CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

אחרי ההצגה המוקדמת של תחום הטלוויזיות מאתמול, היום נערכה מסיבת העיתונאים הרשמית של סמסונג בה הוצגו החידושים  העיקריים שיושקו בתערוכה.
22:00
  /  
06.01.2016
  
מאת: מרטין סבג

כללי

את מסיבת העיתונאים פתח טים באקסטר, נשיא וסמנכ"ל התפעול של סמסונג ארה"ב עם מספר נתונים והצהרות לגבי החברה.
סמסונג הינה חברת המובייל הגדולה בעולם ושולטת בעשור האחרון בשוק הטלוויזיות (בנתח שוק).

החברה מתמקדת בטכנולוגיה, תוכן ושירותים והחידושים של החברה מכוונים להיות כאלו שעושים שינוי אמיתי, בעיקר בחיי הלקוחות.

 CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

לחברה יש 3 אסטרטגיות עיקריות:

1. IoT – האינטרנט של הדברים

כאמור, שנה שעברה, הצהיר מנכ"ל סמסונג על חזון ה-IoT של החברה והשנה, החברה ממשיכה את החזון במוצרים מחוברים. השנה היא הטמיעה את ה-HUB של חברת Smart Things שהיא בעלת ה-Echo System הגדול ביותר בתחום עם מעל ל-200 מוצרים שכבר נתמכים ומעל ל-20,000 מפתחים העובדים על מוצרים שונים ושירותים שונים מכל מיני חברות.

2. המשימה: לפתור "כאבים" של לקוחות בתיפעול ושימוש במוצרים קיימים

החברה עשתה המון מחקרים ופתחה מעבדות שימושיות, לאחרונה בארה"ב בה הם לומדים איך הלקוחות שלהם משתמשים במוצרים ביום יום, תחת תצפית וסקרים.

הרבה שינויים ופיצ'רים חדשים במוצרים השנה, נולדו כפיתרון לבעיות "קטנות" שכל אחד מאיתנו נתקל בהם.

3. מובייל

 מובייל, עבור חברה בעלת נתח השוק הגדול בעולם במכירת סמארטפונים, זה כבר לא עיניין של חדירה של מנויי מובייל או המעבר לסמארטפונים אלא מבט אל המעבר לסמארטפון, אל האביזרים והאקו סיסטם שנולד כתוצאה מזה שלכולנו יש כבר סמארטפון….

מציאות רבודה, Samsung Pay – תשלום בנקודות מכירה באמצעות השעון החכם או הסמארטון וכו'.

תחום הטלוויזיות

הדגש במסיבת העיתונאים היתה כמובן רק על דגמי הדגל של החברה, ה-SUHD, בעלת טכנולוגית Quantm Dot ו-HDR.העיצוב הוא קעור, דק במיוחד וללא מסגרת כמעט.

כל הטלוויזיות, כפי שהובטח, הן טלוויות IoT, לא רק שהן נשלטות אלא שהן הופכות למרכז השליטה והבקר של כל המכשירים המחוברים בבית (על זה בהמשך).

טלוויזיות ה-SUHD של 2016 הן נטולות קדמיום, בעלות פאנל קוואנטום-דוט 10 ביט, המציעות איכות תמונה ורפקודוקציה של צבעים עם מעל למיליארד גוונים שונים ויחס ניגודיות מדהים.

 CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

עפ"י מחקרים שערכה סמסונג, בארה"ב כ-85% מהנשאלים אמרו שהם צופים בתנאי תאורה ורק מעט מאוד אנשים ענו כי הם צופים בתנאי חושך או תאורה נמוכה.

בעקבות זאת, המסכים השנה יגיעו עם בהירות חסרת תקדים של 1,000 ניטים, מה שנותן את אחד המסכים הבהירים בשוק, יחד עם טכנולוגית HDR ו-Ultra Black אשר מונעת השתקפויות על המסך.

 CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 עיצוב של 360

4 שנים אחרי שסמסונג הציגה את המסכים הקעורים, סמסונג מציגה את המסך הקעור הראשון ללא מסגרת. החלק האחורי גם הוא עוצב לעיצוב חסר ברגים וחיבורים. ספינת הדגל הזו תענה לשם הדגם: KS9500

 CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג 

 גישה לכל המקורות וכל האפליקציות מתפריט אחד ושלט אחד

דגמי 2016, כמו ב-2015, יהיו מבוססות על מערכת ההפעלה הייחודית של סמסונג, טייזן. החידושים בגירסת 2016 היא היכולת לגשת לכל האפליקציות, כמו גם המקורות השונים, התוכן, אם זה משירותי OTT או ממיר (רק אם מי ששיתפו איתם פעולה) וכמובן משחקים ממקום אחד ובשלט היחיד, של הטלוויזיה.

