כבר לא כלכך מסובך ויקר להתקין מצלמת אבטחה. YI camera. בדקנו

היא יפה, פשוטה להתקנה ויעילה. ועל כל זה, היא גם זולה. בדקנו את ה YI Camera - מצלמת אבטחה ביתית

8:00
  /  
17.04.2016
  
מאת: אלי חבוש

אם בעבר היינו צריכים לשכור את שירותיה של חברה המתמחה באבטחה ולהוציא ממון רב על פתרונות אבטחה ובדגש על מצלמות ומוניטורים למעקב, הרי שהיום, התחום הביתי נגיש הרבה יותר וניתן לרכוש בעלות מזערית ומצחקיה מצלמות אבטחה לבית מבלי הצורך לבצע התקנות מיוחדות ומסורבלות.

מצלמות האבטחה הביתיות אינן דורשות התקנה מסובכת ואף אינן דורשות מוניטורים, סוויצ'רים או כל ציוד מיוחד מלבד המצלמה עצמה והסמארטפון שלכם ביד.

Yi לקחה את נושא התקנת המצלמה הביתית כמה צעדים קדימה ומציגה מצלמת אבטחה שהתקנתה כלכך קלה ומהירה שאין ממש צורך אפילו בבן של השכנים כדי להתקין ולהגדיר אותה לתחילת הפעולה.

Yi היא שם קיצור, וטוב שיש לנו קיצור כי השמות האלה כבר שברו לנו את השיניים, של שיואיי (xiaoyi)  חברה הקשורה לשיואומי המוכרת ממכשירי הסמארטפון שלה ומוציאה מצלמות ומוצרים במחירים נמוכים למדי.

מצלמת YI היא מצלמה קטנה ודקה, ללא כל חתימת גוף מיותרת בבית. בשילוב הצבע הלבן בו היא מגיעה, היא יכולה להיטמע על הקיר ביתר קלות, חבל רק שהחלק של העדשה אינו לבן גם הוא ואז זה היה מושלם.

מצלמת אבטחה Yi

אזור העדשה. שחור ובולט. אין PTZ אבל כן ניתן לסובב את העדשה ידנית

מצלמת אבטחה Yi

 

כבל מיקרו USB שלכולנו יש בבית. בנוסף, פתח כניסת כרטיס זיכרון מיקרו SD

 

המצלמה לא צריכה דבר מלבד כבל חשמל ובאמת, למצלמה יש חיבור אחד בלבד של מיקרו USB, חיבור נפוץ בביתם של רובנו ובכל זאת היא מגיעה עם מטען וכבל מתאים. את המצלמה תוכלו להעמיד על השידה או לתלות אותה על הקיר (אפשר בתוכנה להפוך את התמונה כך שתוכלו לתלות אותה הפוך) ואתה חלק העדשה השחור ניתן לסובב כדי שיופנה למיקום המתאים שנרצה.

מה אין? אין PTZ. לא ניתן לשלוט על זויית הצילום ותנועת המצלמה כלל. המצלמה היא סטטית ותישאר בכיוון בו השארתם אותה בפעם האחרונה.

מצלמת אבטחה Yi

ה YI לצד מצלמות אבטחה אחרות. סקסית יותר, קטנה יותר, פשוטה יותר

הופ, הותקן

אין קל מזה. מורידים את האפליקציה המתאימה מחנות האפליקציות (Yi camera) ופשוט מפעילים את האפליקציה ופועלים בהתאם להנחיות הרשומות על המסך. בגדול, האפליקציה תציג קוד QR על גבי המסך, אותו תצטרכו להציג למצלמה. מאותו הרגע תבצענה המצלמה והאפליקציה היכרות ביניהן ברקע ומיד היא תיכנס לפעולה.

הכל מנוהל דרך האפליקציה בסמארטפון שלכם. לטוב או לרע, זה יהיה מרכז הבקרה שלכם מעתה. ולמה רע? לא תוכלו למשל לצפות במצלמה דרך מחשב כלשהו. התמיכה היא למכשירי סמארטפון,אנדרויד ו IOS ואין שום דרך לצפות במצלמה באמצעות PC. בכלל, אין כל לינק או שורת כתובת לגלוש אליה למצלמה. אם המצלמה לא מצומדת למכשיר הסמארטפון באמצעות האפליקציה (בלבד), לא ניתן יהיה להשתמש בה.

