PetCube – מצלמה אלחוטית לחיית המחמד שלכם

מגדלים חיות מחמד ומתקשים לצאת מהבית? מתגעגעים אליהם בטירוף מהעיסוקים של כל היום? מצלמת Pet ביתית, פשוטה ואינטואיטיבית להפליא לתפעול, ...

8:00
  /  
14.06.2015
  
מאת: ufffnick

מה רצה המשורר (המתכנן) לומר?

הקופסא החביבה הזו נועדה למי שיש לו בעל חי והכוונה לכלב או חתול, קטן עד בינוני (שכן כלב גדול לדוגמא ישאר אפטי למראה הלייזר), שנשארים שעות בבית סגור, לבדם, והייתם רוצים להיות איתם קצת יותר בקשר. או שחברים שלכם יוכו להיות איתם בקשר ואף לשחק איתם עם הלייזר או/וגם הייתם שמחים לשתף עוד אנשים, זרים לחלוטין ובעלי האפליקציה, במה הם עושים בבית ואף לשחק איתם עם הלייזר.
אחדד – על אף מצלמת ה- 720p המותקנת במכשיר היא לא תתאים למטרות אבטחה בגלל היעדר ראיית לילה (שזה מוזר כי חתול זו חיית לילה, במהלך היום אין עם מי לדבר) והאפשרות לחבר לה חיישנים או טריגרים תוכנתיים כמו כן זווית המצלמה קבוע ופונה לכיוון הריצפה, אין אפשרות לשנות והיא איננה ניתנת להזזה בשליטה מרחוק (PTZ) כך שמי שמעוניין זווית הסתכלות ייחודית – חצובה עם מפרק תפוחי מאוד שימושית (דוגמא בתמונה למטה).

PetCube

על חצובה עם מפרק תפוחי

מה בקופסא?

PetCube
כבל USB-microUSB עם מתאם שקע (אמריקאי)
הוראות הפעלה

PetCube

 

טיפה על ספסיפיקציות

מימדים 4x4x4 אינץ' שהם 10.16×10.16×10.16 ס"מ
משקל 1.3 פאונד שהם 590 גרם
מצלמה 720p ועדשה עם זווית ראייה של 138 מעלות
קישוריות wifi (בלבד)
מקרופון ורמקול (קישוריות דו כיוונית)
לייזר 5mW 3R class
מחבר סטנדרטי בתחתית המכשיר בעבור חצובה

PetCube

מחבר סטנדרטי בתחתית המכשיר בעבור חצובה

PetCube

העליון – מצלמה, התחתון – יחידת לייזר

PetCube

מתחת לשם הכותר – נורת הLED, משמאל ממש בפינה – מקרופון

קצת על המכשיר

על המכשיר ניתן לזהו אלמנטים חיצוניים הבאים:
מצלמה, ציין לייזר, כפתור הפעלה ו-LED חיווי לתחקשור סטטוס מכשיר, מחבר חצובה בתחתית.
אישית אני מאוד אוהב מראה חלק ומינימליסטי אך מאוד לא אוהב מכשירים המתקשרים איתי עם חיווי LED והימצאות כפתור יחיד לתפעול. במקרה זה, בכל זמן הסקירה לא נתקלתי אף לא במקרה אחד של הצורך בתפעול תקלה, מצד אחד שאפו על תיכנון וביצוע של מכשיר כל כך אמין, מצד שני לא רוצה לחשוב על מידת התיסכול במקרה וכן הייתי נדרש לכך.
בנוסף, נסתר מהעין, מודול wifi ויחידת תקשורת קולית (מקרופון ורמקול).

PetCube

מימין – כניסת מתח, משמאל – רמקול

PetCube

כפתור בדד ישכון

קצת על החברה ועל החבר'ה

:הוקמה ע"י הצוות:
Yaroslav Azhnyuk (CEO)
Andrey Klen (Creative director)
Alex Neskin (CTO)
שלושתם מחברת פירסום הקימו את החברה במקור בקייב אוקראינה. בעזרת תוכנית להאצת רעיונות חומרה אל מוצר הנקראת HAXLR8R (שהיא מעניינת בפני עצמה, ללא קשר לסקירה) הגיעו למוצר מוגמר. לאחר הבשלת הרעיון במשך שנה, דרך מימונה של התוכנית, משקיעים ופרוייקט קיקסטרטר, יצאה החברה עם המוצר שאסקור כאן. הרעיון עצמו עלה בעקבות שיברון ליבו של Neskin בכל פעם שנאלץ לעזוב את הצ'יוואוואה השחור שלו מאחור ולהתנתק ממנו אל החיים מחוץ לבית.

להלן סירטון מאוד משכנע מהאתר שלהם:

איך מתחילים?

פשוט להדהים, מורידים את האפליקציה, נרשמים עם מייל או פייסבוק, 3 צעדים והם:
1. בלחיצת על כפתור היחיד במכשיר מעבירים אותו למצב חיבור wifi ישיר
2. מתחברים ישירות אליו
3. מגדירים התחברות לwifi הביתי (בחירת משתמש מרשימה וססמא) וזהו!

חייב לציין שעבד כמו שעון הן בIOS 8 (אייפון 5S) והן באנדרואיד (CM12 וכן בגרסת Stock של LG 5.0.1).
זוגתי הטכנופובית הגדירה אותו ב5 דקות ומיד החלה להשתעשע עם החתולה.

