Beelink i826 – סטרימר אנדרויד שעושה את העבודה

ה BeeLink i826 אמנם לא יקר כמו סטרימרים אחרים אך הוא מגיע עם ביצועים מעולים, שלט ואפילו כניסת HDMI. בדקנו

7:00
  /  
28.04.2015
  
מאת: אלי חבוש

סטרימר? מה זה?

מגוון הסטרימרים הוא עצום ואלו נחלקים לכמה קבוצות עיקריות:

 • סטרימר ייעודי – בעל מערכת הפעלה ייעודית. סטרימרים כאלה היו פופולאריים בעבר כדוגמת בוקסי, אקסטרימר (שהיום מוציאה מכשירים עם מערכות הפעלה פתוחות ועוד)
 • סטרימר אנדרויד – מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרויד. היתרון בה הוא פשטות מצד אחד ומערכת "פתוחה" למדי ומוכרת מהמכשירים הסלולריים.
 • סטרימר ווינדוס – מכשיר המריץ את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט. יתרון גדול למי שמחפש מערכת דינאמית יותר. בעבר היתה פופולארית מאוד עם גרסאות MCE שונות.
 • סטרימר מבוסס Openelec – מערכת לינוקס שהיתרון שלה שהיא ייעודית להרצת קודי מבלי כל הבולשיט מסביב. טוענים שהיא יציבה יותר.

לכל קטיגוריה יש מגוון מכשירים ומבחר מפרטים מהם ניתן לבחור כשהמטרה – מכשיר מדיה מרכזי לבית שבעזרתו ניתן להזרים מדיה למסך הטלויזיה שלנו בין אם מדיה מקומית ובין אם מדיה חיצונית (הזרמה).

המחירים נעים בין כמה עשרות דולרים בודדים (בדרך כלל דונגלי אנדרויד שונים) ועד לכ-200 דולר עבור מכשירים מבוססי חלונות.

אז האם מחיר גבוה + מותג יקר = ביצועים טובים יותר?

Beelink

החלטנו לבדוק את מותג Beelink אותו ניתן לרכוש באתרים כמו Gearbest (המקום ממנו קיבלתי את שלי) במחיר של כ-100 דולר ושיצא לשוק ממש החודש. המכשיר מבוסס אנדרויד והוא בתצורת קופסת מיני PC.

אז מה קיבלנו בחבילה?

 • קופסת מיניPC של Beelink
 • שלט אינפרא אדום
 • כבל HDMI
 • כבל OTG
 • כבל טעינה USB
 • תקע טעינה לקיר

מסביב למכשיר:

ה Beelink עמוס באפשרויות חיבורים, דבר שהתגלה כיתרון משמעותי במיוחד למי שרוצה להשתמש בו כמרכז מדיה.

בחזית המכשיר נקבל את מקלט ה IR לשליטה באמצעות השלט ואת עינית ההפעלה. כחול=פועל, אדום=כבוי.

בצד ימין שלו יש שני מחברי USB, מחבר OTG וכניסת כרטיס זכרון להרחבה (עד 32GB).

בצד האחורי נקבל את חיבורי התקשורת והמדיה – חיבור LAN, חיבור אופטי למערכת שמע, חיבור HDMI למסך ודבר מעניין נוסף – חיבור HDMI IN בעזרתו ניתן לקבל אות וידאו למכשיר עצמו ולבסוף – כפתור כיבוי והדלקה אדום.

Beelink

Beelink

תוכנה וממשק

המכשיר כאמור מריץ את מערכת ההפעלה אנדרויד בגרסת 4.4.2. לאחר חיבור מקור חשמל ולחיצה על כפתור ההדלקה, אנחנו מקבלים גרפיקת העלאה ומיד לאחר מכן וויזרד הגדרות ייעודי שמתאים לטלויזיה. הדבר שונה מכל מכשיר אנדרויד סלולרי אחר שכן כאן אין צורך בעכבר או נגיעת אצבע אלא הכל מתבצע בפשטות, במסכים קלים להפעלה והבנה ותחת אוריינטציה טלויזיונית.

מיד עם הפעלת המכשיר בפעם הראשונה, נקבל אשף הגדרות שיעביר אותנו בין מסכי ההגדרות השונים במכשיר. אל המסכים האלה ניתן להגיע באופן עצמאי גם לאחר הגדרת המכשיר.