אז למה טוב? טוב, זה ברור מאליו – הסמארטפון מלווה אותנו לאורך כל היום ואליו אנחנו צמודים 24/7. השליטה דרכו היא מעולה, קלילה ופשוטה.

על האפליקציה והשליטה

אולי אחת האפליקציות הפשוטות והיעילות שנתקלנו לשליטה על מצלמת אבטחה. אז נכון שאין בה מאפיינים מאוד מקצועיים לשליטה על כל פרמטר ופרמטר במצלמה אבל בסופו של דבר מדובר במוצר ביתי והתמורה שהאפליקציה נותנת כאן למשתמש היא יותר ממספיקה.

לאפליקציה ניכנס עם שם משתמש וססמא. את שם המשתמש והססמא נוכל להגדיר גם במכשירי סמארטפון אחרים ואז כל אחד מבני הבית יוכל לצפות במצלמת האבטחה.

אם יש לנו יותר ממצלמה אחת, במסך הבא נוכל לראות את כל המצלמות המצומדות ולצפות בכל אחת מהן לפי בחירה. אין אפשרות צפייה מרובה ובמקביל בכל המצלמות וחבל. את המצלמה שנרצה, נוכל גם לשתף לאיש קשר אחר שלנו וכך לתת לו אפשרויות צפייה במצלמה. שוב – פשטות שימוש.

מצלמת אבטחה Yi

המסך הראשון. בחירת המצלמה ושיתופה לאיש קשר אחר

מצלמת אבטחה Yi

 

לאחר בחירת המצלמה הרצויה נעבור כבר למסך הראשי בו נראה בלייב את המצלמה שלנו משדרת. מפתח הצילום רחב למדי ומאפשר אפילו גלילת המסך ימינה ושמאלה כאילו באמת יש למצלמה מנוע שמזיז אותה ימינה ושמאלה, אבל לא באמת.

איך השידור באיכות HD פשוט מעולה והפרטים אותם מציגה המצלמה ברורים. בתחתית חלון המצלמה יש מספר כפתורים:

  • הצגה על מסך מלא – התמונה תתהפך ב 90 מעלות ותציג לנו את המצלמה על כל המסך
  • צילום סטילס – לכידת תמונה מתוך הלייב
  • לחצן מיקרופון – לחיצה רצופה עליו לצורך דיבור. במצלמה יש רמקול ונוכל לדבר למצלמה ולהשמיע את קולנו בצד השני. הקול אינו איכותי אך יובן אם הסביבה לא תהיה רועשת מידי. כמובן שיש מיקרופון גם למצלמה כך שנוכל לשמוע גם את הצד השני ולהשתמש במצלמה כמעין אינטרקום דו כיווני.
  • צילום וידאו – לכידת וידאו מתוך הלייב
  • כפתור השתק – להשתיק את המיקרופון במצלמה

מתחת לכפתורים ישנה חלונית להצגת כל ההתראות שהמצלמה הפיקה. נוכל לבחור אחת מן ההתראות ולצפות בה (על התראות בהרחבה בהמשך).

מצלמת אבטחה Yi

אזור הגלריה להצגת התמונות והסרטונים שלכדנו

מצלמת אבטחה Yi

 

התראות:

בדיוק לשם כך אנחנו כאן. המטרה של המצלמה להתריע בפנינו על תזוזה חשודה (שהגדרנו אותה ככזאת) ולתת לנו לפעול בהתאם. מסך הצגת ההתראות, המסך המשני, מחליף את כפתורי השליטה בקו זמן שיציג לנו על גביו את ההתראות שהופעלו לאחרונה.

למשל, בדוגמא בתמונה למטה, ניתן לראות שהמצלמה זיהתה תנועה שהחשיבה כהתראה בשיה 17:30 וקצת לפני 18:00. במידה והכנסנו למצלמה כרטיס זיכרון, נוכל לגלול בקו הזמן ימינה ושמאלה לקטעים המסומנים ולצפות באותו הוידאו שהוצג בפנינו כהתראה.

