Envaya Mini – רמקול קטן, סאונד גדול

הרמקול החדש מסדרת הEnvaya של Denon מביא איכות סאונד מרשימה בעיצוב קטן וקל לנשיאה. רמקול Bluetooth במבחן!

21:00
  /  
23.06.2015
  
מאת: עמית לגו

הקדמה

בזמן האחרון, רמקולים שמתחברים לטלפון ע"י Bluetooth נהיה סטנדרט, והם רק נהפכו ליותר קטנים. כתוצאה מכך, איכות הסאונד ירדה מאוד. ענקית הרסיברים Denon הכירה לנו את סדרת הEnvaya החדשה שלה. את הרמקול היותר גדול בסדרה סיקרנו כאן. הרמקול היותר קטן בסדרה Envaya Mini הצליח להרשים אותי בסאונד שלו ובעיצוב הקטן והמרשים שלו, הוא בהחלט נראה ונשמע כמו הרמקול Bluetooth Mini הכי טוב כיום.

פתיחת הקופסה

רקמול הEnvaya של Denon מגיע בתוך קופסה מעוצבת ויפה שנותנת תחושה של יוקרתיות. מצדדיה של הקופסה ניתן לראות כמה מהתכונות החשובות של המכשיר.

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

 

מיד כאשר פותחים את הקופסה, ניתן לראות את הרמקול.

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

 

אז מה מגיע בקופסה?
הרמקול
כבל USB לטעינה
תיק קטן לנשיאה
חוברת להפעלה מהירה וחוברת לאזהרות

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

 

עיצוב ואיכות בנייה

הEnvaya Mini הוא מכשיר עם איכות בנייה מעולה. הוא מורכב מגריל מתכת לבן שמכסה אחורה כתום, עם הלוגו של דנון באמצע. העיצוב של הגריל מוסיף קצת צבע לרמקול ולדעתי תורם משמעותית לעיצוב שלו. יש גם דגם עם גריל שחור עם אחורה כחול, אך אני חושב שהלבן והכתום נראה יותר יפה. הגריל עשוי ממתכת מה שנותן הרגשה של יוקרתיות ואיכות.

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

הדגם עם הגריל השחור והרשת הכחולה

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

 

שני צדדיו של הרמקול מכוסים במין חומר גומי מגן, שכולל בתוכו את הרגליים שלו. הרגליים שלו עשויות מגומי גם, וכנראה שהוא לא יזוז כשהוא נשען עליהם (רק במצב אופקי). בצד השמאלי של הרמקול יש חיבור לטעינה (microUSB), חיבור 3.5mm לטלפונים וכפתור להצגת חיי הסוללה. אפשר להשתמש ברמקול גם במצב אנכי כאשר משעינים אותו על צד שמאל. בצד ימין של הרמקול אפשר למצוא כפתור לכיבוי והדלקה, כפתורי ווליום וכפתור Pause/Play.

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

צד שמאל

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

צד ימין

הפתעה נחמדה, הרמקול הוא גם נגד מים, יש כיסוי על כל החיבורים כדי למנוע מלכלוכים ומים מלהיכנס לרמקול. יש אפילו נרתיק כחול, רך למגע, שמקל עליך לקחת את הרמקול איתך לכל מקום.
הייתי משנה רק דבר אחד בעיצוב שלו: לעקם את החלק הקדמי שלו כלפי מעלה לכיוון האוזניים.

חיבוריות

לEnvaya Mini ישנם שתי דרכים לחיבור: Bluetooth 4.0 וAux-in. בנוסף, הרמקול מאפשר להתחבר אליו גם באמצעות NFC. החיבור קל מאוד, רק שמים את הטלפון על הלוגו עם האות N ומאפשרים לו להתחבר. אם ברצונך להתחבר אליו דרך Bluetooth אך מכשירך לא תומך בNFC, אין בעיה, כל מה שצריך הוא ללחוץ על כפתור הplay/pause לכמה שניות עד שהוא מופיע ברשימת המכשירים הזמינים להתחבר אליהם.
טווח הקליטה של הBluetooth מרשים גם הוא, איפה שרמקולים אחרים יתחילו לגמגם הEnvaya Mini ימשיך לעבוד. גם לאחר שיצאתי מהחדר, עדיין יכולתי לשמוע את המוזיקה מתנגנת. כמובן שדבר זה עלול להשתנות על פי כמות הדברים שביניכם לבין הרמקול.
עוד אחת מן התכונות שהצליחו להרשים אותי בEnvaya Mini היא כמות המכשירים שניתן לחבר אליו בו זמנית. בעוד שרמקולים אחרים לא יכולים להתמודד עם יותר משני מכשירים הEnvaya Mini מסוגל להתמודד עם שמונה מכשירים בו זמנית. זה אומר שאדם אחד יכול לעצור את המוזיקה ולתת לחברו להשתלט ללא הצורך בלנתק את המכשיר הישן ולחבר את החדש.

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

ניתן לראות את הN לחיבור באמצעות NFC

אז איך הרמקול נשמע?