מדובר במסכים ייעודיים שמעוצבים עבור המכשיר באופן ספציפי וניתן למצוא שם הגדרות שונות מההגדרות הרגילות של האנדרויד. החלוקה במסכים מתחלקת לארבעה מסכי הגדרות שונים – רשת, תצוגה, מתקדם ואחר. 

 

Beelink

מסך רשת – בחירה בין רשת קווית לאלחוטית

 

Beelink

מסך תצוגה לשליטה ברזולוצית יציאה

 

Beelink

מסך מתקדם עם אפשרויות שונות כולל שליטה באפשרויות קול

 

Beelink

Beelink

מסך אודות עם כפתור לשדרוג תוכנה וכפתור כניסה להגדרות אנדרויד הרגילות

 

לאחר מעבר בין חלונות ההגדרות, הלאונצר הראשי מופעל.

Beelink

המסך הראשי

Beelink

מגירת האפליקציות

הלאונצר הוא לאונצר ייעודי שמקל את הצפייה והשימוש בו בטלויזיה – הכפתורים גדולים והמעבר ביניהם מתבצע באמצעות חצי השלט. אין צורך כאן בעכבר כלשהו. מי שלא מוצא חן בעיניו הלאונצר הייעודי, יוכל להחליף אותו תחת מסך ההגדרות במכשיר.

ממשק המשתמש הייעודי מחולק לשני חלקים כשהחלק העיקרי בו (צד שמאל), עם אפליקציות שנקבעו לנו מראש כמו ווידג'ט מזג אויר ושעון, אפליקציית XBMC המותקנת מראש, אפליקציית Eshare, אפליקצית הזרמת סרטים מהרשת (בדומה לנטפליקס), סייר קבצים וכפתור לניקוי זיכרון.

מצד ימין אנחנו מקבלים מסך אפליקציות מועדפות שם נוכל לשים כל אפליקציה שנרצה ממגירת האפליקציות המותקנות שלנו. את המסך השמאלי לא ניתן לשנות לצערנו אך את המסך הימני כן. למי שיש אפליקציות נוספות יוכל לשים אותן באחד מהמסכים הימניים או השמאליים. לא מצאתי צורך בהתקנת אפליקציות נוספות.

ה BeeLink מגיע עם שלל אפליקציות מותקנות מראש שמסייעות לנו לצרוך מידע מהרשת או סנכרון עם מכשירים שונים.

Beelink

דרך אפליקציית Eshare נוכל להזרים מידע מהמכשיר הסלולרי שלנו, אנדרויד או אייפון או אפילו ממחשב חלונות, למיני PC. החיבור פשוט למדי עם אפליקצייה ייעודית לכל פלטפורמה כשניתן אפילו לשקף את מסך ה BeeLink לטלפון שלנו ולשלוט כך במסכים.

Beelink

אפליקציות נוספות שמותקנות כמו נטפליקס, מרכז מדיה ואחרות נותנות לנו את האפשרות להזרים מדיה מכל מקום למכשיר שלנו.

HDMI IN

מאפיין נוסף ומעניין בקופסא הזו, זו האפשרות להכניס מקור HDMI לקופסא ולצפות באותו המקור דרך הקופסא עצמה. לא רק זה, בחברה טוענים שניתן לצפות גם במקורות מוצפנים ועל כן בדקתי את הטענה הזו וחיברתי ממיר של YES לקופסא. זה עבד.

על מנת לצפות בתוכן, יש אפליקציה מיוחדת שלחיצה עליה תפתח מיד את המקור שהכנסנו לכניסת ה HDMI ואכן, מיד כשלחצתי על האפליקציה, המסך של YES עלה וניתן היה לצפות בערוצים השונים בזפזופ עם השלט של YES.

את חלון כניסת מקור HDMI ניתן להקטין לחלון בתוך חלון וכך לצפות במקור הנוסף בחלון מוקטן (ללא סאונד).

הבעיה כאן היא שישנו לאג קטן בין הסאונד לוידאו. לא מדובר בלאג גדול אלא במשהו שניתן להשלים איתו, אך חובבי שלמות הסינכרון לא.