המצלמה מסוגלת לחזור זמן רב אחרונה ובהתאם לגודל כרטיס הזיכרון שהכנסתם לה.

מאוד אהבתי את השיטה הזאת לצפייה בהתראות. למטה יש את חלונית ההתראות שתציג כל התראה כשורה נפרדת ובמרכז יש את שורת הזמן שתציג לי בצורה גרפית יותר את ההתראות שקיבלתי.

ההתראות יישמרו על גבי כרטיס הזיכרון. לצערנו, לא ניתן להגדיר שרת אישי שלנו שאליו תגבה המצלמה את הצילומים אלא יש לבצע את הגיבוי באופן פרטני ואישי. הדבר קצת מעלה תהיות גם לגבי פרטיות ברשת.

מצלמת אבטחה Yi

הגדרות

למרות שחסרות הגדרות רחבות ומקצועיות יותר, מצאנו שרוב ההגדרות המופיעות באפליקציה הפתיעו אותנו בהתאמה שלהם לדרישות שלנו.

ראשית, נוכל ללחוץ על כפתור ולבטל את המצלמה שלנו. זוהי אופציה שתתאים למי שרוצה לוודא שהמצלמה כבויה כשהוא נמצא בבית.

בהמשך ההגדרות – ניתן לקבוע קוד PIN לאבטחה נוספת כך שכל כניסה לאפליקציה תציג לנו את קוד ה PIN להכנסה.

מצלמת אבטחה Yi

 

הגדרות מצלמה:

  • כיבוי נורית – להפעלה סמויה יותר של המצלמה. ניתן לכבות את נורית החיווי במצלמה
  • הטיית הצילום – במקרה ואתם מתקינים את המצלמה מהתקרה מטה, תוכלו להפוך את הצילום על הראש.
  • מצב צילום לילה – עובד בצורה מעולה. צילומי הלילה, גם בתאורכה די חשוכה, יתקבלו (בשחור לבן כמובן) בצורה די ברורה.
  • אזור זמן
  • נתוני קושחה ושדרוג

 

מצלמת אבטחה Yi

מסך ALERT:

בחירה באופציה זו תפעיל את מצב ההתראות של המצלמה. לאחר הפעלת המצב, תוכלו להגדיר בדיוק את השעות והמקומות בהם תפעל המצלמה ותציג לכם את ההתראה הרלוונטית.

בכל הקשור למועדי התראות – ניתן לקבוע מועדים בהם אנחנו נרצה שהמצלמה תציג לנו התראות (כי הרי בשעות שאנחנו בבית, בוודאי לא נרצה שהמצלמה תזדעק לנו). ישנה הגבלה של 3 מופעי מועדים בלבד. כך למשל ניתן לקבוע שבימים א-ה המצלמה תתריע בין השעות 8:00 עד 19:00 ובימים שיש שבת המצלמה תתריע רק בשעות הלילה.

מצלמת אבטחה Yi

אבל לא רק. תוכלו אפילו לקבוע תחום מסויים על גבי השטח המצולם אותו, ורק אותו, תנטר המצלמה ותשלח לגביו התראות. למשל אם יש לכם חיית מחמד שמסתובבת בבית, לא תרצו שבכל רגע היא תפעיל התראה אבל כן תרצו שזה יקרה כשהדלת תיפתח.

 מצלמת אבטחה Yi

בחירת איזור התראה – רק הדלת מנוטרת

 

השורה התחתונה

בסיכומו של דבר, בעלות זולה יחסית תקבלו מצלמת אבטחה ביתית שתספיק לכם לכל הדרישות הביתיות שלכם ואף מעבר לכך. המצלמה מצלמת באיכות טובה והשליטה בה מאוד פשוטה ותובן גם למתקשים טכנולוגית. אמנם היינו שמחים לראות כאן שליטה מקצועית יותר ואפשרות הגדרת שרת אישי, אבל ה YI בהחלט עושה את העבודה ונותנת תמורה טובה לרוכשים אותה.

יבואן רשמי: באג

 

לדיון בנושא: כבר לא כלכך מסובך ויקר להתקין מצלמת אבטחה. YI camera. בדקנו

 

מצלמת אבטחה Yi


8:00
  /  
17.4.2016
  
מאת: אלי חבוש

1