 • Smart HUB חדש: הממשק החדש שהוא דומה מאוד לקודם, מרכז עכשיו את הגישה לכל התוכן במקום אחד: טלוויזיה חיה, שירותי OTT, משחקים ועכשיו, גם גישה לתפריט ה-MENU של הטלוויזיה.
  התפריט הזה ייפתח מיד עם הדלקת הטלוויזיה.
 • השלט החכם החדש של סמסונג: לדברי סמסונג, בעת חיבור כל מכשיר חיצוני לטלוויזיה (ממיר של כבלים/לווין), קופסת OTT, קונסולת משחקים או רסיבר, המכשיר ייזוהה אוטומאטית ונוכל לשלוט על המכשיר הזה דרך השלט של הטלוויזיה ללא צורך בהגדרה מיוחדות. מעניין לראות את התמיכה של הפונקציה הזו בממירים בישראל….
 • גיימינג ללא קונסולה – בנוסך לשירות ה-Gamefly שהושק כבר בארץ, נוספים כותרים רבים תחת PlayStation Now, מה שמביא את ההיצע של המשחקים למעל 500.
 • שירות EXTRA: בלחיצה על כפתור ה-EXTRA בשלט, יוכלו לקבל הצופים מידע נוסף על התוכנית/תוכן המוצג בטלוויזיה כמו סטטיסטיקות על השחקנים, ביוגרפיה של השחקן וכו'. זה כמובן דורש תמיכה ברמת האפליקציה (אפליקצית תוכן או אפליקצית מידע נוסף ביחס למה שמשודר בממיר).
 • אפליקצית SmartView – הגירסה החדשה של האפליקציה הזו מאפשרת שיתוף של תוכן מהמכשירים הניידים אל הטלוויזיה, לא רק תוכן שיושב על המכשיר אלא כ"שלט" לאפליקציות בטלוויזיה ובכך מאפשר, למשל, למספר חברי הבית לבחור תוכן יחד. האפליקציה עכשיו תתמוך לא רק במכשירי סמסונג, אלא בכל מכשירי אנדרואיד, iOS ואפילו מחשבי PC מבוססי חלונות. כרגע נתמכות מספר אפליקציות כמו AccuWeather, Crackle, iHeartRadio, M-GO,Plex, Pluto TV, UFC, Vimeo, YuppTV ועוד.
 • גישה לעוד תוכן – סטרימינג של תוכן UHD משירותים כמו Amazon, M-GO ו-Netflix כמו גם הגישה לאפליקציות כמו YouTube, נעשה אפילו פשוטה יותר. טכנולוגיות UHD אשר פותחו על ידי NeuLion יאפשרו שידור של אירועי ספורט בשידור חי ב-UHD. ניתן גם לחבר את נגן הבלוריי UHD החדש של סמסונג דרך HDMI 2.0a ע"מ לצפות בתכני UHD HDR. אפליקציות של חברות כבלים ולוויין יאפשרו למשל, לגשת למדריך תוכניות מועשר דרך הממשק ולא מהממיר.

 

 

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

הטלוויזיה הופכת למרכז הבית המחובר (חכם)

כל דגמי ה-SUHD ב-2016 יכללו את ה-IoT Hub של חברת Smart Things בצורת דונגל USB, זה יאפשר לטלוויזיה להתחבר ולשלוט על מעל ל-200 מוצרים הנתמכים על ידי Smart Things, בין אם זה לראות מי מצלצל בדלת, לנעול את הדלתות והחלונות, להדליק את האורות וכו', הכל מהטלוויזיה (יש גם אפליקציה לנייד כמובן).

ניתן גם לתכנת סוגים של "מאקרו" שהטלוויזיה תפעיל דברים מסויימים בעת צפייה בסרט למשל, תפעיל את מערכת הסאונד וכו'.

 CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

נגן הבלוריי UHD HDR הראשון של סמסונג

סמסונג הכריזה גם על מכשיר הבלוריי הראשון של החברה התומך בתכני UHD HDR. הדגם UBD-K8500, זמין להזמנה מוקדמת היום, אבל יתחיל להיות משווקת בארה"ב באזור מרץ.

