סרט לסופשבוע-אן (An)

בין כל הבלוקבאסטרים האמריקאיים שמציגים בבתי הקולנוע, הסרט היפני "אן" הוא הפתעה משמחת. סרט קטן, מרגש וגם מעורר תיאבון. 

7:00
  /  
14.04.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

הסרט היפני "אן" לוקח את שמו מממרח יפני מתוק, שעשוי משעועית אדומה ומשמש כמילוי של פנקייקים קטנים בשם "דוריאקי". גיבור הסרט הוא סנטארו (מסאטושי נאגאסה), איש באמצע החיים שמנהל דוכן קטן למכירת דוריאקי, מתפרנס בדוחק וחי בצנעה. יום אחד מופיעה בפתח הדוכן אישה מבוגרת בשם טוקו (קירין קיקי), שמחפשת עבודה ורוצה לעבוד ביחד איתו בדוכן. סנטארו בהתחלה מהסס, אך כאשר הוא טועם את האן שהיא עשתה הוא מחליט לתת לה הזדמנות ולקבל אותה לעבודה. לאט לאט העסק מתחיל להצליח ותוך כדי גם סנטארו וטוקו מתחילים להיפתח ולהיחשף זה לזו.

 סרט לסופשבוע-אן (An )

לביקורת 

"אן" מגיע אלינו לאחר סבב הקרנות בפסטיבלים ברחבי העולם כולל פסטיבל קאן ופסטיבל חיפה שלנו, שם זכה לביקורות אוהדות ולפרסים.  אחרי שראיתי אותו אני יכול להגיד לכם שמדובר בהפתעה משמחת שמציצה לה בגאווה בין כל הבלוקבאסטרים ההוליוודיים שמציפים את מסכי הקולנוע שלנו כל שבוע. מדובר בסרט קטן ופיוטי, אבל גם מרגש ובעיקר מעורר תיאבון.

סרט לסופשבוע-אן (An )

את "אן" ביימה הבמאית נעמי קוואסה, שגם כתבה את התסריט ביחד עם דוריאן סגאווקה. קוואסה ביימה סרט מאוד מיוחד, שהסיפור העיקרי שמניע אותו  הוא היחסים בין סנטארו לטוקו. יחסים שבהתחלה הם מקצועיים לגמרי ומתפתחים והופכים לחבריים ככל שהסרט מתקדם.  העלילה מתרחשת ביפן בזמן הסאקורה (פריחת הדובדבן) ובמהלך הסרט רואים שוטים יפהפיים של עצי הסאקורה שפורחים בשיא תפארתם ומשמשים כסמל להתקדמות היחסים ביניהם. המשחק המצויין של השחקנים, שיוצרים דמויות אנושיות שאפשר להזדהות איתן, עוזר להבנת הסיפור ולהנאה מהסרט.  אני אהיה כן אתכם. הקצב של הסרט מאוד איטי, מה שעלול להרתיע ואף להרדים צופים שלא רגילים לזה. אבל הקצב האיטי חשוב מאוד להבנת העלילה ולכן צריך לצפות בו כשאתם מרוכזים כדי להתמסר לסרט. תאמינו לי, זה יהיה שווה לכם בסוף. 

סרט לסופשבוע-אן (An )

בנוסף לריכוז המקסימלי, צריך לצפות בסרט הזה כשאתם על בטן מלאה. בגלל שהסרט מתרחש בדוכן אוכל, "אן" מלא בשוטים פיוטיים, יפהפיים ומעוררי תיאבון של אוכל ובישול בשלבים שונים. הדבר הראשון שעשיתי אחרי שיצאתי מהאולם זה ללכת לאכול. הדבר השני שעשיתי היה למצוא בגוגל מתכון לדוריאקי, לקרוא אותו ולומר לעצמי שמתישהו אני אנסה אותו.

סרט לסופשבוע-אן (An )

בקיצור-מומלץ.

סרט לסופשבוע-אן (An )

"אן"-יפן/צרפת/גרמניה 2015. 113 דקות. בימוי: נעמי קוואסה. תסריט: נעמי קוואסה, דוריאן סגאווקה. שחקנים: קירין קיקי, מסאטושי נאגאסה, קאירה אושידה.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-אן (An)


7:00
  /  
14.4.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1