עניין נוסף שהיה חסר לי הוא שלא ניתן לבצע הקלטה כרגע. לדברי החברה אמור להיות שדרוג שיתן את האפשרות הזאת אך לעת עתה זה לא אפשרי.

Kodi וביצועים

לצורך הבדיקה החלטנו להתקין את Kodi. האפליקציה של קודי הרשמית עבדה בצורה חלקה מאוד (גרסה 14.2)- התפריטים רצו, כל ההרחבות עבדו כמו שצריך ולא היו שיהוקים במסכים השונים או בהזרמות סרטים והרחבות.

במכשיר הזה לא היינו צריכים להתקין את גרסת האנדרויד המיוחדת של קודי, ה spmc כמו בדונגלי אנדרויד אחרים שם בשל מערכת ההפעלה והצ'יפ יש צורך להתקין גרסה מיוחדת כדי שהכל יעבוד. כאן, הקודי הרשמי, גרסת Native ARM אותה ניתן להוריד מאתר קודי, עבד ללא כל בעיה שהיא.

למעשה, חווית השימוש במכשיר היתה מעולה, החל מההתקנות וההגדרות הפשוטות וכלה במהירות השימוש והתמיכה הרחבה.

ביצועי המכשיר היו מעולים לרוחב כל האפליקציות שהותקנו עליו. בדקתי אפליקציות משחק כמו Asphalt שעבד יפה וחלק וקודי נתן חווית שימוש טובה וחלקה ללא כל שיהוק או תקיעה.

לתחושת יחס מסויימת, ביצעתי גם בדיקת אנטוטו:

 

Beelink

Beelink

Beelink

השלט

עם הקופסא נקבל שלט פשוט ובסיסי למדי שהפתיע אותנו בשימוש שלו לאחר שהתרגלתי לשלטים גנריים שמגיעים עם מכשירי אנדרויד שונים. השלט קטן וצר למדי והייתי שמח אם היה עבה ומגושם יותר. יחד עם זאת נמצאו שם כל הכפתורים שתצטרכו לשליטה במכשיר האנדרויד – לחצן כיבוי, לחצני כיוון, לחצן עכבר, לחצן תפריט.

Beelink

Beelink

עכבר האוויר בשלט אינו ממש עכבר אוויר רגיל דרכו אפשר לנפנף בשלט מול הטלויזיה. בחירה במצב עכבר תאפשר לנו להזיז את סמן העכבר באמצעות לחצני החצים. הרבה פחות נוח משלט אוויר רגיל, אבל למעשה אין ממש צורך להשתמש בשלט אוויר במערכת הזו.

תקציר מפרט

 • ממשק הפעלה אנדרויד קיטקט 4.4.2
 • מקודד H.265
 • מעבד: Amlogic S812 Quad-Core Cortex-A9 CPU (2.0GHz) +Octa core ARM Ma2015li-450 GPU
  up to 600MHz
 • בלוטות 4.0
 • זכרון RAM של 2GB, זכרון ROM של 16GB
 • תקשורת אלחוטית: AP62x2 Support IEEE 802.11a/b/g/n/mimo WiFi
 • תמיכה בקידוד:  H.265/AVC, H.264
 • תמיכה ב:  AVI, 4K x 2K, DAT, RM, MPG, MOV, MPEG, MPEG-4, MKV, AVC, VC-1,
  WMV, 1080P, H.264
 • תמיכת אודיו: FLAC, MP3, WMA, AAC, OGG
 • תומך ב: 4K x 2K, Airplay, DLNA, Eshare

בשורה התחתונה

בשורה התחתונה אוכל להגיד כי זוהי קופסת האנדרויד הטובה ביותר בטווח המחירים שלה שבדקתי. ה 826 Beelink עולה בסביבות 100 דולר, המפרט שלה טוב למדי והשימוש בה טוב, חלק, ללא תקיעות ועם ביצועים טובים בתחום המדיה. כל זאת ובתוספת השלט שמגיע איתה ואפשרות כניסת HDMI IN שאינה קיימת בכל קופסא והמחיר הסביר, הופכות את קופסת Beelink לסטרימר אנדרויד משתלם ומומלץ.

 

לדיון בנושא: Beelink i826 – סטרימר אנדרויד שעושה את העבודה


7:00
  /  
28.4.2015
  
מאת: אלי חבוש

1