הצמיד שיגיד לך מתי להפסיק להשתזף

הסכנות בשיזוף גבוהות למדי ולרוב נשתמש בקרם הגנה. הנה פתרון טכנולוגי שיגיד לנו מתי החשיפה לשמש עברה את הזמן המותר.

7:00
  /  
07.06.2015
  
מאת: צבי וורובל

אחוזי התחלואה והמוות מסרטן העור בישראל ירדו בשנים האחרונות, אך הם עדיין ממוקמים במקום גבוה יחסית לשאר העולם. סרטני העור הינם המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל. למעלה מ- 10,000 בני אדם מאובחנים בכל שנה כחולים בסרטן העור, שאינו מלנומה (סרטן תאי בסיס וסרטן תאי קשקש). יחד עם זאת, ברוב המקרים מחלות סרטן אלו אינן גורמות למוות. בנוסף, מאובחנים בכל שנה כ- 900 בני אדם החולים במלנומה, סרטן העור הממאיר.

הצמיד שיגיד לך מתי להפסיק להשתזף

קרם הגנה בפני השמש הוא אחד הפתרונות השכיחים לשמירה על העור ובא לעזור להקטין את הסיכונים, אבל אם אתה מעוניין להשתזף עכשיו יש פתרון טכנולוגי חדש, דמוי צמיד חכם, המתריע כאשר אתה נמצא חשוף יותר מדי לשמש.

הצמיד שיגיד לך מתי להפסיק להשתזף

רעיון צמיד חכם חכם זה של דוקטור דוד אזפי מאוניברסיטת Queen Belfast הוא פשוט מאוד. הצמיד עשוי מחתיכה פשוטה וזולה של פלסטיק, שניתן לקשור סביב פרק כף היד, המכילה דיו חכם, שנעלם כאשר המשתמש נחשף למינון היומי המומלץ של שמש לגוון העור שלו.

הצמיד שיגיד לך מתי להפסיק להשתזף

מכיוון שישנם סוגי עור שונים הם נחשפים בצורות משתנות מול השמש. לכן יהיו ככל הנראה שלושה סוגים שונים של צמידים, על פי סוגי עור שונים, שיתאימו לרוב המשתמשים.

עלות הייצור של הצמיד צפויה להיות נמוכה מאוד, והמפתחים שלו מאמינים שהם יכולים לשווק אותו, כנראה כבר בקיץ 2016, במחירים שנעים בין 8-15 דולר לחבילה. את הצמיד ניתן יהיה לענוד במשך כשבועיים.

מקור תמונות: The Guardian,UTV

 

לדיון בנושא: הצמיד שיגיד לך מתי להפסיק להשתזף


7:00
  /  
07.06.2015
  
מאת: צבי וורובל