סרט לסופשבוע-סאן אנדראס (San Andreas)

"סאן אנדראס" הוא סרט אסונות שנוצר בדיוק לפי התבנית המוכרת של הז'אנר, עבודת אפקטים מרשימה שמחפה על סיפור בנאלי וצפוי.

14:00
  /  
28.05.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

במרכזו של הסרט "סאן אנדראס" עומדת רעידת אדמה קטלנית שתוקפת את חופי קליפורניה וגורמת להרס ולאבידות בנפש. ריי (דווין ג'ונסון) הוא טייס של מסוק חילוץ שנקרא להציל ניצולים מרעידת האדמה. כאשר הוא מגיע לאיזור האסון  ומגלה את מימדיו הוא לוקח החלטה ויוצא למסע מסוכן בניסיון למצוא ולהציל את אשתו ובתו שנמצאות, כל אחת בנפרד, בעיר בזמן הרעידה . איך זה ייגמר, תצטרכו לראות את הסרט כדי לדעת.

סרט לסופשבוע-סאן אנדראס (San Andreas)

לביקורת

הצפייה ב"סאן אנדריאס" הוכיחה לי כמה התבגרתי. אם הייתי רואה את הסרט הזה כשהייתי נער בן 15 שמשוגע על אפקטים מיוחדים, הייתי בטוח כותב שהוא סרט מצויין, שהסיפור מרתק, שהאפקטים מרשימים ושחובה ללכת ולראות. היום, כאשר אני בן 32 וראיתי לא מעט סרטים בחיים שלי , אני יכול להגיד לכם ש"סאן אנדריאס" הוא סרט אסונות שנוצר בדיוק לפי התבנית המוכרת של הז'אנר שלצערי, מיצה את עצמו כבר לפני 10 שנים. עבודת אפקטים מרשימה ויצירתית שמחפה על סיפור שטחי, צפוי ודי בנאלי.

סרט לסופשבוע-סאן אנדראס (San Andreas)

 נתחיל ברשותכם במה שדווקא טוב בסרט הזה, ואלו האפקטים. כאן אני חייב לציין ששיחקו אותה. האפקטים המיוחדים מדמים את רעידת האדמה בצורה הכי מציאותית שאפשר היה להשיג מאנימציית מחשב והם נותנים לסרט תחושה מציאותית. כל סצינה גדולה יותר וקטלנית הרבה יותר. סצינות השיא, כאשר הרעידה מגיעה לשיא עוצמתה, מלחיצות ביותר. הסרט מוקרן בבתי הקולנוע גם בתלת מימד, הצפייה בתלת מגבירה את החוויה ותורמת מאוד לתחושה המציאותית שהסרט משרה על הצופים. אני אישית ראיתי כמה שישבו לידי שכיסו את העיניים שלהם מרוב פחד וכאלה שביציאה מהאולם דרכו כמה פעמים על הקרקע כדי להבין שהם כבר לא בסרט.

סרט לסופשבוע-סאן אנדראס (San Andreas)

 לצערי, האפקטים הם הדבר הטוב היחיד שיש בסרט. מבחינת הסיפור והתסריט, גם הם נכתבו לפי התבנית הצפויה, המוכרת והשחוקה עד לעייפה של ז'אנר האסונות. אני ממש לא רוצה לפרט לכם מה קורה בסרט כדי לא להרוס לכם את הצפיה, אבל כל מי שראה לפחות סרט אסונות אחד או שניים במהלך השנים יבחין שבמשך כל 114 הדקות שלו הסרט ממטיר על הצופים הר של קלישאיות תסריטאיות שאבד עליהן הקלח. מה שדי הורס את הצפייה ואישית גרם לי להתפלל שהסרט ייגמר. גם מבחינת המשחק הסרט הזה הולך לפי התבנית הצפויה ומוציא מהשחקנים עבודת משחק שנעה בין מגוחכת למביכה. היחיד שיוצא שם בסדר הוא דווין ג'ונסון, אבל זה בגלל שהוא לא מופיע הרבה בסרט.

סרט לסופשבוע-סאן אנדראס (San Andreas)

בקיצור-ראית סרט אחד, ראית את כולם. הנוער והילדים ירוצו בהמוניהם, השאר יכולים לוותר.

סרט לסופשבוע-סאן אנדראס (San Andreas)

 

"סאן אנדראס"-ארצות הברית 2015. 114 דקות. בימוי: בראד פייטון. תסריט: קרלטון קיוז. שחקנים: דווין ג'ונסון, קרלה גוג'ינו, אלכסנדרה דאדריו, יואן גרופוד, ארצ'י פאנג'בי, הוגו ג'ונסטון ברט, פול ג'יאמטי, קיילי מינוג.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-סאן אנדראס (San Andreas)


14:00
  /  
28.5.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

1