סרט לסופשבוע-המיניונים (Minions)

כל מי שאהב את "המיניונים" בסדרת סרטי גנוב על ה...." יאהב מאוד את הסרט החדש שלהם. שעה וחצי פרועה, מטורפת ...

12:00
  /  
02.07.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

לאחר שגנבו את ההצגה בשני סרטי "גנוב על ה…..", "המיניונים" מקבלים סוף-סוף סרט משלהם. הסרט מתרחש לפני שהמיניונים פגשו את גרו. הוא מספר לנו כיצד הם נוצרו ועוקב אחר ניסיונותיהם להגשים את המטרה שלשמה הם קיימים, למצוא את הנבל הכי רשע שיש ולשרת אותו. כאשר הם מאבדים לאט לאט את הנבלים שאותם את משרתים, המיניונים מוצאים את עצמם בלי עבודה ושוקעים בדיכאון. גיבורי העלילה הם שלושה מיניונים בשם קווין, סטיארט ובוב, שיוצאים למסע במטרה למצוא את הנבל האולטימטיבי ולחזור לעבוד. אחרי מסע ארוך הם מגיעים לניו-יורק של שנות ה-60 ופוגשים שם את הסופר נבלית סקארלט קטלנוביץ' (שאותה מדבבת סנדרה בולוק) שלוקחת אותם תחת חסותה. שלושתם בטוחים שהם מצאו את הבוסית המושלמת בשבילם, אבל מסתבר שלסקרלט יש תכניות אחרות בשבילם. איך זה יתפתח?, תראו את הסרט ותדעו.

סרט לסופשבוע-המיניונים (Minions)

לביקורת

את "המיניונים" ביים פייר קופן,  אחד מהמקימים של אולפני "אילומיניישן" ומי שביים את שני סרטי "גנוב על ה…" בצוותא עם כריס רנו. רנו הפעם משמש כיועץ וכמפיק בכיר ובעמדת הבמאי מחליף אותו קייל בלדה. קופן גם מדבב את קולות המיניונים ואחראי לג'יבריש המצחיק שהם מדברים שמורכב משילוב של כמה שפות. כאשר שמעתי ש"אילומיניישן" מפיקים למיניונים סרט משלהם נורא שמחתי, אבל בו זמנית גם חששתי שמה שהיה אתנחתא קומית של 5 דק' פה ושם לא יחזיק מעמד במשך שעה וחצי. אחרי שראיתי את הסרט הסתבר לי שחששתי סתם כי "המיניונים" הוא סרט שעומד בזכות עצמו.

סרט לסופשבוע-המיניונים (Minions)

אם "פיקסאר", "דרימוורקס" ואולפני האנימציה המתחרים קיבלו את ההשראה שלהם מדיסני ומנסים להידמות להם, ההשראה של "אילומיניישן" באה מסרטוני האנימציה הקצרים והפרועים של הלוני טונס. ההשראה הזאת באה לידי ביטוי באנימציה הצבעונית והמרהיבה, בעיצוב הדמויות, במהירות  והכי הרבה בהומור. ההומור של "המיניונים" הוא פרוע, מטורף ונונסנסי בדיוק כמו הסרטונים של באגס באני, דאפי דאק וחבריהם מפעם. הומור פשוט עם נטייה ברורה למחוזות הסלפסטיק והפיזיות שלא עוצר לרגע. זה הצליח להם כי בהקרנה שבה נכחתי גם הילדים וגם המבוגרים שישבו באולם (כולל כותב שורות אלו) לא הפסיקו לצחוק. יש גם בדיחות שמתחבאות בין השורות וצוחקות על אירועים שונים בהיסטוריה, על שנות ה-60 (הפסקול מלא בלהיטים מהתקופה) ועל סרטי מרגלים שהצחיקו בעיקר את המבוגרים שבקהל. העלילה קלילה וזורמת ובעיקר נותנת מרחב לקטעים של המיניונים.

סרט לסופשבוע-המיניונים (Minions)

 משהו נוסף שאני חייב לציין לטובה הוא האורך של הסרט. בשנים האחרונות הסרטים נהיים ארוכים יותר ויותר במטרה להצדיק את התקציב המנופח שלהם. לצערי, זה קורה גם בסרטי ילדים. "המיניונים" הוא שעה וחצי על השעון אבל לא מרגישים שהזמן עובר, מה שגם עובד לטובתו כי ילדים נוטים לאבד עניין מהר ורובם היו מאוד מרותקים וחלק גם יצאו מהאולם ורצו ללכת ולראות עוד פעם.

סרט לסופשבוע-המיניונים (Minions)

 לפני סיום, אוטוטו מגיע החופש הגדול. אם אתם מעוניינים בבילוי נחמד עם הילדים, לכו ל"מיניונים" באיזו גרסא שתבחרו ולא תצטערו. אני ראיתי את הסרט בגרסא המקורית ובדו-מימד, אם הלכתם לראות את הסרט בתלת-מימד או בגרסא המדובבת אני אשמח אם תכתבו לי  את התרשמותכם.  

סרט לסופשבוע-המיניונים (Minions)

בקיצור-מומלץ.

סרט לסופשבוע-המיניונים (Minions)

"המיניונים"-ארצות-הברית 2015. 98 דקות. בימוי: פייר קופן, קייל בלדה. תסריט: בראיין לינץ'. קולות: סנדרה בולוק, ג'ון האם, ג'פרי ראש, מייקל קיטון, אליסון ג'ני, סטיב קוגן, ג'ניפר סונדרס, פייר קופן. הפקת דיבוב עברי: אולפני אלרום. תרגום ועיבוד: עמוס דיאמנט. בימוי: שרון כהן. קולות: רונה פרומצ'נקו, מתי אטלס, אוהד שחר, דרור טפליצקי, איילת רובינסון, אילנית גרשון, לירון אליאדי-דרורי, גדי לוי, שמחה ברבירו.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-המיניונים (Minions)


12:00
  /  
02.07.2015
  
מאת: איתמר נימרוד