המכשיר יודע כמובן לנגן תכני DVD וגם CD.

סמסונג חברה למספר אולפנים בהוליווד לשיתוף פעולה ע"מ לדחוף הוצאה של כותרי בלוריי UHD HDR. השנה, 20th FOX צפוייה להוציא מעל ל-100 כותרים כאלו, בינהם: The Martian, Peanuts ועוד.

 

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

המקרר המחובר של סמסונג – לא רק מרכז המטבח, אלא מרכז הבית

כחלק מסידרת מוצרי המטבח החדשים של סמסונג לשנת 2016, הציגה החברה את המקרר המחובר, אשר למעשה פותח קטגוריה חדשה של מקררים.

המקרר החכם של סמסונג, הוא ללא ספק המרכז של המטבח. מעבר לטכנולוגיות הקירור והיעילות האנרגטית שלו, יש בו מספר חידושים שלחלוטין הופכים אותו ל"מקרר חכם".

הרעיון של סמסונג הוא להפוך את המקרר לא רק ממוצר ש"חייבים" אלא למוצר ש"רוצים". הוכנסו במקרר חידושים רבים שבאים מתוך אותה תפיסה שכתבתי עליה קודם: לעשות לצרכן את החיים קלים ולפתור בעיות "קטנות".

ה- Family Hub Refrigirato הוא למעשה לא רק המקום שבו שומרים על המזון קר/קפוא אלא נהיה מרכז תקשורת משפחתי, מרכז מידע ואפילו בידור.

המקרר כולל מסך ניצב של 21.5" ברזולוצית Full HD בחלקו העליון של הדלת הימנית. כמרכז תקשורת בתוך המשפחה, ניתן להשאיר על המסך "הודעות", לשתף אירועים בלוח שנה, "להדביק" תמונות ועבודות של הילדים והכל בעזרת המכשיר הנייד (מרחוק) או בעזרת נגיעת אצבע.

 CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

כמה פעמים הלכתם לסופר ושכחתם לבדוק אם יש לכם מספיק חלב, ביצים או קוטג'?

המקרר החכם של סמסונג כולל מצלמות בתוך המקרר אשר מצלמות את תוכן המקרר כל פעם שסוגרים את הדלת. אתם בסופר ולא זוכרים מה יש במקרר? תפתחו את האפליקציה הייעודית, "כנסו" למקרר ותראו בדיוק מה יש….

 CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

שיתוף פעולה מיוחד של סמסונג עם חברת מאסטרקארד, איפשרה לעשות קניות של מצרכים ישירות מהמסך מגע שעל המקרר, כולל יכולת להזמין ממספר ספקים ותשלום אחד בודד בסוף. השירות זמין כרגע רק בארה"ב אבל יורחב לעוד מדינות בעולם.

 

 

 

 

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

כשהמטבח, בהרבה מאוד בתים, מהווה מקום מרכזי בבית והמקרר כמרכז של המטבח, המסך על המקרר יכול להוות גם מרכז בידור של המטבח. הצגה של תכנים ומוסיקה (כן, יש גם רמקולים מובנים, אבל אם זה לא מספיק, אז אפשר תמיד לחבר רמקול Bluetooth חיצוני) ולהנות במוסיקה לא רק במטבח אלא בכל הבית. אפשר גם לצפות בתכנים מהטלוויזיה בסלון בעזרת Screen Mirroring.

הדגם, למי שהתעניין, RF28K95800SR, יהיה זמין באביב בארה"ב.

 

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

מוצרי חשמל נוספים שיהפכו לחכמים השנה יהיו תנור משולב ומכונת הכביסה, שניהם IoT.

את התנור למשל, נוכל להדליק מכל מקום וכבר לחמם אותו כדי שהוא יהיה ח לכשנגיע הבית ואם יצאנו מהבית ושכחנו אם כיבינו אותו, נוכל כמובן, לכבות אותו מרחוק.

 CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

מכונת הכביסה גם היא קיבלה שידרוג עם פאנל טאץ' ושליטה מהאפליקציה, אבל גם קיבלה עוד דלת קטנה בחזית שנקראת AddWash. כמה פעמים שמתם מכונה וכשחזרתם לחדר או לסל כביסה גיליתם ששכחתם משהו או שהוא נפל לכם בדרך, אבל המכונה כבר בעבודה אז אי אפשר להוסיף…..אז עכשיו כן.

