סרט לסופשבוע-מרגלת (Spy)

פעם שלישית גלידה. "מרגלת", שיתוף הפעולה השלישי של מליסה מקארת'י והמבאי/תסריטאי פול פייג, הוא פארודיה ישירה ולא מתנצלת על ז'אנר סרטי ...

13:00
  /  
04.06.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

גיבורת הסרט היא סוזן קופר (מליסה מקארת'י האדירה), אנליסטית ב-cia שיושבת מאחורי עמדה עמוסה במסכים ומשמשת כעיניים והאזניים של סוכן השטח בארדלי פיין (ג'וד לאו ). כשאחת המשימות המשותפות שלהם משתבשת ובראדלי מוצא את מותו, סוזן יוצאת לשטח בזהות בדויה על מנת למנוע מאשת עסקים אקסצנטרית בשם ריינה בויאנוב (רוז ביירן) למכור נשק גרעיני לחבורת טרוריסטים. איך זה יתפתח?, תצטרכו לראות את הסרט כדי לדעת. מה שכן, זה יהיה מאוד מצחיק.

סרט לסופשבוע-מרגלת (Spy)

 

לביקורת 

"מרגלת" הוא שיתוף הפעולה השלישי של מליסה מקארת'י והבמאי/תסריטאי פול פייג. הצמד הזה הביא לנו בעבר את הלהיט ההיסטרי "מסיבת רווקות" ואת קומדיית המשטרה "עצבניות אש" עם סנדרה בולוק. הסרטים הללו הפכו את פייג לבמאי ותסריטאי מבוקש ואת מקארת'י לאחת הנשים המצחיקות ביותר באמריקה. לכבוד שיתוף הפעולה השלישי שלהם ביחד התקציב שפייג קיבל גדל ומקארת'י משחקת הפעם בתפקיד הראשי. "מרגלת" מוכיח שפעם שלישית גלידה. מדובר בסרט שהוא גם קומדיה קורעת מצחוק וגם פארודיה ישירה ולא מתנצלת על ז'אנר סרטי המרגלים.

סרט לסופשבוע-מרגלת (Spy)

בתור חובב די גדול של הז'אנר הזה, אני יכול להגיד שהוא היה זקוק לרענון. שנים האחרונות הסרטים איבדו את הקלילות והכיף והפכו להיות יותר אפלים ורציניים. אני לא אומר שהם לא טובים, אבל המימד הדמיוני והקליל שהיה לסרטים הללו נבעט החוצה לטובת חיבור לחיים האמיתיים. שלא לדבר על הסוכנים עצמם, שהפכו מסרט לסרט לסופרמנים שיורים ביד אחת, מרביצים ביד השניה וזורקים רימון עם הרגל כשתוך כדי הם לא שוכחים לדבר על הרגשות שלהם. "מרגלת" מפרק את הז'אנר הזה ומרכיב אותו מחדש כשתוך כדי הוא צוחק צחוק בריא ומשחרר על כל הקלישאות שלו. סצינת כותרות הפתיחה עם שורת התמונות ה"אומנותיות" והלא ממש ברורות ושיר הנושא המנופח והדרמטי. סצינות האקשן הגדולות והארוכות יותר מדי. המעבר ממקום למקום במהלך העלילה. המבטא המוזר של הנבלים. השוביניזם שנשפך בטונות והפרטים הקטנים כמו התלבושות, המכוניות והגאדג'טים. כולם זוכים לטיפול אישי ומפנק מידיו של פול פייג. כבר היו בעבר פארודיות על סרטי מרגלים, אבל אף אחת לא צחקה על כל הז'אנר כמו "מרגלת".

סרט לסופשבוע-מרגלת (Spy)

ואם כבר מדברים על הומור, אז "מרגלת" מצטיין בו. אני כותב ביקורות קולנוע במדור הזה כבר ארבע שנים ואני יכול לספור על כף יד אחת את הפעמים שבהם ראיתי קומדיה ואולם שלם לא הפסיק לצחוק לאורך כל הסרט. ההקרנה של "מרגלת" שבה נכחתי הייתה אחת הפעמים הללו. אני לא אשקר, חלק גדול מהבדיחות שמופיעות ב"מרגלת" הן ממחוזות ההומור הנמוך וחלקן אפילו נמוכות מאוד. אבל מה לעשות, כשזה עובד זה עובד ובגדול וכולם, גם הצעירים וגם המבוגרים צוחקים עד דמעות או עד שהבטן כואבת. הבדיחות עובדות לא רק בזכות התסריט אלא בעיקר בזכות צוות השחקנים ובראשו מליסה מקארת'י, שמביאה גם לסרט הזה את כל מה שעבד בסרטים הקודמים. הגוף המלא, הפתיל הקצר, האובר בטחון עצמי הזה שמאפשר לה לעשות את כל מה שהיא רוצה והאישיות הנחמדה הזאת שלה שהופכת אותה לחביבה ומצחיקה כל כך. לצידה של מקארת'י משחקים ג'ייסון סטיית'האם, שמפתיע כאן עם טיימינג קומי מצויין בתפקיד שעושה צחוק מכל סוכני העל סטייל ג'ייסון בורן, אית'ן האנט וג'ק באוור. ג'וד לאו שעושה פארודיה על ג'יימס בונד. אליסון ג'ני בתפקיד המפקדת האישית של סוזן ובראדלי ורוז ביירן בתפקיד האישה הרעה האולטימטיבית.

סרט לסופשבוע-מרגלת (Spy)

 

בקיצור- אם בא לכם שעתיים מצחיקות ומהנות, "מרגלת" הוא הסרט בשבילכם. כדאי מאוד לראות.

סרט לסופשבוע-מרגלת (Spy)

 

"מרגלת"-ארצות הברית 2015. 120 דקות. תסריט ובימוי: פול פייג. שחקנים: מליסה מקארת'י, ג'ייסון סטיית'האם, ג'וד לאו, רוז ביירן, אליסון ג'ני, מירנדה הארט.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-מרגלת (Spy)


13:00
  /  
4.6.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

1