מה עושים עם זה?

מרגלים אחרי החבר/ה הכי טוב שלכם, מתקשרים איתו במקרופון (כנראה שזה יותר לכלבים, לחתול אתה יכול לקרוא עד מחר) או מריצים אותו ברחבי הבית (כנראה שזה יותר לחתולים, אם כי ביום לרוב ישנים), מאפשרים את אותן הפעולות למי מקרוביכם שהייתם מוכנים לאפשר להתחבר או עם העולם כולו למי שמעוניין בכך. בחלק הפומבי ניתן למצוא שלל של אנשים ובעיקר מקלטים לבעלי חיים לצפות במתרחש שם או להציץ בפליטים חדשים במקלט הקרוב לביתכם למטרות אימוץ.
כמו כן האפליקציה מאפשרת גישה למצלמות פומביות אחרות, לשלוח תמונות של הבע"ח לכלל הקהילה או לחברים שלכם. בקיצור – פייסבוק של חובבי בע"ח בילט-אין.

תמונות

PetCube

מסך הבית שלאחר ההתקנה – ניתן להעלות פוסט

PetCube

Explore – פוסטים של המון אנשים

PetCube

מצלמות פומביות

PetCube

דוגמא ל- CatCafeSD שבסאן פרנסיסקו

PetCube

ורק תחת רובריקת Me מגיעים לאפשרות להתחבר למצלמה הפרטית

PetCube

מסך התחברות למצלמה

מה לא עושים עם זה?

חסרונות – המצלמה מאוד מאכזבת ורחוקה מאוד ממה שאפשר לצפות מהפרסומות. ב720p ציפיתי לאיכות תמונה טובה יותר והסיבה נעוצה (כנראה) בבחירת חיישן פשוט לא מספיק טוב. התמונה מגורענת, קונטרסטית מידי וצבעים תמיד ברווייה.

PetCube

צילום מסך של איכות התמונה 1

PetCube

צילום מסך של איכות התמונה 2

PetCube

ככה היא אמורה להיראות… (נכון, לא חוכמה להשוות לDSLR עם עדשת 50 מ"מ)

בחירת העדשה הרחבה מובנת, בכדי להימנע מהוספת רכיב PTZ, אם כי גם היא באיכות ירודה מה שיוצר תמונה מעוותת, באזורים הקרובים מידי למרכז הסצינה.
חסרון נוסף הוא השליטה בלייזר, עם הדיליי אני יכול לחיות שכן השידור עובר דרך שרת בחו"ל, ואל המכשיר. הבעיה שלי מתחילה בחוסר דיוק גדול מידי – הטעון שיפור כי ניכר שהשליטה מרצדת בהתאם לPing. כמו כן נראה שקיים קושי בקריאת המיקום על התמונה באפליקצייה, המתרגמת לתנועה מרצדת וקופצנית ולעיתים אקראית של הלייזר. בקרת התנועה של הלייזר מתנהגת קצת מוזר כאשר התנועה בXY (במישור הריצפה) כאשר ניסיתי להניע את האצבע אלכסונית לאורך הסצינה, נוצר אפקט של מדריגות במקום התקדמות באלכסון רציף (כנראה עניין קושחתי). על אף הדירוג הנמוך של הלייזר, זה עשוי להיות מסוכן לעיניו של הבע"ח נוכח בעיות השליטה בו.
חיסרון הנראה מפספס את עולם החתולים – היעדר ראיית לילה. חתול הוא חיית לילה ויש לילות שהייתי רוצה הריץ אותן קצת כדי לפרוק את המתח של צייד הלילה הטמוע בהן, ללא ראיית לילה זה מאוד קשר לשליטה ומסכן רהיטים וחפצים בבית.
אחרונים הם היעדר היכולת להקליט דרך האפליקציה (אפשר עם תוכנה צד שלישי להקליט את המסך) וחוסר היכולת ללכוד תמונה דרך האפליקציה (אפשר עם screen-shot).

סיכום

רעיון מעולה, ידידותי למשתמש באופן מרשים, אמינות מפתיעה לרעיון ויישום כל כך טרי, עיצוב נקי ונעים לעין ולמגע.
אבל:
דרוש מקצה שיפורים במצלמה ועדשה ואם בחתולים עסקינן – מאוד יעזור ראיית לילה, כמו כן שיפור במערכת השליטה בלייזר, וכן ליישם רעיונות עתידיים שהכריזו עליהם בעבר כגון סקינים למצלמה (פרווה וכד') ופתיחת האפליקציה לתיכנות משחקים המושתתים על מערכת הלייזר והמצלמה. בולטים היעדר פיצ'רים בסיסיים של לכידת תמונה והקלטה דרך האפליקציה.
היעדר PTZ לא חסר לי בזמן השימוש שכן כל בעל חי ששומע (דרך רמקול המצלמה) או רואה תזוזה (של הלייזר) מיד מתייצב מול המצלמה, כן חסרה דרגת חופש לכיול זווית הצילום, אמנם חצובה מאוד סייעה בנקודה הזו.
לי זה הרגיש שהחתול קצת מתפספס כאן, ובעלי כלבים (קטנים) יצליחו להפיק ממנו קצת יותר (אבל רק קצת).
מחיר: $199

לדיון בנושא: PetCube – מצלמה אלחוטית לחיית המחמד שלכם


8:00
  /  
14.06.2015
  
מאת: ufffnick