אירוע הציוד של ABS – ציוד של Black magic ועוד

השבוע ארחה חברת ABS יבואנית ומשווקת של ציוד צילום וידאו וסטילס, נציגים של חברת בלאק מג׳יק, יצרנית האופטיקה סייס, ויצרנית ...

8:53
  /  
31.05.2015
  
מאת: גיל לופו

rnהאירוע של ABS היה סוג של מיני תערוכה של החברות המשתתפות: בלאק מג׳יק, יצרנית האופטיקה סייס, ויצרנית התיקים והחצובות של מנפרוטו/זכלר וניתן היה לחוות את השימוש בהם.

זכינו לראות עדשות מתקדמות ויקרות של סייס, את קו המצלמות העכשוי של בלק מגי׳ק ואת פתרון האולפן המלא של בלק מג׳יק הכולל מצלמות ציוד ניתוב והקלטה. בתערוכה הכריזה רשמית ABS כי קיבלה ייצוג בלעדי למוצרי בלק מג׳יק האוסטרלית, בארץ.

קו מצלמות ההפקה של בלק מג׳יק, כולל האורסה, מצלמת הדגל, היה זמין לשימוש וניסוי, וצויד (כמובן) בעדשות של סייס.

האורסה מיני, לא נכחה בארוע. המיני היא המצלמה החדשה עליה הכריזה בלק מג׳יק בתערוכת איגוד השידור nab
באפריל. היא זכתה לתואר נושאת המהפכה הבאה בעולם הוידאו. מדובר במצלמה המיועדת לשוק הוידאו, לא מצלמת כילאיים, בעלת ארגונומיה תואמת, משקל נמוך ותג מחיר של החל מ 2000$. צלמים רבים חיכו למצלמה קולנועית זולה ואיכותית, שתהיה נוחה לתפעול ולא תדרוש ציוד נלווה (ריג) מסורבל. האורסה מיני היא מצלמת כתף קטנה, בעלת חיבור סאונד איכותי, יציאות וידאו, מסך גדול ונראה כי התפעול שלה נח ופשוט. המצלמה עושה שימוש בעדשות בעלות מחבר של קנון או מחבר קולנעי pl.

במסגרת התערוכה שמעתי הרצאה מנציג סייס, שהסביר על הטכנולוגיה המתקדמת של העדשות. בין השאר גילה, כי את הלכה המשוחה על הטבעת העליונה של העדשה מורחים ידנית, וכי נשים נבחרות לעבודה הזו, הדורשת סבלנות ודיוק רב. כשניסיתי להבין מנציג סייס מה ההבדל בין עדשות פריים העולות פחות מ 1000$ לעדשות אותן הוא מייצג, העולות הרבה יותר, התשובה, מלווה בחיוך מנומס, הייתה שאת הדיוק והאיכות של סייס קשה לחקות, וכי ברור לכל עין ההבדל בין תמונה המצולמת בעדשת סייס לאחרת. מה שנכון נכון.

הציוד עומד לתצוגה באולם החדש של ABS ברחוב הברזל ברמת החי"ל ואצל המשווקים המורשים.

ואנחנו? מחכים בקוצר רוח לאורסה מיני, אותה לא ראה איש מאז התערוכה.

 

לדיון בנושא: אירוע הציוד של ABS – ציוד של Black magic ועוד


8:53
  /  
31.05.2015
  
מאת: גיל לופו