לרוב הרמקולים הניידים היום חסר באס, לא במקרה של הEnvaya Mini. הדנון שופע בנמוכים תודות ל40X83mm passive radiator שלו. הוא גורם לצליל התופים להישמע בצורה מעולה ועשירה בבאס, שרק עוד כמה רמקולים אחדים בטווח המחיר שלו מסוגלים לעשות זאת. למרות שהבאס שלו בולט, הוא לא כל כך חזק שהוא מבטל את שאר התדרים. עם שני דרייברים בגודל 40mm, הEnvaya Mini יכול לקחת על עצמו כל מה שתזרקו עליו. אני לא יכול להעמיד פנים שהרמקול הזה הוא לאודיופילים, והוא רחוק מלהיות מוצר כזה. הוא מספק חוויות סאונד טובה, וסגנון הסאונד שלו זה בדיוק הדבר שאנשים מחפשים ברמקולים כאלה. בנוסף, לרמקול יש תמיכה בaptX, מה שאומר שניתן להיות בחדר אחר לגמרי, ועדיין להזרים לרמקול שירים דרך Bluetooth באיכות CD. טכנולוגיית הaptX עובדת בצורה כזאת: היא מעבירה את השירים דרך Bluetooth באיכות שדומה לCD, דבר זה פותר את הבעיה שיש בלהעביר את כל רוחב הפס של השיר דרך Bluetooth. חיבור Bluetooth דומה מאוד לצינור נתונים בין מכשירים. בגלל שלצינור יש מקסימום רוחב, לפעמים יש קשיים בלהעביר קבצי אודיו גדולים דרכו. aptX פותר את הבעיה בכך שהוא מכווץ את הגודל של השיר מבלי לפגום באיכות שלו.
המתחרה הראשי של הEnvaya Mini הוא הUE Boom שפולט את הסאונד ב360 מעלות, אך בגלל שלדנון יש כיוון אחד לדרייברים והצד השני מיועד לbass radiator יש לו מין נקודה נוחה להקשיב לו. יחסית לגודלו, הדנון מפיק סאונד בווליום גבוה, והוא יותר ממסוגל למלא חדר.

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

 

חיי סוללה

דנון טוענת שהEnvaya Mini יכול לספק בערך 10 שעות של מוזיקה בהטענה אחת. התוצאות כמובן עלולות להשתנות בהתאם לעוצמה שמפעילים אותו בה. אני אישית לא הצלחתי לעבור איתו יותר מ6-7 שעות של מוזיקה. ההטענה היא לא מהירה ולא איטית, והיא קלה מאוד, רק לחבר כבל Micro-USB. רוב הטלפונים כיום מגיעים עם מטען כזה, ואם אין לך, דנון דואגת לספק לך כבל באריזה.

Envaya Mini - רמקול קטן סאונד גדול

 

סיכום

הDenon Envaya Mini הוא בהחלט רמקול נייד יפה ומרשים, שמסוגל לספק באס ואיכות אודיו טובה דרך גלי האוויר. נוח לנשיאה עם תיק שמגיע איתו בקופסה הדנון הוא אחד מן הרמקולים הניידים הכי טובים בחוץ כרגע. עם איכות סאונד מעולה למחיר, באסים חזקים וווליום גבוה במיוחד, הוא יצליח להפתיע אותכם. לדעתי, העיצוב שדנון הלכו עליו הוא יפה מאוד, למרות זאת, הוא לא מרגיש יציב במצב אנכי.
דנון חשבה כמעט על דבר. למרות שאין תמיכה בAirplay, הסוללה לא מחזיקה אותה כמות זמן כפי שטענו, והייתי מעדיף לראות את החלק הקדמי מעוקם טיפה למעלה, אלה הם רק דברים קטנים בתוך מוצר מהשורה הראשונה. אל תיתנו לגודל להטעות אותכם, הדנון הוא רמקול ברמה הכי גבוהה שרמקול Bluetooth נייד יכול להגיע.
מתחרים עיקריים:
NYNE Multimedia Inc Bass – רמקול עבה וקשיח, נגד מים, עם איכות סאונד נחמדה וווליום גבוה. הוא יותר גדול מהדנון, פחות נוח לנשיאה ממנו והוא לא נגד מים, אך ניתן להטעין דרכו טלפון בUSB.
Bose SoundLink Color – מספק איכות סאונד מלאה וחזקה. הוא יותר גדול מהדנון, אינו חסין מים והוא לא מגיע עם נרתיק לנשיאה. עם זאת, הוא זמין במגוון צבעים יותר רחב מהדנון.
Logitech UE BOOM – מספק חוויית סאונד ב360 מעלות, נגד מים, מעוצב יפה עם איכות סאונד מעולה. הדנון דומה לו בעיצוב, אך לעומתו, הדנון כושל במצב מאונך. כמו כן, הדנון לא מוציא סאונד ב360 מעלות כמו ה- UE.
ציון 8/10
מחיר: 749 ש"ח


21:00
  /  
23.06.2015
  
מאת: עמית לגו