ג'נרל פילטר – האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?

לאחרונה קרו שני אירועים אצלי שגרמו לי להסתכל על פילטר רציני לבית ואז, כאילו במכוון, קיבלתי פניה מחברת ג'נרל בר ...

11:00
  /  
21.04.2016
  
מאת: מרטין סבג

רקע

הרבה יודעים שמאז שהקמנו את HT Cafe, נהייתי מכור לא קטן לקפה, לא בכמות בהכרח, אבל לבטח בדרישה לאיכות ובמיסיונריות שלי לתרבות הקפה. אחת הגאוות הגדולות שלי היא ה- Elektra Semiautomatica Casa , שכמה שהיא יפה ואופה, ככה היא לא אמינה ולא ידידותית….תמיד אני משווה אותה לאלפא ספיידר 69' – אחלה חווית נהיגה, אבל דורשת תחזוקה גבוהה…..הנה דיון שהתפתח לא מזמן בנושא.

ובכן, לפני מספר חודשים החלו תקלות, אחת אחרי השניה, מה שהובילו אותי להכניס אותה לרוני קפה למה שבסוף יצא כשיפוץ כללי של המכונה, כאשר הסיבה העיקרית היא אבנית ומשקעים אחרים במים, שחשבתי, ברוב תמימותי, שהבריטה שלי אמורה היתה למנוע.

דבר נוסף שקרה לאחרונה בכפר-סבא, עיר מגורי, הוא שמפעל המים הפסיק לשאוב מים לעיר מהבארות המקומיים (שתמיד הצטיינו באיכות מים גבוהה) ועברו לקחת מים ממקורות, מה שהעלה את כמות האבנית והמשקעים, כמו גם טעם של כלור במים וככל הנראה, היה הזרז לבעיות במכונה.

אחרי התיקון של המכונה החלטתי שאני חייב לטפל בנושא ברצינות בצורת פילטר ראשי לדירה ובדיוק כשהתחלתי לחקור את הנושא בפורומים שלנו (ויש לא מעט ידע ומידע שם) קיבלתי הודעת יח"צ מחברת "ג'נרל בר " לגבי פילטר מים חדש שהם החלו לשווק, שהם עצמם עומדים מאחורי הפיתוח שלו כולל כמה פטנטים.

אז אמרתי, למה שלא ננסה את זה ועל הדרך נדווח לכם איך זה עובד מנקודת מבט של הדיוט שאין לו זמן לפרוקייטים DIY מצד אחד ומצד שני יכול לבחון את התוצאה בעיניים של משתמש ביתי (קומקום, טעם המים וכמובן טעם הקפה).

כמו שכתבתי, יש המון מידע בפורומים שלנו על נושא פילטרים, מרככי מים, אוזמוזה הפוכה ועוד מיני מושגים, שאני חייב להודות, אני לא ממש מבין בהם. מטרת הסקירה הזו היא כצרכן שלא מבין ממש בטכנולוגיות סינון אלא כצרכן שמבין שהוא צריך פילטר כזה (למדתי בדרך הקשה, תרתי משמע), וקיבלתי הצעה לנסות פילטר שלפי הגודל שלו, הייתי קצת סקפטי.

הכתבה הזו תתאר את תהליך תיאום ההתקנה, ההתקנה עצמה והחוויה בשימוש הראשוני אחרי כחודשיים של שימוש, רקע על הפילטר כפי שהתקבל מהחברה כמו כן, אעשה השוואה לדירה אחרת בביניין ללא שום פילטרים.

רקע על החברה

ג`נרל בר הינה חברה בבעלות קבוצת חברות שרות למוצרי צריכה מהמובילות בישראל, ממובילות ענף השבחת המים. החל משנת 2008 החלו לפעול גם בתחום מתקני המים וטיהור המים. במהלך השנים, צברה הקבוצה מוניטין וניסיון רב בענף המים, דבר שאפשר לה ללמוד היטב את צרכי הלקוחות ואת תנאי המים הקשים בישראל ובהתאם לכך לשווק מוצרים ייחודיים המותאמים בצורה אופטימאלית לשוק המקומי. מוצרי החברה מאושרים לשיווק ע"י מכון התקנים הישראלי.

