השקה רשמית של connected car על ידי כלמוביל, יבואנית יונדאי

בנוסף לזאת, הכריזה החברה על תחרות פיתוח אפליקציות ליזמים לרכב המקוון הראשון בישראל. 

19:00
  /  
31.05.2015
  
מאת: ניצן אדטו

כלמוביל יבואנית יונדאי בישראל משיקה את ה-Connected Car

במסיבת העיתונאים שהתקיימה היום, ה-31.05.15 במשרדי החברה בראש העין, הציגה החברה את מערכת ה-Connected Car אשר כוללת מערכת מקוונת באמצעות מודם סלולארי אינטגרלי המספק חיבור נתונים (Data) שהופך את המכוניות שלנו למכוניות "מחוברות". המערכת שמשדרגת את חווית הנהיגה ומציבה רף חדש לנהג הישראלי, פותחה בשיתוף פעולה עם חברת מובייל גרופ, חברה מובילה בתחום ה- .Embedded החברה עוסקת בפיתוח מכשור תקשורת לתחומי הרפואה, הרכב, טלוויזיות חכמות, קוראים אלקטרוניים, מכשירים כשרים וכן מתמחה בתחום ה- Mobile Security.

השקה: כלמוביל יבואנית יונדאי בישראל מכריזה על תחרות פיתוח אפליקציות לרכב המקוון

מדובר במערכת המאפשרת לנוסעים לחבר את המכשירים שלהם על מנת שיוכלו לגלוש. מערכת ההפעלה מסוג אנדרואיד "רצה" על גבי מערכת המולטימדיה שברכב ומספקת בין היתר ממשק מגע נוח, אפשרות לרדיו Nobex אינטרנטי, ניווט עם מערכת WAZE  ומסכי עזרה אינטרנטיים של יונדאי שמציגים רשימה של אולמות תצוגה, מרכזי שירות וטרייד-אין שבלחיצת כפתור ניתן לנווט או להתקשר אליהם. כמו כן ספר הרכב מופיע בצורה דיגיטלית על המסך.

השקה: כלמוביל יבואנית יונדאי בישראל מכריזה על תחרות פיתוח אפליקציות לרכב המקוון

דוידי פיאמנטה, מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל מציין כי מדובר בתוכנית ראשונה מסוגה בעולם הרכב הישראלי. "אנו רק בתחילת הדרך. חיבור הרכב לעולם הדיגיטלי מעסיק חברות ענק כמו אפל, מיקרוסופט, גוגל ועוד אשר מחפשות את הכיוון בענף. אנו כאן בישראל הצלחנו להעמיד מערכת מולטימדיה מבוססת אנדרואיד ולחבר אותה לרכב עצמו כך שהיא "מדברת" איתו ומקבלת ממנו חיוויים. המטרה שלנו היא ליצור סביבת רכב דומה לסביבה הטכנולוגית של הבית או העבודה ואנו מאמינים ש- Hyundai i Way הינה נדבך חשוב בתהליך זה." הוסיף פיאמנטה.

כלמוביל יבואנית יונדאי השיקה היום במסיבת עיתונאים את המערכת ה-Connected Carדוידי פיאמנטה, מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל

דוידי פיאמנטה, אשר הגיע לחברת כלמוביל מעולם הסלולאר, ניהל את חברת סאני בחמש השנים האחרונות, טוען שכיום כאשר אנו קונים רכבים חדשים במחיר של למעלה ממאה אלף ש"ח, אנו מקבלים מערכות מולטימדיה מוגבלות המובנות ברכב, ללא תמיכה בעברית, ללא תמיכה מובנת ב-Waze, דיבורית בלוטות' לא איכותית וכו'. במערכת החדשה של יונדאי, פתרו את בעיות אלו, כולל תמיכה מלאה בעברית, תוכנת Waze מותקנת מראש, דיבורית איכותית של חברת "Parrot" וכאמור מודם סלולארי אינטגרלי המספק חיבור נתונים (Data) בנפח גלישה של 3GB לחודש, החברה פיתחה גם את ספר הרכב של יונדאי אשר מובנה בתוך המערכת.

המערכת תותקן בדגמים החדשים של יונדאי ללא תוספת תשלום ותתאפשר בעתיד גם התקנה בדגמים הישנים של יונדאי.

כלמוביל יבואנית יונדאי השיקה היום במסיבת עיתונאים את המערכת ה-Connected Car

בנוסף לזאת, הכריזה החברה על תחרות ראשונה מסוגה בענף הרכב לפיתוח אפליקציות ליזמים צעירים, מפתחי אנדרואיד, סטארט-אפיסטים בתחילת הדרך ועוד. במסגרת התוכנית תקים יונדאי במתחם החברה חממה לזוכים בתחרות, בה יפתחו את הרעיון שהציגו בשלבים המוקדמים של התחרות.

כלמוביל יבואנית יונדאי השיקה היום במסיבת עיתונאים את המערכת ה-Connected Car

לתחרות 4 שלבים. בשלב הראשון תפרסם יונדאי את התחרות ותאפשר למפתחים להגיש את מועמדותם. כל מי שנרשם לתחרות והרשמתו אושרה, יקבל ערכת הזנקה הכוללת גישה ל- API Application Programming Interfaces – סביבת פיתוח ממשק המערכת ופורמט להצגת הרעיון.

צוות שיפוט פנימי יסנן את ההצעות שיגיעו ויבחר את הרעיונות הטובים ביותר לשלב הבא. בשלב השני חבר השופטים בראשותו של דוידי פיאמנטה, מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל, נציג צוות הפיתוח של יונדאי העולמי, אסתר ברק-לנדס, מנכ"לית חממת נילסן אינובייט, שחר בר דוד, מייסד ומנכ״ל חברת ״שרוטונים״ ואור עופר שותף, מייסד ומנכ"ל SimilarWeb, יבחרו את 3 הרעיונות העולים לשלב חצי הגמר.

בשלב חצי הגמר יוזמנו שלושת המפתחים לפתח את הרעיון שהציעו בחממה שתוקם עבורם בכלמוביל. החממה תכיל את האמצעים הדרושים לפיתוח האפליקציה – מערכות פתוחות לתכנות, ליווי טכנולוגי, רכבי הדגמה לבחינת המערכות ועוד.

בשלב הגמר, עם סיום הפיתוח, יוצגו שלוש האפליקציות באירוע חגיגי לצוות השופטים אשר יבחרו את האפליקציה הזוכה.

הזוכים בתחרות יזכו בפרסים:  100 אלף ₪ למקום הראשון, 30 אלף ₪ למקום השני ו- 15 אלף ₪ למקום השלישי.

לדיון בנושא: כלמוביל יבואנית יונדאי השיקה היום במסיבת עיתונאים את המערכת ה-Connected Car


19:00
  /  
31.5.2015
  
מאת: ניצן אדטו

1