'בקרוב' מהדורה מיוחדת לקראת פסטיבל הקולנוע הצרפתי

מהדורה מיוחדת של "בקרוב" לקראת פסטיבל הקולנוע הצרפתי, שחוגג השנה יום-הולדת 13 ויתקיים בין ה-19/3-7/4. עם הצצה לכמה מהסרטים שיוקרנו ...


פסטיבל הקולנוע הצרפתי, שנערך כל שנה ע"י המכון הצרפתי, משרד החוץ ועיריית תל-אביב, חוגג השנה יום-הולדת 13. הפסטיבל יתקיים השנה בין התאריכים 19/3-7/4/2016 בסינמטקים של תל-אביב, ירושלים, חיפה, חולון, הרצליה ושדרות וכמו כן גם בבית העם בסביון ובאשדוד.

 כמו כל שנה, גם השנה יוקרנו בפסטיבל סרטים בהקרנות מיוחדות לפסטיבל, חלקן בנוכחותם של היוצרים שיגיעו בארץ במיוחד. כמו כן יתקיימו ימי עיון, מפגשים וערב מחווה מיוחד לבמאי הנודע ז'אק ריווט, שהלך השנה לעולמו. חלק גדול מהסרטים יגיעו לבתי הקולנוע להקרנות מסחריות לאחר סיום הפסטיבל. חלק גדול מהסרטים שהוקרנו במסגרתו במהלך השנים מאוד הצליחו בארץ ביקורתית ומסחרית, כך שיש למה לחכות. הנה מבט ראשון לחלק ממה שיהיה ניתן לראות במסגרתו.

הוא והיא (Un + une)

סרט הפתיחה של הפסטיבל השנה. קומדיה רומנטית שהצליחה מאוד בצרפת, שאותה ביים הבמאי קלוד ללוש, שיגיע לארץ במיוחד כדי להשתתף באירוע הפתיחה. גיבור הסרט הוא אנטואן (שאותו מגלם ז'אן דז'ורדן מ"הארטיסט"), מלחין סרטים מצליח שנוסע להודו כדי להלחין גרסא מיוחדת של "רומיאו ויוליה". כאשר הוא מגיע להודו הוא פוגש את אנה (אלזה זילברשטיין, שגם תגיע לאירוע הפתיחה של הפסטיבל) אשתו של שגריר צרפת בהודו (שאותו מגלם כריסטופר למברט) והשניים מתחילים להיפגש ולהתאהב למרות שהם שונים מאוד אחד מהשני.

מסייה שוקולד (Chocolat )

סרט הנעילה של הפסטיבל. עומאר סיי (מ"מחוברים לחיים") מגלם את רפאל פדייה, ליצן הקרקס השחור הראשון שזכה לכינוי "שוקולד". הסרט מספר על תחילת דרכו ועל מערכת היחסים שלו עם הקומיקאי "פוטיט" (שאותו מגלם ג'יימס תיירי), שהיה שותפו לצמד שהיה פופולרי מאוד ברחבי צרפת בסוף המאה ה-19. רושדי זם, שביים את הסרט וגם השתתף בכתיבת התסריט, יגיע לארץ וישתתף באירוע הנעילה של הפסטיבל.

 

בראש מורם (La tête haute)

סרט הפתיחה של פסטיבל קאן 2015. קתרין דנב מגלמת שופטת ותיקה בבית משפט לנוער, שביחד עם עובד סוציאלי מסור לוקחת תחת חסותה נער בן 15, שאמו לא יכולה לגדל אותו והוא מסתובב כל הזמן בין משפחות אומנות. ביחד עם דנב משחקים בסרט גם בנואה מג'ימל, שרה פורסטייה ורוד פראדו.

 

איזון עדין (En équilibre) 

דרמה המבוססת על סיפור אמיתי. מארק גרמון (אלבר דופונטל), הוא פעלולן בסרטים, שיום אחד נפל מהסוס שלו במהלך צילומים ונהפך למשותק. הוא נהפך לאיש מריר וכועס ובנוסף גם תובע את חברת הביטוח שלו. החברה מנסה להגיע איתו לפשרה ושולחת נציגה (שאותה מגלמת ססיל דה-פראנס)  על מנת לשכנע אותו לחתום על ההסכם, מה שלא יהיה קל במיוחד.

לדיון בנושא: 'בקרוב' מהדורה מיוחדת לקראת פסטיבל הקולנוע הצרפתי


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

13:00
  /  
10.03.2016
  
מאת: איתמר נימרוד

1