Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

Brainwavz אולי לא מוכרים לכולם, אבל תוך שנים בודדות הם הספיקו לקבל מוניטין של ספקי אוזניות In Ear בעלות תמורה ...

23:00
  /  
02.11.2015
  
מאת: איתי חזום

על היצרן

Brainwavz נוסדה ב- 2008 מתוך מטרה לספק אוזניות In Ear בעלות תמורה גבוהה למחיר. כיום ליין המוצרים של החברה כולל מגוון רחב של דגמי In Ear יחד עם מספר דגמי אוזניות בגודל מלא, אוזניות In Ear אלחוטיות, מגבר אוזניות ואפילו סטנדים לאוזניות.

Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

על האוזניות

ה- HM9 הן אוזניות On Ear, כלומר יושבות על האוזן, אשר מיוצרות עבור Brainwavz על ידי תאגיד האלקטרוניקה הטיוואני YOGA Electronics ומהוות אחת מתוך שלוש אוזניות בגודל מלא שהחברה מציעה נכון לזמן כתיבת המאמר. מבחינה חיצונית ניתן לראות שהן מכוונות באופן ישיר נגד אוזניות "הראפרים" למיניהן, אבל הן לא כוללות עיצוב יותר מדי מצועצע וצבעוני ודווקא נראות נאה לדעתי.

Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

יחסית לאוזניות On Ear, ה- HM9 הן אוזניות גדולות, ומבט בתמונות עלול ליצור את הרושם שבכלל מדובר באוזניות Over Ear, כלומר יושבות מסביב לאוזן. איכות הבניה טיפוסית לאוזניות בסגנון וכצפוי ישנה הרגשה פלסטיקית למדי, אך מבפנים האוזניות עושות שימוש בשלד מאליומיניום. הפדים גדולים ורכים למדי, הכבל נתיק והאוזניות אפילו מתקפלות לאחסון נוח, אבל התנועה של מנגנון ההתאמה באוזניות היה מעט חופשי מדי לטעמי וזז כל פעם כשהרמתי את האוזניות.

Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

החבילה של ה- HM9 מספקת וכוללת נרתיק אחסון קשיח ואיכותי יחד עם נרתיק פנימי שכולל שלושה סוגי כבלים: אחד קצר, אחד קצר עם מיקרופון ואחד ארוך, כאשר בנוסף ישנו גם מתאם לשקעים במטוס. הדבר היחידי שלא היה זה מתאם ל 6.35mm.

Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

מבחינת נוחות, ה- HM9 הן אוזניות On Ear נוחות. הן יושבות בנוחות על האוזניים, לא לוחצות מעבר לרצוי והאטימה טובה למדי, אבל לא היה מזיק מעט יותר חופש תנועה בציר האופקי של כל אוזנייה, וחבל שאין אופציה לפדים מבד כגון Velour אשר יותר יתאימו לקיץ הישראלי. בהיבט הטכני, ה- HM9 עושות שימוש בדרייבר בקוטר 40mm, בעלות עכבה ממוצעת של 40Ω ורגישות של 104dB.

Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

מדידות

הגרף:

  • Frequency Response: על היענות התדרים אפשר לקרוא כאן. ניתן לראות בגרף דברים כגון האיזון הטונאלי של האוזניות, כמה נמוך הן יורדות בבסים, האם ישנם רזוננסים לא רצויים, ועוד.
  • Impedance: על עכבה אפשר לקרוא כאן.

מקרא:

  • ציר מאוזן: ציר התדרים כאשר הבסים (Bass) מצד שמאל, מידריינג' (Midrange) באמצע, וטרבל (Treble) מצד ימין.
  • ציר מאונך שמאלי: הפרשי עוצמה בדציבלים (dB). המספרים בגרף אינם מעידים על העוצמה האמיתית, אלא רק על ההפרשים.
  • ציר מאונך ימני: נתון העכבה באום (Ω).

סוגי גרפים:

  • גרף אדום: מייצג את ה Frequency Response של צד ימין.
  • גרף כחול: מייצג את ה Frequency Response של צד שמאל.
  • גרף שחור: מייצג את העכבה.

HM9

Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

Frequency Response: תוצאה לא מאוזנת במיוחד בעיקר בגלל דגש חזק באיזור הבס והמידריינג'. התאמה לא מוצלחת בין צד שמאל וימין מתחת ל 5kHz.

Impedance: האוזניות מציגות עכבה יחסית יציבה שנעה באיזור ה 44Ω ונמצאת מעט מעל לנתון במפרט הטכני.

האזנה

ציוד:

  • ממיר DAC משולב עם קדם מגבר: Burson audio HA-160D.
  • Samsung Galaxy S3.