הג'נרל פילטר

ה"ג'נרל פילטר" הוא יחידת סינון ומניעת אבנית המותקנת על שעון המים הראשי בבית. יחידת הסינון מורכבת ממסנן נירוסטה 50 מיקרון ייחודי לסינון מוצקים כגון חול, טפילים, חלודה ולכלוך גס. המערכת מתאפיינת ביצירת אפקט כפול לטיפול בנזקי אבנית וחלודה באמצעות מחסנית כדורי סיליפוס מתוצרת גרמניה (פטנט רשום).
אני יודע שנושא הסיליפוס הוא שנוי במחלוקת ואפילו היה דיון על זה בפורומים שלנו ב-2010, אבל כמו הרבה דברים אחרים, לא היתה מסקנה חד משמעית שזה מזיק או לא. מה שכן, כשפניתי לחברה בנושא, הם סיפקו לי את כל האישורים לשימוש בחומר הזה: אישור מכון התקנים ליעילות סיליפוס, אישור משרד הבריאות לסיליפוס, תו תקן סיליפוס 2015 וחוות דעת על בטיחות שימוש בסיליפוס.

למסנן בית לבן, דוחה שמש ומונע בקטריות וכמו כן מד מוליכות חשמל לבדיקת איכות המים בעת הזרימה ובזמן אמת (פטנט רשום- מסמך1, מסמך2, מסמך3).
למי שזה חשוב, המסנן הזה הינו בהשגחת הבד"צ ירושלים של העדה החרדית ולפי מה שנאמר לי על ידי החברה, זהו היחיד המאושר על ידם.

המערכת מיוצרת בארץ כחול-לבן וזה מבחינתי פלוס.

המסנן מותקן על הקו הראשי בכניסה לבית ע"י שעון המים , ובכך כל הברזים בבית מקבלים מים צלולים מטופלים ומסוננים ללא אבנית לא רק למכונת קפה, אלא גם למכשירים אחרים שלרוב אנחנו מזניחים (רחוק מהעין רחוק מהלב?) כמו מכונת כביסה, מדיח כלים, דוד חשמל ואפילו מונע מהחורים הקטנים האלו של השפורפרת של המקלחת להיסתם….

ג'נרל פילטר - האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?

 

ההתקנה

התקשרו לתאם איתי ביום רביעי או חמישי וכבר ליום ראשון בבוקר הם תיאמו איתי. עזבו רגע את הזריזות, העיניין הוא שבכלל לא הייתי בבית…..
מכיון שזה נעשה ליד השעון מים שבמסדרון של הקומה, כל מה שהייתי צריך לדאוג לו הוא שהם יוכלו להיכנס לביניין וצילמתי מבעוד מועד את הברז כדי שיידעו איפה להתקין.

השעון לפני:

ג'נרל פילטר - האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?

 

השעון אחרי:

ג'נרל פילטר - האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?

 

הפילטר מגיע עם מד מוליכות ואלקטרודה, הנותן קריאה על מצב המים והמשקעים שבו.

ג'נרל פילטר - האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?

 

מבחן הטעימה ומבחן האבנית אחרי 3 חודשים

ובכן, בימים הראשונים, למרות שאני אישית לא הרגשתי שינוי בטעם המים (שותה בעיקר סודה וקפה), אשתי טענה שיש למים טעם קצת מוזר, אם כי לא משהו שהוא בלתי נסבל.
מילאתי אמבטיה לקטנה ובכך העברתי כמה ליטרים טובים של מים דרך הפילטר.

טעם הלוואי נעלם אחרי כמה ימים בודדים וכיום המים טעימים ללא טעמי לואי, גם במים מהברז, סודה וכמובן קפה.

