סרט לסופשבוע-טד 2 (Ted 2)

שלוש שנים אחרי ההצלחה האדירה של "טד", מגיע למסכים סרט ההמשך. הסרט השני כבר לא רענן ומקורי, אבל הוא מצחיק מאוד כמיטב המסורת של ...

15:00
  /  
25.06.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

הקדמה

הסרט "טד" שיצא לבתי הקולנוע בקיץ 2012 הוא סרט הביכורים של סת' מקפרלן, שהיה ידוע עד אז בתור האיש שמאחורי סדרות האנימציה המטורפות "איש משפחה" ו"אבא אמריקאי". מקפרלן כתב את התסריט וגם ביים. הסרט מספר על ילד דחוי חברתית בשם ג'ון, שמביע יום אחד משאלה שדב הצעצוע שהוריו קנו לו יוכל לדבר. המשאלה מתגשמת וג'ון והדב, שנקרא טד, הופכים לחברים טובים ומתבגרים ביחד. ג'ון (שאותו מגלם מארק וולברג) כבר עובד וגר בדירה משלו שאותה הוא חולק ביחד עם טד (שאותו מדבב מקפרלן). הכל טוב עד שג'ון מוצא זוגיות והוא נאלץ לבחור בין חברתו (שאותה גילמה מילה קוניס) לחברות עם טד. הסרט הופק בתקציב של 50.000.000 דולר והכניס בארצות-הברית בלבד קרוב ל-220.000.000 דולר. הוא הצליח  מסחרית וביקורתית ברחבי העולם והפך לסרט הנצפה ביותר של אותה שנה בישראל (חצי מיליון צופים הלכו לראות אותו בקולנוע). עכשיו, שלוש שנים אחרי הסרט הראשון, יוצא למסכים סרט ההמשך עם ציפיות גדולות מאוד.  אחרי שראיתי אותו אני יכול להגיד לכם שהוא לא רענן ומקורי כמו הסרט הראשון אבל, זה לא פוגע בו וכמיטב המסורת של סת' מקפרלן, הוא מאוד מאוד מצחיק

סרט לסופשבוע-טד 2 (Ted 2)

 

העלילה 

העלילה מתרחשת 3 שנים אחרי הסרט המקורי. ג'ון (מארק וולברג) מתאושש מהגירושין מאשתו. טד (בדיבובו של מקפרלן) עובד כקופאי בסופרמרקט ומתחתן עם חברתו תמי לין (ג'סיקה בארט).  כאשר מתחילים הריבים ביניהם כמו כל זוג נשוי טד ותמי לין מחליטים להביא ילד לעולם. לצערם הגדול, הבירוקרטיה המסובכת מונעת את זה מהם בטענה שטד לא יכול להיות הורה לילד משום שהוא דב צעצוע. טד וג'ון מחליטים לנצח את הבירוקרטיה ולהראות לכולם שטד הוא אנושי בדיוק כמו כל בן-אדם. האם זה יצליח להם?, תראו את הסרט ותדעו. 

סרט לסופשבוע-טד 2 (Ted 2)

 

לביקורת

"טד" הראשון מ-2012, היה באמת סרט טוב. הוא היה רענן, מקורי ,מצחיק מאוד וההכיל כמות מטורפת של בדיחות שנגעו בכל סוגי ההומור.  היו בו גם משחקי מילים, גם הומור פיזי, גם רפרנסים תרבותיים וגם קטעי נונסנס שהפכו לקלאסיקות כמו "שיר הרעם". כאשר ראיתי את הטריילר ל"טד 2" חשבתי שמרוב הציפיות הוא לא יצליח לשחזר את הקסם שהיה בסרט הראשון. אחרי שיצאתי מהאולם בהקרנה שבה נכחתי הבנתי שהסרט הצליח בחלקו לעמוד בציפיות. מצד אחד, כל הרעננות והמקוריות שהיו בסרט הראשון פגו בסרט השני וזה מתבטא בתסריט. העלילה לא הגיונית, מלאה בחורים כמו גבינה שוויצרית ויש לא מעט נסיונות למשוך זמן עם סיקוונסים ארוכים שמלאים באקשן ובהתרחשוית שגרמו לי באופן אישי לפהק.

סרט לסופשבוע-טד 2 (Ted 2)

מצד שני, מקפרלן מפצה על כך בהומור שמגיע בשפע. כמו ב"טד וכמו ב"מילון דרכים להתפגר" שיצא בשנה שעברה, גם הפעם מקפרלן משתמש בכמויות מסחריות של בדיחות ובכל סוגי ההומור האפשריים. אמנם אין כאן קטעים שיהפכו לקלאסיקה כמו "שיר הרעם" המעולה, אבל כן יש כאן המון משחקי מילים, קטעים עשירים בהומור פיזי, בדיחות שחוזרות על עצמן כמה פעמים (דבר שמקפרלן מאוד אוהב להשתמש בו) והדבר החביב עלי, רפרנסים תרבותיים לסרטים, תכניות טלוויזיה, ספרי קומיקס ומוזיקה. הבדיחות באות בקצב מטורף של אחת לדקה וצריך להיות בשיא הריכוז כדי להבין את הכל ולא לפספס שום דבר. אני אהיה כן אתכם. חלק נכבד מהבדיחות באות ממחוזות ההומור הגס והנמוך שלי אישית אין בעיה איתו. חשבתי שרק הקהל הצעיר יהנה מהבדיחות הללו, אבל להפתעתי הן הצליחו להצחיק גם את המבוגרים שהיו באולם. מה שמוכיח שהומור עובד על כולם לא משנה באיזה גיל הם. מבחינת המשחק, סת' מקפרלן (ששיחק בעצמו בסרט ולבש במהלך הצילומים חליפת חיישנים מיוחדת שתירגמה את תנועותיו לאנימציה) עושה עבודה מצויינת בדיבוב של "טד", מארק וולברג הוא שחקן קומי מעולה ואמנדה סייפריד נותנת הופעה נחמדה מאוד בתפקיד הנשי הראשי. חוץ מהם אפשר לראות בסרט גם את מורגן פרימן בתפקיד קטן, את ג'ובאני ריביסי וגם את ליאם ניסן ושחקן הפוטבול טום בריידי שמופיעים בבדיחות הטובות ביותר בסרט.

סרט לסופשבוע-טד 2 (Ted 2)

לפני סיום. אם אתם רוצים להימלט לשעתיים מהחום והלחות שיש בחוץ, אתם מוזמנים ללכת ל"טד 2" , להתרווח בכיף באולם הממוזג ולצחוק.

סרט לסופשבוע-טד 2 (Ted 2)

 

בקיצור-אפשר לראות.

סרט לסופשבוע-טד 2 (Ted 2)

"טד 2"-ארצות-הברית 2015. 120 דקות. תסריט ובימוי: סת' מקפרלן. שחקנים: מארק וולברג, סת' מקפרלן, אמנדה סייפריד, ג'סיקה בארת', ג'ובאני ריביסי, מורגן פרימן, סם ג'ונס, פטריק וורברטון, מייקל דורן, ג'ון סלאטרי, ג'ון קרול לינץ', ליאם ניסן, טום בריידי.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-טד 2 (Ted 2)


15:00
  /  
25.6.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

1