על מנת לתאר במילים יפות את חווית ההאזנה שלי, קיים פה ושם שימוש במונחים סובייקטיביים כמו בהיר/קטיפתי/חד/במה וכו', אלו נתונים לפרשנות אישית, ולכן אינם תמיד מתארים את מה שאתם חושבים שזה אומר. מדובר על הרשמים האישיים שלי, עם המוזיקה שאני בחרתי ועם הציוד שברשותי, ולמישהו אחר עם טעם מוזיקלי אחר וציוד אחר, האוזניות יכולות להישמע שונה לגמרי, אז נא לקחת את זה בחשבון. מי שרוצה לדעת אם האוזניות נשמעות לטעמו פשוט יצטרך ללכת ולהאזין להן.

 

ה- HM9 נשמעות לדעתי בהתאם לעיצוב והמיצוב שלהן, מה שאומר שהן יותר מכוילות לכיוון "הפאנצ'י והיבש", או במילים אחרות, יותר היפ הופ מאשר קלאסית. מי שמחפש בס פאנצ'י שבועט בראש בהחלט יקבל את מבוקשו, אבל חובבי בס עמוק ורך יתאכזבו. כנ"ל בכל הקשור לפירוט והפרדת כלים, נושא שבו ה- HM9 לא מצטיינות. אני חושב שבהחלט יש מקום לאוזניות עם חתימת סאונד שכזו, אבל זה גם מצמצם את המבחר המוזיקלי שיתאים לסגנון הזה.

קטע כגון Ode to Billy Joe של Patricia Barber לא היה מפורט מספיק וכלל קונטרה בס "קופסאתי" וזמרת שנשמעה כאילו היא שרה אלי דרך צינור. אפקט דומה קיבלתי עם הגרסה החיה ל Strange Fruit של Marcus Miller בו הכלים נשמעו כמו מקשה אחת שיוצאת מרמקול שיושב בתוך ארון בגדים מהדהד… Hope Has a Place של Enya היה יבש מדי וחסר כל תחושה של מרחב או אטמוספירה.

Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

לא יתכן שהאוזניות כאלה גרועות, נכון? ברור שלא, פשוט מדובר פה ברכב עם מנוע בנזין ולכן אין סיבה לתדלק אותו בסולר. עם "בנזין" בדמות האוס אלקטרוני כמו Come Back You Know של Roberto Palmero האוזניות הראו למה הן יותר מכוונות, כלומר בס חזק ופאנצ'י יחד עם פרופיל סלחני שמאפשר האזנה בעוצמות גבוהות ללא תחושה של דקירות באוזניים. I Don’t Fuck With You של Big Sean ו R.IC.O של Meek Mill כבר היו ממש אוקטן 98 בשביל ה- HM9 שלא הזיעו גם בעוצמות האזנה גבוהות.

מבחינת התאמה לציוד, ה- HM9 לא התקשו להפיק עוצמות האזנה נאות אפילו עם ה- Samsung S3, שנחשב לבעל יציאת אוזניות חלשה. הגברה חיצונית? אין צורך ומיותר לדעתי.

Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

מה לגבי המתחרים? הראשונות שקופצות לי לראש הן ה- Urbanite של Sennheiser. מדובר באוזניות עם נוחות ואיכות בניה עדיפים, יחד עם בס יותר עמוק ומאוזן ומצגת יבשה באותה המידה, אבל מי שמחפש יותר פאנץ' כנראה יעדיף את ה- HM9. סיפור דומה קיים עם ה Denon AH-MM300 שיותר נוחות וקומפקטיות וגם כוללות מצגת יחסית יבשה וסלחנית. הבס שלהן נופל במקום טוב באמצע בכל הקשור לאיזון בין פאנץ' לעומק. ה Backbeat Pro של Plantronics בנוסף לעובדה שהן אוזניות אלחוטיות עם הסרת רעשים, הן גם מפיקות מצגת יותר מאוזנת, עדיין עם בס עמוק ומודגש אבל פחות פאנץ'. מצד שני, הן מעוצבות בצורה יותר שמרנית ומחייבות שימוש בסוללה הפנימית ובמכשיר תומך Bluetooth על מנת לקבל מהן את המיטב.

Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת

סיכום

Brainwavz לא מנסים להמציא מחדש את השוק עם ה- HM9, ופשוט ממשיכים בקו שמנחה אותם מההתחלה, כלומר אוזניות שמיועדות לתת תמורה טובה למחיר. ה- HM9 בהחלט תפורות לקהל היעד שלהן וכוללות עיצוב נאה אבל לא מוקצן, מנגנון קיפול נוח ונרתיק אחסון איכותי, מספר סוגים של כבלים וסאונד עם דגש חזק על פאנץ' ומיד בס שיכולים לבוא לידי ביטוי בקלות גם עם מכשירים ניידים. לדעתי הן הרבה יותר מתאימות לחובבי היפ הופ והאוס מאשר ג'אז וקלאסי, וזו כנראה גם היתה המטרה מלכתחילה.

Brainwavz HM9 – $169 לפני משלוח ומיסים.

מוצרי Brainwavz נמכרים ישירות דרך Amazon.

לדיון בנושא: Brainwavz HM9 – אוזניות עם מטרה ברורה בכוונת


23:00
  /  
02.11.2015
  
מאת: איתי חזום