המבחן הנוסף מבחינתי הוא הקומקום. אנחנו מרתיחים את הקומקום כפעמיים – שלוש ביום והייתי רגיל לנקות ממנו אבנית פעם בשבועיים לערך. הייתי מנקה את האבנית בשלב שהוא כבר היה מתפורר ובעצם מגיע כבר לכוס (למרות הרשת הקטנה בפיה של הקומקום).
ובכן, אחרי שהותקן הפילטר, רק אחרי מעל שלושה חודשים (!!) ניקיתי את הקומקום בפעם הראשונה, שזה מבחינתי, אחד השידרוגים בעיקריים באיכות המים והחיים שלי וכנראה, גם באיכות החיים של מכונת הכביסה, דוד החשמל וכמובן, מכונת הקפה.

מיכל המים של מכונת הקפה, לא צוברת יותר אבנית בשפה העליונה, היכן שקו המים, לרוב מגיע. זה גם סימן בשבילי.

ביצעתי כמה מדידות עם המדיד:

ג'נרל פילטר - האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?

בדיקה מצינור כיבוי האש שמקבל מים מהצינור שלפני המסנן.

בדיקה נוספת:

ג'נרל פילטר - האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?

בדיקה בברז של המטבח (אחרי הסנן)

בדיקה אחרונה:

ג'נרל פילטר - האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?

בדיקה מהברז (אחרי הסנן) ואחרי מעבר דרך קנקן בריטה

כפי שאמרתי, אני די הדיוט אז לא ידעתי למה אני צריך לצפות , אז פניתי לארז מזור, הבעלים והמנכ"ל של ג'נרל פילטר, על מנת לקבל הסברים:
"התוצאות של המדידות מאוד משביעות רצון וגם התוצאות שרואים בעין, בקומקום, הם ההוכחה שהמערכת עובדת. מכיון שהצנרת כוללת עדיין משקעים בעצמה, הגיוני שהמים שיוצאים מהברז במטבח כוללים עדיין משקעים מסויימים, דבר שעם הזמן אמור לרדת יותר"

לגבי התוצאות הנמוכות בבריטה: "זה כמובן מתקשר לנושא הקודם, הבריטה מצליחה להוריד עוד יותר את המשקעים שמגיעים מהצנרת. המדידה האמיתית היתה צריכה להיעשות מיד ביציאת הסנן, דבר שהוא כמובן, לא מאוד מעשי".

עוד הוסיף: "ההפרש שיצא לך עם גורם ההשפעה של הצנרת זה יפה מאוד , וקח גם את התוצאה בקומקום , וכול זה אתה לא מאבד מים שהולכים לביוב לשטיפת המערכת כמו במערכות אחרות , שיש בהם תימלחת ואו מערכות אוסמוזה למיניהם יקרות לרכישה ויקרות לאחזקה"

סיכום

מחיר המוצר: 1390 ₪, ללא מד מוליכות ואלקטרודה.
כולל מד מוליכות ואלקטרודה (תוספות אופציונאליות לניטור איכות המים)- המחיר 1490 ₪.

יש צורך בהחלפת תרמיל כל חצי שנה (6 חודשים).
מחיר התרמיל 180 ₪, משלוח עד לבית הלקוח והחלפה עצמאית פשוטה.
עבור לקוח שמעוניין בהתקנת התרמיל- 240 ₪ כולל התרמיל ושירות ההתקנה.

המסקנה שלי: זה עובד!
התוצאות במכונת הקפה ובקומקום הם המדד שלי הכי טוב. פשוט רואים בעיניים שמצטברת פחות אבנית ומשקעים.
אני ממשיך לעקוב ולמדוד את התוצאות בשאיפה שגם הצנרת מתנקה בדרך.

ג'נרל פילטר - האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?

 

לפרטים נוספים: www.general-bar.co.il

לדיון בנושא: ג'נרל פילטר – האם סוף סוף אוכל להיפטר מהאבנית?


11:00
  /  
21.4.2016
  
מאת: מרטין סבג

1