אדובי שחררה את גרסת 2015 לתוכנות הענן שלה

אחרי ההכרזה בתערוכת השידור NAB באפריל השנה, שוחררה סוף סוף הגרסא החדשה של תוכנות הוידאו. בגרסא הזו שיפורים חשובים, בעיקר ...

7:00
  /  
16.06.2015
  
מאת: גיל לופו
אז מה חדש?

1.תיקוני צבע

הגרסא החדשה של תכנות הוידאו, מציגה דרך חדשה, נוחה ומאד איכותית לתיקוני צבע.
אפקט חדש, מסתיר פאנל שלם של כלים שהופכים את העבודה לקלה ונגישה. מי שמכיר תכנות עיבוד תמונה בסטילס, ימצא את דרכו בקלות, גם כאן.
הפאנל מחולק לחמישה חלקים, כשבכל אחד כלים חשובים, בהם יכולת הוספה של טבלאות צבע LUT מובנות, הוספה של מראות, למשל כאלה המחקים נגטיבים של פעם, יצוא ושמירת ההגדרות כאפקט העומד בפני עצמו.

2. הסוף לקפיצות
אפקט חשוב שנוסף לתכנה morph cut. אחת הבעיות הנפוצות בחיתוך של ראיון, היא שלעיתים ברצוננו לקצר מילים או הברות (אההה, ו….), אלא שחיתוך כזה יוצר קפיצה בתמונה. אפקט ה מורף-קאט, מחליק ואפילו מעלים את הקפיצות האלה, ומאפשר חיתוך ראיון מבלי לחשוש מקפיצות.

3. מעקב אחר פנים באפטר אפקטס
סוף סוף זה הגיע לאפטר, מעכשיו התכנה מזהה פנים ויודעת לעקוב אחריהן. כך ניתן לייצר מסכות, להחיל אפקטים ולהשתולל כמו שרק באפטר אפשר (טוב, אם יודעים איך)

4. טיים טיונר במדיה אנקודר
שינוי משך הסרט, באופן אוטומטי בשלב הייצוא. האפקט הזה מנתח את הקליפ, מוצא בו נקודות בהן השינוי יורגש כמה שפחות, ומייצר קליפ ארוך או קצר יותר על פי דרישה, בדרך הטובה ביותר האפשרית, כולל טיפול בסאונד.
האופציה קיימת גם בייצוא מתוך פרמייר לאדובי מדיה אנקודר.

5. ייבוא של עריכה מהאיפד לפרמייר
אפליקציית העריכה של אדובי לאיפד, מאפשרת עריכה של חומרים בדרכים. אמנם האפליקציה עדיין מוגבלת, אבל הפוטנציאל שלה גדול מאד. אפ התחלת לערוך פרוייקט בדרכים, בים או בכל מקום אחר בו נהוג לעבוד עם איפד, אפשר יהיה לייבא אותו בקלות לפרמייר להמשך עריכה מקצועי.

6. שיפור משמעותי של הקשר בין פרמייר לתכנת עריכת הקול- אודישן
תיקוני קול, אפקטים ושיפורים הם החצי השני של כל סרט. הקשר בין פרמייר לתכנת עריכת הקול שופר פלאים, במיוחד שופרה האפשרות לשלוח וידאו בסיקוונס שלם מפרמייר לאודישן. בגרסה החדשה, דרך דינמיק לינק, יראה כל שינוי שנעשה בוידאו, דרך פרמייר, באודישן. עוד נוספה האפשרות להלחיף קטעי קןל באודישן תוך שמירת שינויים שביצעונו בקטה המקורי.

7. גולת הכותרת- תכנת אנימציה חדשנית
למשפחת תכנות הוידאו, תצטרף השנה תוכנה חדשה, ליצירת אנימציות. התוכנה מיועדת לכולםף לאו דווקא לאנימוטרים שביננו. אדובי הצליחה לפשט תהליך מורכב, באמצעות כלים זמינים. קחו איור מן המוכן, דברו אל המצלמה במחשב, והתוכנה תקליט אתכם, תבצע התאמה לשפתיים של האיור, תנועות הראש והעיניים שלכם תתורגמנה לתנועות ראש ואנימציה של האיור והיצירה מוכנה.

רוצים לקרא בהרחבה על כלי תיקוני הצבע החדש?
אתם מוזמנים לבלוג של הקואופרטיב
[url=http://www.co-operative.co.il/#!blog/c73r]טיפים מקצועיים [/url]
גיל לופו הוא יוצר סרטים, ומרצה. אתם מוזמנים לשמוע הרצאה מקיפה על חידושים בעולם הוידאו, בכנס ההשקה של הקואופרטיב, ב 1/7/2015, ביתציוני אמריקה תל-אביב.
http://www.co-operative.co.il

אדובי שחררה את גרסת 2015 לתוכנות הענן שלה

אחד מהפאנלים בכלי תיקון הצבע החדש

אדובי שחררה את גרסת 2015 לתוכנות הענן שלה

אדובי שחררה את גרסת 2015 לתוכנות הענן שלה

תכנת האנימציה החדשה בפעולה (מתוך הדגמה של אדובי)

לדיון בנושא: אדובי שחררה את גרסת 2015 לתוכנות הענן שלה


7:00
  /  
16.6.2015
  
מאת: גיל לופו

1