדי סנדרס (זאק אפרון), מרגיש תקוע ולא יודע מה לעשות עם עצמו בזמן שחבריו הטובים כבר עם זוגיות וקריירה מצליחה. כאשר הוא מגלה ששלוש סטודנטיות מחליטות לשכור את הבית הישן שבו הוא גר בתקופת הקולג' במטרה להקים אחוות סטודנטיות משלהן, הוא מחליט לשמש להן כמנטור. הן שוכרות את הבית, מקימות אחווה ועושות שורה של מסיבות פרועות ומצליחות. אך כאשר ראש האחוה (קלואי גרייס מורץ) מתעמתת עם מאק וקלי, העניינים יוצאים משליטה. איך זה יתפתח?, תצטרכו לראות את הסרט כדי לדעת.

 סרט לחג-שכנים 2 ( Neighbors 2: Sorority Rising )

לביקורת

אני אהבתי מאוד את "שכנים" וכאשר סיכמתי את 2014 שמתי אותו במקום גבוה ברשימת סרטי השנה שלי. מלבד העובדה שהוא היה מאוד מצחיק, אהבתי את העובדה שהוא היה ריאליסטי והמחיז בצורה הומוריסטית את היחסים המתוחים שיש בין שכנים ברחבי העולם. סרט ההמשך די דומה לקודם. הדבר היחיד ששונה בו הוא העובדה שהפעם יש שלוש עלילות שמתנהלות בנפרד בחצי הראשון של הסרט ומתחברות בחצי השני. בהתחלה קצת חששתי מכך שזה יגרום לסרט להתבלגן, אבל העלילה זורמת בצורה יפה והיא מתפתחת ככל שהסרט מתקדם.

 סרט לחג-שכנים 2 ( Neighbors 2: Sorority Rising )

כמו בסרט הראשון, גם ב"שכנים 2" יש צד ריאליסטי. הפעם הבמאי ניקולס סטולר והתסריטאים מגחיכים את אי הנעימות שבקניית בית או בשכירת דירה, כאשר הקונים/שוכרים מגיעים לבית ונפגשים עם בעל הבית או המתווך ומסתכלים על הנכס לפני שהם מחליטים אם לקחת אותו. כל מי שקנה בית או שכר דירה במהלך החיים שלו עבר את המצב הלא נעים הזה והקטעים הללו בסרט הם מאוד מצחיקים. משהו נוסף שמציגים בצורה מאוד יפה בסרט הוא את האנשים הללו שהיו דמויות דומיננטיות בתיכון/בצבא/בלימודים וכשאתה פוגש אותם אחרי הרבה שנים אתה מבין שהם נמצאים באותה נקודה שבה עזבת אותם. יצא לי להכיר המון אנשים כאלו והדמות של טדי סנדרס מאוד הזכירה לי אותם. 

 סרט לחג-שכנים 2 ( Neighbors 2: Sorority Rising )

מבחינת ההומור והבדיחות, מי שראה את הסרט הראשון יצחק ממנו יצחק גם כאן. הבעיה היא שבחצי השני שלו, הסרט מתנהל באותה תבנית תבנית בדיחות כמו בסרט הראשון. אבל, כדי לא להידמות לו הוא מעלה להילוך גבוה וההומור נהיה הרבה יותר גרפי וקיצוני עד לרמה שבה למרות שצחקתי, לא הסתכלתי על המסך. לשמחתי, זה קרה רק לרבע שעה ולאחריה הסרט חזר לקצב הרגיל שלו. מבחינת המשחק, סת' רוגן מצויין בתור מאק הנוירוטי, רוז ביירן מצחיקה וחמודה בתור קלי וקלואי גרייס מורץ מכניסה רוח נעורים ושובבות לתפקיד מנהיגת האחווה המרדנית והפרועה. כמו בסרט הראשון, גם הפעם מי שגונב את ההצגה הוא זאק אפרון, שמוכיח שהוא שחקן קומי מבוזבז עם טיימינג מהאגדות. הסצינות שלו עם דייב פרנקו ובהמשך גם עם סת' רוגן מאוד מצחיקות ובגללן שווה לראות את הסרט.

 סרט לחג-שכנים 2 ( Neighbors 2: Sorority Rising )

בקיצור-אפשר לראות.

 סרט לחג-שכנים 2 ( Neighbors 2: Sorority Rising )

"שכנים 2"– ארצות-הברית 2016. 92 דקות. בימוי: ניקולס סטולר. תסריט: אנדרו ג'יי כהן, ברנדון אובראיין, ניקולס סטולר, סת' רוגן, אוון גולדברג. שחקנים: סת' רוגן, רוז ביירן, זאק אפרון, קלואי גרייס מורץ, דייב פרנקו, סלינה גומז, ליסה קודרו, קלסי גראמר. 

 

לדיון בנושא: סרט ליום העצמאות – שכנים 2 (Neighbors 2: Sorority Rising)


20:00
  /  
11.5.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1