זוכרים את הכיור שבתוך המכונה בפתח העליון? ובכן, מסתבר שזו הצלחה אדירה והשנה אפילו הצליחו להגדיל אותו עוד יותר.

המכונה תהיה זמינה באביב 2016.

 

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

תחום המובייל

לא ציפינו לראות פה השקה של מכשיר דגל מסמסונג, אירוע זה שמור לברצלונה במרץ, אבל החברה נתנה כמה השקות קטנות ובעיקר הציגה מה זה "מובייל" לתפיסתה.

ובכל, מובייל זה לא רק סמארטפונים. מובייל מבחינת סמסונג, זה Echo system שלם, כולל ה-Galaxy VR, כולל השעונים החכמים, שירות התשלומים Samsung Pay, כולל טאבלטים ומהיום אפילו צילום 360 בתלת-מימד (עבור ה-VR).

Galaxy TabPro S – טאבלט חדש מבוסס חלונות

זו התשובה של סמסונג ל-Surface Pro ול-iPad Pro. מדובר על טאבלט פרימיום מבוסס חלונות 10 של מייקרוסופט. המכשיר עם נתונים טכניים מרשימים הנותנים יכולות של לאפטופ בפורמט של טאבלט (אשר אפשר לצרף לו כמובן מקלדת).

הטאבלט יוכל להריץ חלונות 10 בגירסאות ה-HOME וה-PRO, כך שהוא יתאים לשימושים הביתיים או העיסקיים כולל התאמה לדרישות מערכות ה-IT של האירגון.

הטאבלט בעובי של 6.3 מ"מ בלבד ושוקל רק 693 גר'. המקלדת המלאה מגיעה יחד עם הטאבלט הופכת את הטאבלט ל-2 ב-1.

המסך בגודל 12" ברזולוצית 2160X1440 בטכנולוגית AMOLED . הסוללה שלו נטענת במלואה ב-2.5 שעות ותחזיק עד ל-10.5 שעות  עבודה, תלוי בפרופיל השימוש. הסוללה היא בעלת 5400mAH

לטאבלט מחבר רב שימושי, המגיע עם מתאם, הכולל חיבור HDMI, USB Type A & C).

ניתן לרכוש בנפרד, עט בלוטות'.

הזיכרון RAM יהיה 4GB עם כונן של 128 או 256GB מסוג SSD ומעבר Core M של אינטל מדור 6.

המכשיר יהיה זמין לרכישה החל מחודש הבא.

  

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

מחשב נייד Series 9  חדש לשנת 2016

למרות יציאתה של סמסונג משוק המחשבים הניידים, היא המשיכה למכור את סידרה 9, סידרת הדגל.

לשנת 2016, יצא דגם חדש בשני גדלי מסך: 13.3" ו-15".

הנה כמה נקודות עיקריות של המחשב:

 • קל משקל – המחשב בגודל 13.3" ישקול פחות מ-1 ק"ג!
 • מסך – ברזולוציה של FULL HD.
 • סוללה – 12 שעות עבודה למחשב 15" ו-10 שעות למחשב 13.3" עם זמן טעינה של 90 דקות בלבד.
 • אבטחה – המצלמה תצלם תמונה של מי שמשתמש במחשב ותשלח את זה במייל למי שהגדרנו מראש במקרה של גניבת המחשב.

המחשב יהיה זמין בשני צבעים, כסוף וורוד.

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

השעון החכם Gear S2 קיבל צבעים חדשים

אין דגמים חדשים מבחינת מפרט או יכולות, אבל כן קיבל שני צבעים נוספים לסידרת ה-Classic אשר הותאמו יותר לקהל הנשי. צבע פלאטינום וצבע זהב אדום.

כמו כן, יותר אפליקציות זמינות עכשיו.

 

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

Project Beyond – מצלמת 360 תלת-מימד

מדובר על פרוייקט שעדיין בעבודה אבל הרעיון הוא לתת מצלמה שתוכל לצלם תכנים למשקפי ה-Gear VR, אבל לא רק. לסרטוני 360 ביוטיוב ופייסבוק ומשקפיים אחרים, הכל במחיר נגיש ובצורה פשוטה לתיפעול.

דומה מאוד למצלמה של Vuze הישראלית שעליה כתבנו גם מהתערוכה.

 

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג

 

הכתב היה אורח של חברת סמסונג בתערוכה

לדיון בנושא: CES2016: סיכום מסיבת העיתונאים של סמסונג


22:00
  /  
6.1.2016
  
מאת: מרטין סבג

1